Eca Proteus Premix Arıza Kodları

Eca Proteus Premix Kodları

Eca Proteus Premix Arıza Kodları  Burada yer alan bilgiler Eca Proteus Premix model kombi çeşitleri üzerinde karşılaşılan arıza kodları ve açıklamalarıdır. Servis öncesi yapılacaklar ve arızalar konusunda detaylı bilgiler yer almaktadır.

  • Eca Proteus Premix 01 Hata Kodu

Kombinin aşırı ısınma nedeniyle kilitli hale gelmesi

Kombi içerisinde su sıcaklığının 105°C üstüne çıktığı zaman bu arıza gelmektedir. Bu arıza sırasında ilk olarak kombi üzerinde tesisat vanalarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Vanaların açık olması önemlidir. Vanalar kapalı olması durumunda açmalısınız. Kombi kış modunda olduğunda bu problem ortaya çıkmaktadır. Arıza durumu devam etmesi durumunda ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetlemeden hemen sonra da arızanın tekrar etmesi durumunda sizde Eca servis desteği alabilirsiniz.

Eca Proteus Premix Arıza Kodları

Eca Proteus Premix Hata Kodları
  • Eca Proteus Premix 06 Hata Kodu

Kombinin aşırı sıcaklık uyarısı vermesi

Kalorifer su sıcaklığının 95°C üzerine çıkması durumunda görülmektedir. Bu bir uyarı kodu olarak yer almaktadır. Cihazın aşırı şekilde ısındığını göstermektedir. Uyarı sonrasında ise cihaza müdahale olmaması durumunda cihaz kilitlenir. Bu nedenle uzman yardımı almanız önerilir.

Eca Arıza Kodları

  • Eca Proteus Premix 07 Hata Kodu

Kombinin baca gazının aşırı sıcaklık nedeniyle kilitlenmesi

Su akışı olmaması durumunda ya da baca çekişi yeterli değilse bu problem ortaya çıkabilir. Tesisat su basıncı kontrol edilmesi gerekmektedir. Baca kontrol edilmeli, tıkalı durumda bulunuyorsa baca çekişi kuvvetli duruma getirilmelidir. Cihaza birkaç kez reset atılması önemlidir. Bu uygulamalardan sonra sorun düzelmemesi durumunda ise mutlaka Eca Servisi yardımı alınması gerekir.

  • Eca Proteus Premix 12 Hata Kodu

Kombinin gider suyu sensörü arızası

Kalorifer devresi içerisinde gidiş suyu sensörü arızalanması durumunda sensör bağlantılarında ya da borularında bir sıkıntı bulunduğunu göstermektedir. Arıza tespitleri ve onarımı konusunda sizde mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Eca proteus premix
Eca proteus premix
  • Eca Proteus Premix 13 Hata Kodu

Kombinin baca gazı sensöründe arıza görülmesi

Baca gazı sensörü üzerinde sensör bağlantılarında sorun ortaya çıkabilir. Sensör boruları üzerinde nemlenme bulunuyorsa bu sorun görülebilir. Tam olarak tespit ve onarım için işi uzmanına bırakmanız gerekir.

Eca Proteus Premix Hata Kodları

  • Eca Proteus Premix 14 Hata Kodu

Kombinin SKS sensör arızası vermesi

Kazanlar içerisinde mevcut olan bir parçadır. Kombi üzerinde kablo ya da sensörde sorun görülebilir. Tespit ve onarım konusunda destek almanız gerekir.

  • Eca Proteus Premix 16 Hata Kodu

Kombinin Kalorifer devresi üzerinde sensör arızası

Kalorifer dönüş suyu sensörü içerisinde sorun olduğunu gösterir. Yalnız problemin tek kaynağı sensör olarak yer almayabilir. Sensör bağlantıları üzerinde sorun olabilir veya borularında nemlenme görülebilir. Uzman yardımı almanız tavsiye edilir.

  • Eca Proteus Premix 04 Hata Kodu

Kombinin alev sinyalini görmemesi

Ateşleme arızası şeklinde görülmektedir. Bu arıza konularında ilk olarak gaz vanalarını kontrol etmeniz gerekir. Gaz vanalarını kapalı olması durumunda mutlaka açmanız gerekir. Gaz girişlerinin açık olması gerekir. Daha sonra ise birkaç reset uygulaması yapmalısınız. Resetleme sonrasında da arıza problemleri üzerinde düzelme olmaması durumunda servisleri aramanız gerekir. Devamlı olarak karşılaşılan bu arıza problemlerinde elektronik kart yada, ateşleme elektrotlarında sorun görülebilir.

  • Eca Proteus Premix 05 Hata Kodu

Kombinin alev kaybına uğraması

Brülör üzerinde alev kaybı yaşanması durumunda bu arıza kodları ekranda belirmektedir. İlk olarak birkaç resetleme işlemi uygulamanız gerekir. Uygulamadan hemen sonra sorun düzelmemesi durumunda mutlaka işin uzmanından yardım almanız önerilmektedir. İyonizasyon elektrodu üzerinde, gaz armatöründe ya da elektronik kart üzerinde problem ortaya çıkabilir. Tespiti ve onarımı uzman servisten destek almanız gerekir.

Çorlu İlçesinde Kombi Desteği Alın

Kombi modellerinde ortaya çıkacak olan kaliteli bakım hizmetlerine buradan kolayca erişebilirsiniz. Çorlu petek, kombi onarım destek uygulama merkezimiz içerisinde yürütmüş olduğumuz kaliteli çalışmalar devam etmektedir. Kombi servisimiz kaliteli uygulamaları sayesinde her anlamda müşteri portföyünü yükseltmektedir. Çorlu eca kombi servisi profesyonel şekilde hizmet verir. Kombi bakım uygulamalarında her zaman uzman firmalarla hizmet veriyoruz.

Vermiş olduğumuz hizmetlerin tamamına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eca Confeo Premix Arıza Kodları başlıklı makalemizde Eca Confeo Premix 01 arızası, Eca Confeo Premix 04 arızası ve Eca Confeo Premix 05 arızası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir