DEMİRDÖKÜM VİNTO ARIZA KODLARI

Çorlu 7/24 Kombi HizmetiDEMİRDÖKÜM VİNTO ARIZA KODLARI

Burada yer alan çözüm kodları Demirdöküm Vinto modelleri içindir.

F01 Ve F04 Arıza Kodu

Vinto model kombi modelleri üzerinde sürekli olarak görülen bir sorundur. Arıza sırasında cihaz ateşlemeyi gerçekleştirememektedir. Bu durumda önce gaz girişleri kontrol edilmelidir. Gaz armatörü üzerinde, elektronik kartta ya da iyonizasyon çubuklarında sorun görülebilir.

F02 Arıza Kodu Hava Akış Sorunu

Gaz sisteminde sorun olduğunu açıklamaktadır. Vinto kombi modellerinin çeşidine göre arıza durumu değişebilir. Bacalı kombi modeleri atık gaz sistemi baca ile sağlandığından fan, anakart ya da prosestat arızalarında bu sorun görülebilir

F03 Arıza Kodu Hava Akış Sorunu

Vinto kombi modellerinde F2 arıza kodunun 3 kez tekrar ettiğini ve müdahale edilmediğini göstermektedir. Hava akış probleminin devamını gösterir. Parçalara müdahale gerekmektedir.

F05 Arıza Kodu Aşırı Isınma

Vinto kombi tesisatı üzerinde yer alan su sıcaklığının yükselmeye başladığını ve bu nedenle cihazın koruma altına altında olduğunu göstermektedir. Limit termostat devreye girmekte ve aşırı ısınma sorunlarına karşı kombiyi korumaya almıştır.

F06 Arıza Kodu Kalorifer Devresi Sensör Problemi

Kalorifer sensörü üzerinde arıza bulunduğunu, kablolarda kopma-kısa devre olarak ortaya çıkabileceğini, borular üzerinde nemlenme olabileceğini göstermektedir. Bu durumda teknik açıdan arızanın yerinde görülmesi gerekmektedir.

F08 Arıza Kodu Mikrofast Sensör Sorunu

Harici sensörler üzerinde sorun olduğunu göstermektedir. Sorun sadece sensör üzerinde değil, sensör kablolarında ortaya çıkabilmektedir.

F09 Arıza Kodu Su Basınç Sensör Hatası

Vinto kombilerde su basınç oranını ölçme görevinde bulunan sensörde problem oluştuğunu göstermektedir. Bu sorun konusunda cihaz tesisatı üzerinde su ölçülmez ve yanlış gösterilir.

F11 Arıza Kodu Anakart Sinyali

Kombinin beyni olarak bilinen anakartta sorun olduğunu göstermektedir. Bu konularda cihazdan bir performans beklenmemektedir. Cihaz çalışmamakta ve bloke olmaktadır.

F12 Arıza Kodu Ekran Kart Veya Uzaktan Kumanda Problemi

Demirdöküm Vinto kombi modellerinde ekran kartı üzerinde ya da uzaktan kumanda panelinde sorun olabileceğini göstermektedir.

F13 Arıza Kodu Ana Devre Sorunu

Problem elektronik kart ile alakalı olarak yer almaktadır. Vinto kombi modellerini birkaç kez kapatıp yeniden çalıştırabilirsiniz

F14 Arıza Kodu Suyun 95°C Üstünde Olması

Bu sorunu gördüğünüz zaman önce kalorifer vanalarına bakmanızı öneriyoruz. Kapalı kalması durumunda sıcaklık yükselebilir. Vanalar kapalı olması durumunda mutlaka açmanız gerekir.

F15 Arıza Kodu Steps Motor Arızası

Üç yollu olarak bilinen vana steps motoru üzerinde sorun olabileceğini göstermektedir.

F16 Arıza Kodu Gaz Valfi Selenoid Valf Arızası

Gaz valfi üstünde yer alan valflerde sorun olabileceğini gösterir. Bu sorun için servisi aramalısınız.

F17 Arıza Kodu Voltajın 170 V Altında Olması

Kombi içerine gelen voltaj oranının düşük olduğunu göstermektedir. Bu durumda bir süre beklemenizi sizlere öneriyoruz. Genel olarak düşük voltaj sorunları yaşanıp sorun düzelmediğinde anakart yanabilir.

F18 Arıza Kodu Kullanıcı Arayüz Problemi

Ekran kartı üzerinde sorun olabileceğini belirten arıza kodu olarak yer almaktadır.

F19 Arıza Kodu

Sıcak su sensörü kombi içerisinde kablolar ve borular ile bağlantılı olarak yer almatkadır. Boru ile sensör arasında irtibatın olmadığını göstermektedir.

F20 Arıza Kodu

Kullanıcı arayüz ismi ile bilinen ekran kartı ile kombinin uyumlu olmadığını belirten arıza kodunda ortaya çıkmaktadır. İlk olarak kullanıcı arayüze müdahale edilmesi durumunda yanlış monte edilmiş olabilmektedir. Tekrardan kontrol edilmelidir.

F21 Arıza Kodu

Tesisat su basıncı düşük olduğu zaman ortaya çıkmaktadır. Cihaz bu durumda bloke şekildedir yani çalışma yapmamaktadır. Tesisata su basmanız gerekmektedir.

F22 Arıza Kodu

Demirdöküm Vinto kombi ekranı üzerinde bu uyarı kodu gözüküyorsa ise bu kombinin basıncının olması gereken fazla olduğunu göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan DEMİRDÖKÜM THEMАFAST ARIZA KODLARI başlıklı makalemizde demirdöküm themafast arıza kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir