Eca White Plus Arıza Kodları

Eca White Plus Arıza Kodları

ECA White Plus markalar üzerinde ortaya çıkan arıza kodlarını sizlerle bir araya getiriyoruz. Bu modeller üzerinde en yaygın şekilde görülen hatalar ile ilişkili kodları okuyabilirsiniz. ECA White Plus kombi modelleri hermetik kombi çeşitleridir. Aşağıdaki yazıda yer alan hata detaylarını hemen inceleyebilirsiniz.

7/60°C-70°C Hatası

Kombide sıcak su sensör arızası.

Sıcak su sensörü arızalı olması durumunda bağlantı üzerinde ya da kablolarında sorun bulunduğu zaman ortaya çıkmaktadır. Kullanıcılar bu sorun karşısında cihaza bir müdahalede bulunmadan arızayı tespit etmeli çözümlenmesi için uzman yardımı alması gerekmektedir.

C1/A4/80°C Hatası

Kombide prosestat işletme esnasında açılıyor.

Bu problemlerde fanın devir hızını sağlamadığını söyleyebiliriz. Prosestat işletme esnasında açılmakta ve bu yüzden ekranda bu arıza kodları belirmektedir. Prosestat, fan ya da anakart arızası olarak yer alabilir. Arızanın teşhis edilmesi için uzman kombi yardımı almanız gerekir.

C6/A4/70°C Hatası

Kombide prosestat devreye girmiyor.

Cihazların ateşleme yaptığı sırada prosestatın devreye girmemesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlarda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamanız gerekir. Prosestat arızası söz konusu olabilir. Arızanın doğru şekilde teşhis edilerek çözümlenmesi için Çorlu eca kombi servisimizden destek almalısınız.

E9/40°C Hatası

Kombide emniyet termostatının devrede bulunması

Aşırı ısı termostatı devreye girdiğini göstermektedir. Bunun anlamı cihaz üzerinde aşırı ısınma sorunu yer alıyor. Cihaz içerisinde yer alan suyun sıcaklığı en yüksek seviyeyi de aştığını gösteriyor. Bu sorunla karşılaşmanız durumunda cihaza önce reset atmalısınız. Resetleme işlemi sonrasında arızanın devam etmesi durumunda kalorifer vanalarını açık bırakmalısınız. Arızanın devam etmesi halinde servisimizi arayabilirsiniz.

E2/40°C-50°C Hatası

Kombide gidiş suyu sensör sorunu

Kalorifer gidiş suyu sensörü üzerinde bir aksaklık olduğunu göstermektedir. Sensör arızası ile beraber sorun kablo grubunda da görülebilir. Arızanın tam olarak teşhis edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı gerekir.

EA/50°C Hatası

Kombide brülörde alev gösterilmiyor.

Brülör üzerinde alev algılanmadığı durumlarda gözükmektedir. Cihaz ateşleme gerçekleştirmemektedir. Ateşleme yapmadığı zaman ise randıman alınmamaktadır. Bu arıza durumu ile karşılaşmanız durumunda yapmanız gerekenler arasında gaz giriş kontrolü birinci sıradadır. Gaz vanaları açık ve kombinize gaz gelmesi durumunda kombinize reset atmalısınız.

CE/40°C-50°C-60°C-70°C Hatası

Kombi üzerinde Isıtma devresi sıcaklık artış hızının yüksek olması.

Kalorifer devresi üzerinde sıcaklık artış hızının belirlenen oranlardan yüksek olması durumunda bu sorun görülmektedir. Bu durumda tesisat üzerinde tıkanma ya da hava ortaya çıkabilir. Pompa sıkışmış şekilde bulunabilir. Ana eşanjörde kireç veya tıkanma sorunu görülebilir. Kalorifer pislik tutucu filtre tıkanabilir. Arızanın onarılması açısından mutlaka uzman yardımı almanız önerilir.

Çorlu Eca Kombi Servisi

Kombi servisi alanında internet üzerinden en doğru hizmetleri vermeye devam ediyoruz. Çorlu kombi servisi konusunda kombi destek, bakım ve onarım hizmetlerimiz ile siz değerli müşterilerimize her zaman kaliteli ve güçlü alt yapımız ile hizmet veriyoruz. Sizlerle bir araya gelmeye devam eden firmamız kombi cihazlarınızın onarım ve bakım faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Çorlu eca kombi servisi tamamlanması durumunda kombinizi en etkili şekilde kullanabiliyoruz. Çorlu online kombi destek alanına ECA markasının tüm modellerine kombi bakım hizmetlerini verebiliyoruz. Kombi konusunda sunmuş olduğumuz doğru kombi müdahaleleri ile beraber Çorlu’nun en saygın firmaları arasında yerimizi alıyoruz. Dünya üzerinde kendisini ispatlayan tüm markaları profesyonel olarak tamir eden merkezimiz en doğru hizmeti bu adres üzerinden yürütmektedir. Kombi uygulamalarını kısa sürede çözmeyi başaran teknik servisimiz her geçen gün daha ileriye gitmektedir. Detaylı hizmetler için dilerseniz hemen bizlere bu adres üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eca Confeo Dijital Arıza Kodları başlıklı makalemizde Çorlu ECA Kombi Servisi, E3 hata kodu ve E4 hata kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir