Eca Fortius Arıza Kodları

Eca Fortius Arıza Kodları

Eca Fortius Arıza Kodları Bu sayfamız içerisinde sizlere ECA Fortius Kombi arıza kodlarından bahsedeceğiz. Bu kodlarla kombi üzerinden almış olduğunuz hata kodlarını inceleyerek cihazınızda bulunan arızayı kolayca tespit edebilirsiniz. Eğer ECA kombi arıza kodlarını okuduktan sonra müdahale yapamıyorsanız teknik destek merkezlerini arayabilirsiniz.

Eca Fortius Arıza Kodları

Eca Fortius Arıza Kodları

Eca Fortius T6 Hata Kodu

Baca gazı sensörü üzerinde açık ya da kısa devre arızası sorunu

Bu sorun ortaya çıktığı zaman ilk olarak reset atmanız gerekir. İşlemi arıza devam ettiği sürece birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Kombi problemlerinde düzelme olmaması durumunda sensör bağlantılarında sorun ortaya çıkabilir ya da sensörde problem görülebilir. Tespit ve onarım konusunda Eca kombi servisinden yardımı alabilirsiniz.

Eca Fortius T2 Hata Kodu

Baca gazı üzerinde aşırı ısınma problemi

Bu rıza ortaya çıktığı zaman reset düğmesi ile birkaç defa resetleme yapmanız önerilir. Uygulama sonrasında arıza kodları devam etmesi durumunda mutlaka servis yardımı almalısınız. Cihaza müdahalede bulunmamanız gerekir.

Eca Fortius E4 Hata Kodu

Hava basınç anahtarı üzerinde kısa devre oluşması

Fan çalıştığı zaman prosestata basınç yapabilmesine rağmen prosestatın kontaklarını kapatmadığını göstermektedir. Bu gibi sorunlarda prosestatta ya da bağlantı üzerinde sorun ortaya çıkabilir. Fan ya da elektronik kart arızası da görülebilir. Tespit ve onarım konusunda uzmandan destek alınız.

Eca Fortius E5 Hata Kodu

Hava basıncı üzerinde açık devre problemi

Prosestatın kontak kısımlarının açık bıraktığını göstermektedir. Kullanıcılar cihaz üzerinde herhangi bir müdahalede bulunmadan ECA kombi uzmanını araması gerekir.

Çorlu eca kombi servisi
Çorlu eca kombi servisi

Eca Fortius E3 Hata Kodu

Kombinin aşırı ısınması

Aşırı sıcaklık nedeniyle kombi kilitlenmesi olarak bilinir. Yüksek sıcaklık nedeniyle limit termostat devreye girmektedir. Cihaz bu durumda çalışamaz duruma gelmektedir. Servis öncesi cihaz petek konumunda bulunuyorsa petek vanaları ve tesisat vanaları kontrol edilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise reset düğmesine basılarak birkaç kez resetleme uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Buna rağmen sorunun düzelmemesi durumunda ana eşanjör üzerinde sorun olabilir. Arızanın tespit edilmesi için servis yardımı almalısınız.

Eca Fortius T1 Hata Kodu

Aşırı sıcaklık uyarının görülmesi

Bu kod uyarıcı özelliktedir. Aşırı sıcaklık olduğu zaman gösterilmektedir. Cihaz ayarını düşürerek kombiyi bir süre kadar kapatmanız gerekir. Daha sonra yeniden açın. Düzelme olması durumunda kullanmaya devam edebilirsiniz. Düzelme olmaması durumunda mutlaka işi uzmanına bırakmalısınız.

Eca Fortius T3 Hata Kodu

Kalorifer sensöründe problem ortaya çıkması

Açık ya da kısa devre şeklinde gözüken kalorifer sensör problemidir. Sensörde ya da sensör bağlantıları üzerinde sorun görülebilir.

Eca Fortius T5 Hata Kodu

Sıcak su sensor problemli

Kullanım suyu sensöründe çıkan arıza durumudur. Sensör bağlantıları üzerinde kopukluk olması durumunda kısa devre olduğunda ya da sensör boruları içerisinde nemlenme olduğunda da bu sorun ortaya çıkabilmektedir. Bu arıza nedeniyle kombi sahipleri cihaza bir müdahalede bulunmadan Eca Servisi’ni aramalıdır.

Profesyonel Çorlu Kombi Servisi

Çorlu Eca hizmetleri konusunda uzman bir firmadan destek almak isterseniz hemen online olarak bizimle iletişime geçebilir ve en doğru hizmetleri kolayca bulabilirsiniz. Kombi markası ile servis merkezlerinin de doğru şekilde seçilmesi gerekmektedir. ECA kombinizin modeli ne olursa olsun en doğru cihaz müdahalesinde bulunuyoruz. Sizde buradan kombi konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

Online şekilde sizlere Çorlu ilçesi üzerinde petek ve kombi cihazları bakımı uygulamaya devam eden şirketimiz sahip olduğunuz kombi çeşitlerinin bakım, montaj ve onarım faaliyetlerini uygun fiyata sunmaktadır. Online şekilde ya da telefon numaralarını kullanarak firmamızla kolayca iletişime geçerek kombi problemlerinizi bitirebilirsiniz. İnternet üzerinden Çorlu ilçesinde petek ve kombi cihazları bakımı yapmaya devam eden firmamız bütçenize her zaman en uygun kombi destek hizmetlerini ulaştırmaktadır. Çorlu Eca kombi servisi alanında her zaman en uygun uzman hizmetleri burada bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eca Confeo Plus Arıza Kodları başlıklı makalemizde Çorlu ECA Kombi Servisi, Eca Confeo Plus 01 hata kodu ve Eca Confeo Plus 04 hata kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir