Eca Scot Arıza Kodları

Eca Scot Arıza Kodları

Eca scot kombi modelleri arızalandığı zaman servis çağırmadan önce neler yapılması gerekir? Kombi kullanıcıları için bu makalemiz içerisinde Eca scot kombi arıza kodları hakkında bilgiler vereceğiz.

ER 03 Hata Kodu

Kombi üzerinde baca gazının aşırı ısı nedeniyle kilitlenmesi.

Baca gazı 105°C üzerinde olduğu zaman baca çekişlerinde sorun görülmektedir. Baca gazı konusunda su akışı sağlanmadığında genel olarak bu gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle ilk olarak kullanıcılar sistem üzerinde su olup olmadığına bakması gerekir. Yetersiz su durumu olması durumunda su basmanız gerekir. Daha sonra ise birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız.Kombi altında yer alan tesisat vanalarını ve petek vanalarını kontrol etmelisiniz. Bu uygulamalardan hemen sonra sonuç değişmemesi durumunda Çorlu eca kombi servisi yardımı almanız gerekir.

ER 04 Hata Kodu

Kombi üzerinde donma sorununun görülmesi.

Kalorifer devresi üzerinde yer alan suyun sıcaklığının 1°C nin altına düştüğünü gösterir. Bu durumda cihaz bloke olmaktadır. Su sıcaklığı normal değerlerine gelen kadar çalışmayacaktır. Normal değere geldiği zaman sorun düzelir. Düzelme olmaması durumunda kombi konusunda uzman yardımı almalısınız.

ER 05 Hata Kodu

Kombi üzerinde sensör konumu arızası.

Kalorifer giriş sıcaklığının çıkış sıcaklığına göre daha yüksek olması durumunda bu arıza kodları ortaya çıkmaktadır. Sistem bu tür arıza durumlarında bloke olarak yer alır. Net arıza tespiti ve onarımı için servisimizden yardım almanız gerekir.

ER 07 Hata Kodu

Kombi üzerinde aşırı ısınma ikaz ışığı.

Kalorifer su sıcaklığının 95°C üstüne çıktığı zaman ortaya çıkmaktadır. Sistem bu tür durumlarda otomatik olarak bloke olacaktır. Resetleme sonrasında sorun devam ederse uzman yardımı almanız önerilir.

ER 08/ER 09 Hata Kodu

Kombinin aşırı ısınma nedeniyle kilitli duruma gelmesi.

Kalorifer su sıcaklığı 105°C üzerine çıkması durumunda aşırı sıcaklık kilitlenmesi görülmektedir.Bu nedenle cihaz çalışmamaktadır. İlk olarak cihaz üzerinde yeterli su olup olmadığı kontrol edilmesi gerekir. Eğer basınç düşük oranlarda bulunuyorsa kombiye su basılması gerekir. Daha sonra ise kalorifer vanaları ve tesisat vanaları kontrol edilmelidir. Daha sonra ise servis öncesi birkaç resetleme işlemi yapılması gerekir. Arıza durumu devam etmesi durumunda pompa sıkışmış olabilir. Bu konuda servis desteği alarak sorunun çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

ER 11 Hata Kodu

Kombi üzerinde yanlış alev sinyalinin görülmesi.

Gaz valfi kapalı durumda yer alıyorken brülörde alevin devam ettiğini göstermektedir. Böyle bir arıza durumunda kombiyi birkaç defa resetlemeniz tavsiye edilir. Resetleme sonrasında da arıza durumunda düzelme olmaması durumunda cihaza başka bir müdahalede bulunmadan kombi servisimizi aramanız gerekir.

ER 13 Hata Kodu

Kombi üzerinde alev sinyalinin gözükmemesi.

Ateşleme denemeleri tamamlandığında yanma olmadığını göstermektedir. Cihaz bu arıza durumunda ateşleme yapamamaktadır. Bu durumda daire içerisinde gaz var mı diye kontrol edilmesi gerekir. Gaz vanaları eğer kapalı durumda yer alıyorsa açık konuma çevrilmesi gerekir. Ayrıca cihaz resetlenmelidir. Düzelme olmaması durumunda bu durumda servis ekipleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Çorlu Eca Kombi Servisi

Çorlu eca kombi servisi şirketimiz internet üzerinden sizlerle iletişime geçerek en doğru uygulamaları sunmaya devam etmektedir. Çorlu ilçesi üzerinde online kombi destek, bakım ve onarım merkezimiz kombi cihazlarınıza her zaman en doğru bakım müdahalesi yapmaktadır. Teknik merkezimiz ile birlikte satış sonrası da sizler danışmanlık hizmetlerini en iyi şekilde verebiliyoruz. Son teknoloji ürünlerinin bulunduğu makinelerimiz ile beraber kombi bakımı yapıyoruz.Çorlu online kombi servisi destek, bakım ve onarım merkezimiz deneyimli personeli ile beraber kombi problemlerini uygun fiyata çözebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Eca Proteus Arıza Kodları başlıklı makalemizde arıza kodları, Çorlu ECA Kombi Servisi ve Eca Proteus Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir