Eca Proteus Arıza Kodları

Eca Proteus Arıza Kodları

Sizlere bu makalemiz içerisinde Eca proteus marka kombi arıza kodları ve çözümleri konusunda detaylı bilgilendirmelerde bulunacağız. Sizde bu kodlara bakarak sahip olduğunuz kombi üzerinde yer alan sorunları görebilirsiniz.

L3/L4/L6/L7 Işığının Yanması

Anakartla iletişim sorunu.

Elektronik kartlar ilgili iletişim sorun ortaya çıktığı zaman ekranda bu arıza kodları gözükmektedir. Bu gibi sorunlarda mutlaka uzman yardımı almanız gerekir. Cihaza müdahalede bulunmadan Çorlu eca kombi servisi’ni arayabilirsiniz.

L3/L6/L7 Sönüyor L4 Işığı Yanıyorsa

Kombi içerisinde brülörde yanma gerçekleşmiyor.

Kombilerinizin ateşleme yapamadığını gösteren kod olarak bilinmektedir. Bu tür sorunlarda ilk olarak daire içerisinde gaz kontrolü yapmanız gerekir. Daha sonra ise cihazı resetleyin. Bir düzelme olmaması durumunda elektronik kart, gaz valfi veya ateşleme-iyonizasyon çubuklarında sorun olabilir. Çözüm için Çorlu Eca kombi servisi desteği almanız gerekmektedir.

L4 Işığı Yanıyor, L6/L7 Yanmıyorsa

Kalorifer sensör problemi.

Bu sorun kalorifer sensörünün arızalı olarak yer aldığını göstermektedir. Bu arıza sorunlarında ise kalorifer sensörü üzerinde ya da sensör borularında sorun görülebilmektedir. Teşhis ve çözüm için servisi aramanız gerekir.

L3/L7 Yanmıyor, L6 Hızlı Yanıyorsa

Kombi de kullanım suyu sensör problemi.

Bu konu kullanım suyu sensör hatası olarak bilinmektedir. Sıcak su sensörünün arızalanması sebebiyle sıcak su alınmamaktadır. Sensör değişimi gerekmektedir. Sorun sensör bağlantıları üzerinde görülebilir ya da sensör borularında olabilir.

L3/L6 ve L7 Işığı Yanmıyor, L4 Hızlı Yanıyorsa

Kombide aşırı sıcaklık kilitlenmesi sorunu.

Tesisat ve petek vana durumlarının kontrol edilmesi gerekir. Vanalar kapalı olarak bulunması durumunda mutlaka açılması gerekir. Bu sırada kombinize birkaç kez reset atmalısınız.İşlem ve kontroller tamamlanınca arıza konusunda herhangi bir düzelme olmaması durumunda kombi servisi yardımı almalısınız. Bu arıza konularında ise pek çok neden ortaya çıkabilir. Ana eşanjörde, üç yollu vanada ya da kalorifer tesisatında tıkanma olması durumunda bu problem yaşanabilir. Tespit ve onarımı konusunda mutlaka uzmandan destek almanız gerekir.

L3/L6 Işığı Yanmıyor, L7 Işığı Hızlı Yanıyorsa

Kombi üzerinde hava basınç problemli.

Bu kod hermetik kombi üzerinde görülür. Hermetik kombi çeşitlerinde yer alan hava basınç anahtarının arızalandığını göstermektedir. Prosestat kontaklarını açmamakta ya da kapatamamaktadır. Arıza problemleri prosestat ile alakalı olmasının yanında farklı nedenlerle de görülebilmektedir.

L3/L6/L7 Işığı Yanıyor, L4 Işığı Hızlı Yanıyorsa

Kombi üzerinde anakart problemi.

Kombinin beyni olarak yer alan elektronik kartın arızaya geçtiğini bizlere açıklamaktadır. Bu durumda elektronik kartın değişimi veya tamiri yapılması gerekmektedir. Bu tür sorunda servisi arayarak yardım istemeniz önerilir.

Çorlu ECA Kombi Servisi

Çorlu eca kombi servisi konusunda tam olarak karar veremediyseniz firmamızla iletişime geçebilir ve en doğru hizmetin nasıl olacağını kolayca öğrenebilirsiniz. Kombi bakımı ile birlikte siz değerli müşterilerimize uygun fiyata ısınma imkanı sunuyoruz. Kombi bakımı ile birlikte cihazlarınızın da ömrü uzamaktadır. Doğru bakım ile beraber kombi cihazlarının hem ömrünü hem de ısıtma performansını yükseltebilirsiniz. Kombi problemleri ile karşılaşmamak için hemen buradan bizleri arayabilirsiniz.

Kombi cihazlarında en doğru teknik desteği sunmaya devam eden Çorlu eca kombi servisi firmamız siz değerli müşterilerimiz konusunda en yeni güncel donanımları vermektedir.Kombi cihazları üzerinde ortaya çıkabilecek olan her türlü soruna en doğru müdahaleleri yapıyoruz. Kombi cihazları üzerinde görülebilecek olan kombi arıza problemlerine bakmadan bizleri buradan kolayca arayabilirsiniz. Teknik merkezimiz siz değerli müşterilerimize vermiş olduğu uygulamalarına günün her saati içerisinde kolayca internet adresimiz üzerinden ulaşabilir ve kaliteli hizmetlerden yararlanma imkanına erişebilirsiniz. Hizmetlerimiz konusunda detaylı bilgiyi sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eca Calora Arıza Kodları başlıklı makalemizde Çorlu ECA Kombi Servisi, Eca arıza kodları ve Eca Calora Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir