Eca Confeo Premix Arıza Kodları

Eca Confeo Premix Arıza Kodları

Eca Confeo Premix Arıza Kodları,Farklı özelliklere sahip olan kombilerde oluşabilecek her türlü kombi arızası için belirlenen kodlar özellikle cihazlarda gerçekleştirilecek çalışmaları kolaylaştırmaktadır.

Uzun süreli kullanım nedeniyle cihazlarda ortaya çıkabilecek
Eca Confeo Premix Arıza Kodları cihazdaki problemin belirlenmesini kolaylaştırmaktadır. Yapılacak olan incelemeler sırasında belirlenen her arıza kodunu farklı sorunlara göstermesi özellikle yapılacak çalışmalar ile kısa süre içerisinde sorunun çözülmesini sağlamaktadır.

Eca Confeo Premix Arıza Kodları
Eca Confeo Premix Arıza Kodları
 • Eca Confeo Premix 01 arızası
 • Aşırı sıcaklık nedeni ile kilitlenme olduğunu göstermektedir.

Çözüm; kalorifer devresindeki su sıcaklığının 105°’nin üstüne çıkıp çıkmadığını kontrol edilmesi gerekiyor. Su basıncının kontrol edilmesi ile gerekli müdahaleler sağlanabilir. Kombinin altında bulunan tesisat vanalarının ya da kalorifer konumunda çalışmakta olan vanaların kontrol edilmesi gerekir. Daha sonrasında sorunun çözülememesi halinde ECA servisi aranarak profesyonel yardım alınabilir.

 • Eca Confeo Premix 06 arızası
 • Aşırı ısınma karşısında uyarı vermektedir.

Çözüm; kalorifer devresindeki su sıcaklığının 95°’nin üstünde olduğunu göstermektedir. Bu nedenle sistem kendisini bloke etmektedir. Arıza oluşması halinde servis yardımı alınması gerekir.

 • Eca Confeo Premix 07 arızası
 • Baca gazının aşırı şekilde sıcaklık oluşması nedeniyle kilitlenmesi anlamına gelmektedir.

Çözüm; bacada yetersiz çekiş olduğunu göstermektedir. Su akışının olmadığını ve aynı zamanda bacak benzen sensörünün ise işletme değerinden daha yüksek olduğunu göstermektedir. Suyun kontrol edilmesi ve düşük olması durumunda artırılması gerekir. Daha sonrasında cihaz resetleme işlemi ile yeniden başlatılarak sorunsuz şekilde kullanılabilir. Bütün işlemlerin yapılmasının ardından cihaz düzelmemesi halinde Eca arıza kodları için profesyonel yardım alınması gerekir.

 • Eca Confeo Premix 12 arızası
 • Kalorifer devresindeki giriş suyunda sensör sorun olduğunu göstermektedir.

Çözüm; kaloriferde sensörün zorunlu olduğunu göstermesi nedeniyle kablolarda kopma ya da kısa devre oluşması söz konusu olacağından gerekli kontrollerin yapılabilmesi için servis yardımı alınması gerekir.

Eca Confeo Premix Hata Kodları

 • Eca Confeo Premix 13 arızası
 • Baca gazının sensöründe sorun olduğunu göstermektedir.

Çözüm; kablolarda sorun olabileceği ya da baca gazında sensör sorun olabileceği için teknik açıdan yapılacak olan müdahaleler konusunda uzman yardımı alınması gerekir.

 • Eca Confeo Premix 16 arızası
 • Kalorifer devresinde dönüş suyunun sensör sorun olduğunu göstermektedir.

Çözüm; dönüşünde oluşan sensör sorunu nedeniyle arıza oluşmaktadır. Bu durumda özellikle kablolarda kopma ya da kısa devre gibi durumların söz konusu olması nedeniyle duruma profesyonel kişilerin müdahale etmesi gerekir.

 • Eca Confeo Premix 04 arızası
 • Alev sinyalinde sorun olduğunu göstermektedir.

Çözüm; ateşleme sorunu olduğunu göstermektedir. Bu nedenle cihazda üç defa ateşleme denemesi yaparak brülörde ateş oluşmadığının anlaşılması halinde arızaya geçmektedir. Kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekiyor. Gaz giriş yerleri açık olduğunun belirlenmesi gerekir. Açık olmaması durumunda açılması gerekir. Daha sonrasında cihazda resetleme işlemi yapılarak yeniden çalışması sağlanabilir. Sorunun çözülmemesi durumunda profesyonel yardım alınması gerekir.

 • Eca Confeo Premix 05 arızası
 • Cihazda alev kaybı yaşandığını göstermektedir.

Çözüm; brülörde alev kaybının olduğunu göstermektedir. Bu gibi durumlarda resetleme işlemi yapılarak cihazın yeniden çalıştırılması sağlanabilir. Maksimum 3 defa yapılacak olan resetleme işleminin ardından çalışmaması halinde mutlaka profesyonel yardım alınması gerekir.

 • Eca Confeo Premix 11 arızası
 • Alev devresinde sorun olduğunu göstermektedir.

Çözüm; yanlış alev sinyali olarak da bilinmektedir. Gaz valfinin kapalı olduğu halde brülörde alev algılandığını gösterir. Bu gibi durumlarda özellikle cihaza resetleme işlemi yapılması gerekir. Yapılan resetleme işleminin ardından düzelme olmaması durumunda mutlaka profesyonel yardım alınmalıdır.

Çorlu Eca Kombi Servisi

Kombi kullanımında karşılaşabileceğiniz her türlü probleme karşı profesyonel yardım almak istediğiniz de Çorlu Eca kombi servisi ile iletişime geçerek tamamen uzman ekip ile gerçekleştirilecek olan çalışmalar sayesinde hızlı ve kaliteli hizmet alabilirsiniz. Servis gerçekleştirmiş olduğu bütün çalışmalarda profesyonel ekip ile en iyi şekilde hizmet almanız için gerekli hassasiyeti göstermektedir. Servis yapacağınız talepler doğrultusunda belirttiğiniz adrese en kısa sürede hizmet almanızı sağlamaktadır.

Diğer hizmetlerimize ulaşabilmek için aşağıdaki bağlantılar ile bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eca Calora Dijital Arıza Kodları başlıklı makalemizde Eca calora dijital arıza kodları, Eca calora E3 arızası ve Eca calora E4 arızası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir