Eca Calora Arıza Kodları

Eca Calora Arıza Kodları

Kullanıcılar için cihazda oluşabilecek kombi arıza kodları özellikle oluşan arızaya karşı yapılacak olan müdahaleler konusunda belirleyici olmaktadır.

Çoğu zaman kullanıcılar için ortaya çıkabilecek arıza kodları cihazda oluşan problemin belirlenmesini sağlamaktadır. Farklı nedenlerden dolayı cihazın arıza vermesi kullanımı sırasında sorun yaşanmasına neden olmaktadır. Kısa süre içerisinde cihaza müdahale edilebilmesi için öncelikle arıza kodunun ne anlama geldiğinin belirlenmesi gerekir.

Tüm ledler hızlı yanıp sönüyorsa

Cihazda tüm ledler hızlı bir şekilde yanıp sönüyorsa bu durumda ana kart ile olan iletişim kesilmiş demektir.

Çözüm; kullanıcılar bu durumda ‘R’ konumda olan düğmeye yaklaşık olarak iki saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapmalıdır. Daha sonrasında sorun devam ediyorsa aynı işlem bir kaç defa tekrarlanabilir. Düzelme olmaması durumunda mutlaka profesyonel yardım alınması gerekir.

L4 yandığı halde L3, L6 ve L7 yanmıyorsa

Cihazda özellikle belirlenen arıza kodları yanmıyorsa bu durumda brülörde alev oluşmuyor anlamına gelmektedir.

Çözüm; Bu durumda cihazın ateşleme yapamadığı anlaşılmaktadır. Öncelikle gaz girişlerinin kontrol edilmesi gerekir. Gaz vanalarının kapalı olması bu durumun yaşamasına neden olabilir. Kapalı olması durumunda açarak sorunu çözmemiz mümkün olabilir. Gaz girişlerinde sorun olmaması halinde ‘R’ konumlu düğmeye basılı tutarak resetleme işlemi yapılabilir. Resetleme işleminin ardından cihaz sorunsuz şekilde çalışır duruma gelmemesi halinde mutlaka profesyonel yardım alınması gerekir.

L3 hızlı yanıp sönüyor ve L4 yandı halde L6 ve L7 yağmıyorsa

Belirlenen problemin oluşması halinde cihazdaki arıza kodları kalorifer sensör sorunu yaşandığını göstermektedir.

Çözüm; Kalorifer sensör sorunu yaşanması halinde kısa devre ile açık devre durumu söz konusu olabilir.Cihazda bu arızanın oluşması durumunda kalorifer petekleri ısınmaz veya beklenenin altında bir ısı sağlanır. Sensör bağlantılarında kopma durumu ya da kısa devre gibi problemlerin yaşanması söz konusu olacağından borularda yapılacak olan çalışmalar için mutlaka servis hizmeti alınması gerekir.

L6 hızlı yanıp sönüyor ve L4 yanıyor ancak L3 ve L7 yanmıyorsa

Belirlenen Eca arıza kodları oluşması halinde sıcak su sensör sorunu oluşmaktadır.

Çözüm; Bu durumda kısa devre arızası oluşması söz konusu olabilir. Sıcak su sensörünün arızalanması söz konusu olduğunda kablolarda veya borularda problem olabileceği için servis ekibinin duruma müdahale etmesi gerekir.

L4 hızlı yanıp sönüyor ve aynı zamanda L3, L6 ve L7 yanmıyorsa

Cihazda aşırı sıcaklık nedeniyle kilitlenme oluştuğu anlaşılmaktadır.

Çözüm; limit termostat cihazdan maksimum sıcaklık algısı nedeniyle bloke olmasına neden olabilir. Bu nedenle özellikle kış konumunda çalışmakta olan cihazlarda kaloriferlerin açık olduğundan emin olunması gerekiyor. Vanaların kapalı olması veya kombi altında bulunan vanaların kapalı olması durumunda mutlaka açılması gerekir. Bunun yanı sıra resetleme işlemi yapılabilir. Yine de sorunun düzelmemesi halinde mutlaka profesyonel yardım alınması gerekir.

L7 hızlı yanıp sönüyor be L4 yanıyor ancak L3 ile L6 yanmıyorsa

Bu durumda cihazda hava basınç arızasının oluştuğu anlaşılmaktadır.

Çözüm; cihazda bu tarz bir problem ile karşılaşılması durumunda parçalarda oluşabilecek arıza nedeniyle profesyonel şekilde duruma müdahale edilmesi gerekir. Farklı modellere göre oluşabilecek kombi arıza kodları karşısında sorunsuz şekilde işlem yapılabilmesi için servis hizmeti alınmalıdır.

Cihazlarda özellikle farklı arıza kodlarının oluşması halinde profesyonel yardım almak isteyenler için Çorlu ECA kombi servisi uzman kadrosuyla çalışmalarını devam ettirmekte de. Taleplerinize göre adresinize ulaşacak olan ekip gerekli kontrolleri sağlayarak kısa süre içerisinde sorunun çözülmesini sağlamaktadır.Servis her talebinizi yeterli kapasitesi ile en kısa sürede karşılamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Eca White Plus Arıza Kodları başlıklı makalemizde Çorlu ECA Kombi Servisi, Çorlu Kombi Servisi ve Eca White Plus Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir