Eca Confeo Dijital Arıza Kodları

Eca Confeo Dijital Arıza Kodları

Kış boyunca aralıksız şekilde kullanılmakta olan kombilerde oluşacak ECA kombi arızaları cihazın çalışmasını engelleyebilir.

Farklı nedenlerden dolayı oluşabilecek olan arıza kodları cihazdaki sorunun kısa süre içerisinde belirlenmesini sağlamaktadır. Detaylı şekilde yapılacak olan incelemelerin ardından belirlenecek olan problemler karşısında gerekli müdahaleler yapılarak cihazın yeniden sorunsuz şekilde çalışması sağlanabilir.

T6 hata kodu

Cihazda T6 hata kodunun oluşması durumunda baca gazı sorunu oluştuğu görülmektedir. Açık ya da kısa devre oluşması söz konusu olmaktadır.

Çözüm; bacalı kombilerde ileride karşılaşılabilecek arıza kodlarından biridir. Baca sensörünün arızalı olduğunu göstermektedir. Kabloların kopması ya da temas etmesi gibi pek çok farklı durum nedeniyle ortaya çıkabilir. Kopma veya farklı durumların oluşmasına karşı yapılacak olan kontroller ile duruma müdahale edilmesi gerekir.

T2 hata kodu

Baca gazında aşırı sıcaklık problemi oluştuğunu göstermektedir.

Çözüm; bacalı kombilerde ortaya çıkabilecek ECA arıza kodları arasında yer almaktadır. Baca çekişinin kuvvetli olmaması problem yaşamasına neden olabilir. Baca sensörünün kontrol edilmesi ve gerekli müdahalelerin yapılması için uzman yardımı alınması gerekir.

E4 hata kodu

Prosestat sorunu oluştuğunu göstermektedir.

Çözüm; hermetik kombilerde karşılaşılacak arızalardan biridir. Kablolar kopmuş olabilir veya bağlantı sorunu yaşanabilir. R konumlu düğme ile resetleme işlemi yapılabilir. Resetleme işleminin ardından arızanın düzelmesi söz konusu olmazsa bu durumda profesyonel yardım alınmalıdır.

E5 hata kodu

Cihazda oluşacak olan arıza kodları farklı nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Cihazda prosestat sorunu yaşanıyor demektir. Açık devre söz konusu olabilir.

Çözüm; E5 hata kodunun görülmesi prosestat kablolarının birbirine temas etmesi nedeniyle oluşabilir. Resetleme işlemi yapılması gerekir. Birkaç saniye R konumlu tuşa basarak resetleme yapılabilir.

E3 hata kodu

Aşırı derecede ısı limit termostat sorunu yaşanıyor demektir.

Çözüm: limit termostatın aşırı sıcaklık nedeniyle arıza vermesi ya da cihazın kitlenmesi söz konusu olmaktadır. Bacalı veya hermetik modellerde oluşabilir. İlk olarak cihazın kış modunda olması halinde peteklerin açık olduğundan emin olunması gerekir. Aynı şekilde kombinin altında bulunan tesisat vanalarının da açık olması gerekir.Daha sonrasında resetleme işlemi yapılabilir. Düzelmemesi halinde Çorlu ECA kombi servisi aranarak yardım alınabilir.

T1 hata kodu

Cihazda aşırı ısınma nedeniyle sorun yaşanması halinde T1 hata kodu oluşmaktadır. Elektronik limit anlamına da gelmektedir.

Çözüm: kombi de oluşan bu hata kodu aynı zamanda uyarıdır. Cihazdaki suyun aşırı derece de ısındığını göstermektedir. Duruma müdahale edilmemesi halinde sorun E3 arızasına dönüşür. Yani bu durumda cihaz sıcaklık nedeniyle kilitlenir. Sorunun çözülmesi için uzman yardımı alınmalıdır.

İhtiyaç duyduğunuz her durumda cihazlarda oluşan sorunlara karşı Çorlu ECA kombi servisi yapmış olduğu çalışmalar ile profesyonel yardım almanızı sağlamaktadır. Uzman ekip ile gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde yaşanan arıza karşısında gerekli kontroller sağlanarak kısa sürede çözülmesi ve cihazın yeniden kullanıma hazır hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir