Eca Calora Dijital Arıza Kodları

Eca Calora Dijital  Arıza Kodları

Eca calora dijital arıza kodları farklı nedenlerden dolayı oluşacak olan ECA Calora dijital arıza kodları cihazdaki problemin belirlenmesini kolaylaştırmaktadır.

Zaman içerisinde kullanıcıların karşılaşabileceğiniz pek çok farklı problem söz konusu olabileceğinden arıza kodları özellikle cihazlarda yapılacak olan kontroller için belirleyici olmaktadır. Farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilecek her türlü problem cihazın çalışmasını engelleyebilir. Detaylı şekilde kontrol sağlanması ve arıza kodlarının incelenmesi cihazla gerçekleştirilecek çalışmaları belirlemektedir.

Eca Calora Dijital  Arıza Kodları

Eca Calora Dijital  Arıza Kodları

Eca calora T6 arızası

Cihazda T6 arızası oluşması durumunda baca gazının sensör sorunu olduğu anlaşılmaktadır. Açık veya kapalı devre problemi yaşanabilir.

Çözüm; cihazda baca gazının sensör sorunu olduğu görülmektedir. Bu durumda baca gazı sensörünün kablolardan ya da borulardan oluşabilecek sorun nedeniyle arızalı olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Gerekli kontrollerin yapılabilmesi için servis çağrılmalıdır.

Eca calora T2 arızası

Cihazda baca gazının aşırı ısınma problemi yaşandığı anlaşılmaktadır.

Çözüm; kodunun ekranda belirmesi halinde cihazın kapatılarak bir süre bekletilmesi gerekir. Daha sonrasında açılması durumunda düzelme olmazsa resetleme işlemi yapılarak yeniden açılabilir. Resetleme işlemi birkaç defa tekrarlanarak uygulanabilir. Düzelme olmaması durumunda mutlaka servis çağırılmalıdır.

Eca calora E4 arızası

Cihazda oluşacak olan bu arıza kodu diferansiyel hava basıncının anahtarında kısa devre sorunu yaşandığını göstermektedir.

Çözüm; fan motorunun çalışması halinde gelen basınç karşısında prosestatın kontakları kapatmaması nedeniyle bu arıza oluşmaktadır. Elektronik kart ile ilgili bir problem oluşabilecek için özellikle profesyonel şekilde müdahale edilmesi gereken arızalardan biridir.

Eca calora E5 arızası

Diferansiyel  hava basıncında anahtar kapalı devre sorunu yaşanmaktadır.

Çözüm; kontakların kapanmadığını ifade etmekte olan bu arıza kodunun oluşması halinde prosestat, elektronik kart ve fanda oluşan problemler nedeniyle arıza oluşmuş olabilir. Bu nedenle servis tarafından kontrol edilmesi gerekir. Cihazlarda oluşabilecek arıza kodları karşısında yapılacak olan kontroller ile cihazdaki sorunu belirlenebilir.

çorlu eca kombi servisi
çorlu eca kombi servisi

Eca calora E3 arızası

Cihazda aşırı sıcaklık kilitlenmesi oluştuğunu göstermektedir.

Çözüm; tesisat suyunuz sıcaklığının en yüksek konumda olduğunu göstermektedir. Bu nedenle limit termostatın kombiyi bloke etmesi söz konusu olmaktadır. Petekler yeteri kadar ısınmadığı gibi aynı zamanda hiç ısınmaması söz konusu olabilir. Kalorifer vanalarının kontrol edilmesi ve açık olup olmadığının belirlenmesi gerekir. Daha sonrasında resetleme işlemi yapılarak sorunun çözülmesi sağlanabilir. Yine de çözülmemesi durumunda mutlaka uzman yardımı alınması gerekir.

Eca calora T1 arızası

Cihazda aşırı sıcaklık ikazının oluştuğunu belirlemektedir.

Çözüm; sistem suyunun sıcaklığının maksimum seviyeye ulaştığını göstermek amacıyla oluşmaktadır. Bu nedenle ECA arıza kodları arasında özellikle dikkat edilmesi gereken seçeneklerden biridir. Çalışan cihazların açık olup olmadığını kontrol edilmesi gerekir. Resetleme işlemi yapılması gerekiyor. R konumlu düğmeye belli bir süre basıldıktan sonra cihazın yeniden çalıştırılması ve problemin çözülüp çözülmediğinin belirlenmesi sağlanabilir. Çözünmeyen durumlarda profesyonel yardım almaları gerekir.

Eca calora T3 arızası

Kalorifer sensöründe arıza oluştuğunu göstermektedir.

Çözüm; merkezi ısıtma sensörün arızalı olduğunu belirten arıza kodudur. Bu nedenle kalorifer sensöründeki sorundan kaynaklanması söz konusu olmayacağı için kablolarında kopukluk veya farklı durumların oluşması karşısında detaylı inceleme yapılarak sorunun belirlenmesi sağlanabilir.

Eca calora P5 arızası

Cihazda sıcak su sensörü arızası oluştuğunu göstermektedir.

Çözüm; kullanım suyu sensörünün arızalanması durumunda kablolarda kopukluk ya da kısa devre oluşması söz konusu olabilir. Bu nedenle gerekli kontrollerin yapılmasıyla sorunun çözülmesi sağlanabilir. Kullanıcılar ECA calora dijital arıza kodları ile cihazda oluşan problemin belirlenmesi ile duruma müdahale edebilirler. Farklı problemler karşısında özellikle profesyonel çözüm elde etmek isteyenler için Çorlu ECA kombi servisi gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ile sorunun kısa süre içerisinde belirlenmesini ve duruma müdahale edilmesini sağlamaktadır. Uzman ekip ile çalışma yapmakta olan servis yapacağınız her talep karşısında profesyonel yardım almanızı sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Eca Fortius Arıza Kodları başlıklı makalemizde Eca fortius arıza kodları, Eca Fortius E3 Hata Kodu ve Eca Fortius E4 Hata Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir