Eca Confeo Plus Arıza Kodları

Eca Confeo Plus Arıza Kodları

Eca Confeo Plus Arıza KodlarıKış boyunca aralıksız şekilde kullanılmakta olan kombilerde oluşacak olan hata kodları cihazdaki problemin belirlenmesi üzerinde etkili olmaktadır.

Kullanım sırasında karşılaşacağınız Eca Confeo Plus Arıza Kodları cihazdaki problem açısından etkilidir. Bu nedenle yapılacak olan kontroller ile belirlenen arızanın asıl nedeninin anlaşılması sağlanabilir. Her cihazda oluşacak kodlar değişmektedir. Kullanıcılar ekranda oluşan Eca Confeo Plus Arıza Kodları karşısında çözüm önerilerini inceleyerek gerekli müdahaleleri yapabilirler.

Eca Confeo Plus Arıza Kodları

Eca Confeo Plus Arıza Kodları

Eca Confeo Plus 24 hata kodu

Cihazda hava basınç anahtarının arızalı olduğunu gösterir.

Çözüm: fan ya da prosestat kısmının yanı sıra elektronik kartta sorun olduğunu göstermektedir. Dışarıya uzanan hava akımının borusu yerinden çıkmış  olabilir ya da ebat yetersiz olabilir.Kontrollerin sağlanmasının ardından duruma müdahale edilebilir.

Eca Confeo Plus 01 hata kodu

Cihazda aşırı sıcaklık nedeniyle kilitlenme arızası yaşandığını gösterir.

Çözüm: kaloriferde devre suyunun sıcaklığının 105 derece üzerinde olması durumunda bu hata kodu oluşmaktadır. Aşırı ısınma nedeniyle kitlenir. Kalorifer vanalarının ve tesisat vanalarının kapalı olmaması için kontrol edilmesi gerekir. Kapalı konumda ise açılmalıdır. Ardından birkaç defa resetleme işlemi yapılabilir. Cihazın filtresi ya da tesisatı tıkanık olabilir. Aynı zamanda pompa da sorun olabilir.Profesyonel yardım alınması ECA arıza kodları konusunda hızlı sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Eca Confeo Plus 06 hata kodu

Cihazda aşırı sıcaklık oluşması halinde ikaz vermektedir.

Çözüm: uyarı kodudur. Bu nedenle gerekli kontrollerin yapılması gerekir. Müdahale edilmemesi durumunda farklı sorunlar yaşanabilir. Daha sonrasında cihaz bloke olarak çalışmaz duruma gelebilir. Farklı nedenlerden dolayı cihazlarda oluşacak olan arıza kodları karşısında gerçekleştirilecek olan müdahaleler ile kısa süre içerisinde sorunun çözülmesi sağlanabilir.

Eca Confeo Plus 12 hata kodu

Cihazda kalorifer devresinde gidiş suyunun sensöründe arıza oluştuğunu gösterir.

Çözüm: sensör borularında nem olması veya bağlantıların sorunlu olması durumunda kısa devre yapması nedeniyle arıza yaşanabilir. Bu durumda teşhisin konulabilmesi için profesyonel yardım alınması gerekir.

Eca Confeo Plus 14 hata kodu

Kullanıcılar cihazda 14 hata kodunu görmeleri durumunda sıcak su sensöründe problem olduğunu anlayabilirler.

Çözüm: sıcak suyun sensöründe sorun olabileceği için sensör bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir. Borularda sıkıntı olması da söz konusu olabilir. Bu nedenle uzman yardımı alınması gerekir.

Eca Confeo Plus 04 hata kodu

Cihazda ateşleme arızası oluştuğunu göstermektedir.

Çözüm: 3 deneme yapılması halinde brülörde alev oluşmadığını gösterir. Konutta gaz olup olmadığının öncelikle kontrol edilmesi gerekir. Kapalı olması halinde açılarak sorunun düzelip düzelmediği anlaşılabilir. Kombinin yanında bulunan gaz vanası kontrol edilerek kapalı olması durumunda açılabilir. Daha sonrasında resetleme işlemi yapılarak arızanın giderilmesi sağlanabilir. Yapılacak olan müdahaleler ile düzelmemesi halinde  Çorlu eca kombi servisimizden profesyonel yardım alınması gerekir.

Eca Confeo Plus 11 hata kodu

Yanlış alev sinyali olarak bilinmektedir.

Çözüm; gaz valfi kapalıysa brülördeki alevin algılanmadığını gösterir. Bu nedenle bir kaç defa resetleme işlemi yapılarak sorunun çözülmesi sağlanabilir. Çözülmemesi durumunda profesyonel yardım alınabilir.

Eca Confeo Plus 32 hata kodu

Cihazda özellikle 32 hata kodunun oluşması durumunda voltajı 220 V olması gerekirken 160 V ve altında olduğunu belirtmektedir. Bir süre herhangi bir işlem yapmadan beklenilmesi gerekir. Daha sonrasında voltajların düzelmesi ile arıza düzelebilir.

Eca Confeo Plus 40 hata kodu

Tesisat basıncının çok düşük olduğunu göstermektedir.

Çözüm; Tesisattaki suyun 0,6 bar civarında olduğunun anlaşılması amacıyla oluşmaktadır. Bu durumda tesisattaki su basıncının yükseltilmesi gerekir.Çorlu Eca Kombi Servisi

Farklı nedenlerden dolayı Çorlu Eca kombi servisi profesyonel şekilde çalışma yapılmasını sağlayarak kısa süre içerisinde kombinizdeki Eca Confeo Plus Arıza Kodları sorunun çözülmesi ile yeniden kullanıma hazır hale getirilmesini sağlamaktadır. Servis tarafından gerçekleştirilecek olan bütün çalışmalarda müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır. Yeterli kapasiteyle gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde yapacağınız taleplerin kısa süre içerisinde karşılanması sağlanmaktadır. Eca Confeo Plus Arıza Kodları ile ilgili sorularınızı yazının altına yorum olarak yazabilir yada telefondan bilgi isteyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eca Scot Arıza Kodları başlıklı makalemizde Çorlu ECA Kombi Servisi, Eca Scot Arıza Kodları ve ER 03 Hata Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir