Eca Proteus Plus Blue Arıza Kodları

Eca Proteus Plus Blue Arıza Kodları

Eca proteus plus blue arıza kodları, Kombi kullanıcıları için bu makalemiz içerisinde Eca Proteus Plus Blue marka kombi arıza kodları ve çözümlerini vereceğiz. Burada yer alan bilgilendirme sayesinde cihazlarınız üzerinde yer alan sorunları kolayca öğrenebilirsiniz.

Eca Proteus Plus Blue Arıza Kodları
Eca Proteus Plus Blue Arıza Kodları
 • Eca Proteus F1 Arıza Kodu
 • Kombinin aşırı ısınma nedeniyle kilitli hale gelmesi

Bu arıza problemi kombi ekranı üzerinde görüldüğü zaman kalorifer içerisinde su sıcaklığı 100°C üzerinde olmaktadır. Burada yapılması gereken ilk Müdahale kombi altındaki vanalara bakmaktır. Vanalar kapalı durumda ise açmanız gerekir. Daha sonra petek vanalarına bakmalısınız. Kapalı olması durumunda vanaları açmalısınız. Arıza devam etmesi durumunda cihazı açma kapama düğmesinden kapatarak biraz bekleyiniz. Arızada düzelme olmaması durumunda farklı alanlarda sorun olabilir. Bu tür sorunlarda ise mutlaka Eca servisini aramalısınız.

 • Eca Proteus F2 Arıza Kodu
 • Kombide sıcak su sensörü problemi

Bu arıza kodları ekran üzerinde görüldüğü zaman kombiden sıcak su alınamamaktadır. Sıcak su sensöründe sorun ortaya çıkabilir ve sensör bağlantılarında problem görülebilir Arızanın kesin çözümü için servisi aramanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

 • Eca Proteus F3 Arıza Kodu
 • Kombide kalorifer sensörü problemi

Bu arıza kodunu gördüğünüz zaman genel olarak kaloroferleriniz ısınmamaktadır. Arızanın giderilmesi konusunda mutlaka kombi servis yardımı almanızı sizlere öneriyoruz.

Eca Proteus Plus Blue Hata Kodları

 • Eca Proteus F4 Arıza Kodu
 • Kombide alev arızası

Kombinizin ateşleme yapmadığını gösterir. Bu problem çıktığında ilk olarak gaz giriş vanalarına bakarak açık olup olmadığını bilmeniz gerekir. Vanalar açık halde ilen kombinize gaz gelmesi durumunda açma-kapama düğmesine basarak yeniden açın. Sorun devam etmesi durumunda sırasıyla anakart dahil olmak üzere elektrotlarda sorun ortaya çıkabilir. Arızanın kesin tespiti konusunda E.C.A servisinden destek almanız gerekir.

çorlu eca kombi servisi
 • Eca Proteus F5 Arıza Kodu
 • Kombide hava basınç sensöründe arıza ortaya çıkması

Bu arıza kodlarını ekran üzerinde görmeniz durumunda kombiyi resetleyebilirsiniz. Kombi üzerinde düzelme olmaması durumunda servisi arayabilirsiniz. Dışarı çıkacak olan atık gaz boruları yerinden çıkmış veya gereğinden fazla uzun şekilde yer alabilir. Zaman ilerledikçe fan, prosestat ya da anakart üzerinde arıza meydana gelebilir

 • Eca Proteus F6 Arıza Kodu
 • Kombide dış hava sensörünün arızalanması

Bu parça her kombide bulunmamaktadır. Ana görevi dışarıda yer alan sıcaklığa bağlı olarak kombiyi çalıştırmaktır. Bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman cihaza müdahale etmeden Eca Servisini aramanız gerekir. Dış hava sensörü yer alan kombi cihazları üzerinde sensör ile beraber bağlantılarda da sorun ortaya çıkabilir. Dış hava sensörü bulunmayan kombi cihazlarında ise muhtemel sebep elektrik aksağında görülebilir.

 • Eca Proteus F7 Arıza Kodu
 • Kombide düşük su basıncının bulunması

Bu arıza kodlarını ekran üzerinde gördüğünüz büyük ihtimalle kombi üzerinde kalorifer suyu eksilebilir. Kombi altında yer alan dolum musluğundan yararlanarak kombi su basınç seviyelerini 1,5 bar seviyesine getirmelisiniz. Daha sonra dolum musluğunu mutlaka kapatmanız gerekir. Büyük olasılıkla arıza kodu ekran üzerinden gidecektir. Su basıncı 1,5 bar seviyelerinde yer aldığı halde arıza kodu ekrandan gitmemesi durumunda ise servisi aramanız gerekir. Su basınç sensörü arızalı olabilir veya kablolar yerinden çıkabilir.

Eca kombi servisi
Eca kombi servisi

Kombi Sorunlarınıza Çözüm Buluyoruz

Çorlu kombiuygulamalarında internet üzerinden Çorlu ilçesinde petek ve kombi cihazları bakımı gerçekleştiren merkezimiz en uygun fiyatları sunmaya devam etektedir. Kombi problemleri konusunda buradan siz değerli müşterilerimize hizmet vererek kombi mağduriyetinizi tamamen ortadan kaldırıyoruz. Konut ya da iş yerleri üzerinde kombilerin periyodik olarak bakımının yapılması gerekir. İnternet üzerinden Çorlu ilçesinde petek ve kombi cihazları bakımı yapmaya devam ediyoruz.

Sahip olduğunuz cihazlarının doğru şekilde çalışabilmesi adına her zaman profesyonel teknik servislerinden yararlanabilirsiniz. Çorlu eca kombi servisi konusunda hızla sıyrılan firmamızla buradan iletişime geçerek sizde en doğru tamir ve bakım uygulamalarını görebilirsiniz. Bu adres üzerinden bizlerle iletişim kurarak cihazlarınızı daha verimli hale getirebilirsiniz.

Vermiş olduğumuz hizmetlerin tamamına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eca Proteus Premix Arıza Kodları başlıklı makalemizde Eca Proteus Premix 01 Hata Kodu, Eca Proteus Premix 04 Hata Kodu ve Eca Proteus Premix 05 Hata Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Eca Proteus Plus Blue Arıza Kodları” için 1 yorum

 1. Burkay Yanıtla

  Çorlu Eca kombi servisi konusunda işlerinde profesyoneller. Geçtiğimiz cuma kendileriyle çalışma fırsatı buldum ve işini haklarıyla yaptılar. Memnun kaldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir