DEMİRDÖKÜM THEMАFAST ARIZA KODLARI

Çorlu Kombi ServisiDEMİRDÖKÜM THEMАFAST ARIZA KODLARI

Bu yazımız içerisinde Demirdöküm ThemаFAST hermetik kombi modellerі konuѕunda arıza problemlerіnі sizlerle bir araуa getiriyоruz.  Burada yer alan cevaplar uzmanlar tarafından verilmiştir.

F01 Ve F04 Sorunu

Daire içerisinde gaz ile alakalı sorun olduğunu belirtmektedir. Bu durumda önce dairenize gelen gaz girişlerini kontrol etmeniz Arıza devam ediyorsa anakartta, elektrotlarda veya gaz valfinde sorun olmasından dolayı servis desteği almanız önerilmektedir.

F02 Arıza Kodu Hava Sorunu

ThemaFAST model kombiler hermetik olmasından dolayı hava başarısızlığı sorunları üzerinde fan, prosestat ya da anakartta problem ortaya çıkabilmektedir. Bunun nedeni ThemaFAST model kombi modeleri hava akışı fan ile sağlanır.

F03 Arıza Kodu

Cihaz 2 saat 40 dakika içerisinde 3 kez arızayı devam ettirdiğinde bu kod gözükmektedir.

F05 Arıza Kodu Aşırı Isınma Emniyeti.

ThemaFAST kombi modelleri aşırı ısınma durumlarına karşı emniyete alındığını göstermektedir. Bu gibi sorunları cihaz petek konumunda bulunası durumunda petek vanalarına bakılması gerekmektedir.

F06 Arıza Kodu

ThemaFAST model kombi modelleri ısıtma sensörü kalorifer sensörü olarak yer almaktadır. Kalorifer ntc si olarak da isimlendirilir. Sensörün arızalı olması nedeniyle, sensör kabolları üzerinde kopma ya da sensör borularında nemlenme olduğu zaman böyle bir arıza kodu ile karşılaşabilirsiniz.

F08 Arıza Kodu

Harici bir sensörden kaynaklanmaktadır. Sensör arızalı olduğu zaman, kablolarında ya da boruları üzerinde sorun olduğunda gözlenir.

F09 Arıza Kodu Su Basınç Sensör Hatası

Su basıncını gösteren sensörde görülür. Su basınç sensörü arızalı olması durumunda göstergede yanlış basınç gösterilmektedir.

F11 Arıza Kodu

Anakartın arızalı olduğu zaman ise tamiri ya da değişimi gerekir. Bu gibi konularda ise cihazı kapatıp açmalısınız.

F12 Arıza Kodu

Bu durumda hangi parça üzerinde sorun olduğunu ya da hangi sorunun yaşandığını bilmek, için yardım talebinde bulunmalısınız.

F13 Arıza Kodu

Bu sorun genel olarak elektronik kart üzerinde problem olduğu zaman görülmektedir. Teknik olarak cihazı kapatıp birkaç saniye içerisinde açmanız gerekmektedir. Arızanın tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

F14 Arıza Kodu

Kalorifer devresi üzerinden bulunan su sıcaklığının maksimum seviyeyi aştığını gösteren arıza kodu olarak yer almaktadır. Bu sorunda ilk olarak kaloriferlerin açık olup olmadığına bakmanız gerekmektedir.

F15 Arıza Kodu Steps Motor Arızası

Demirdöküm ThemaFAST model kombi modellerinde yer alan üç yollu vananın steps motorunda sorun olduğunu gösterir.

F16 Arıza Kodu Gaz Valfi Selenoid Valf Sorunu

Arıza durumunda sorun gaz valfinde veya elektronik kartta olduğunu gösterir.

F17 Arıza Kodu Voltaj 165 V Altında

Şebeke gerilim problemidir. Voltajların düşük olduğunu göstermektedir. Bu sırada cihaz resetlenmektedir. Uzun süre beklemenize rağmen ama arıza durumu hala devam ediyorsa anakart hasar görmüş olabilir.

F18 Arıza Kodu Kullanıcı Arayüz Sorunu

Arayüz olarak bilinen parça ekran kartıdır. Ekran kartı üzerinde sorun olduğunu belirten arıza problemidir.

F19 Arıza Kodu

Sensör kablolar ve borularla ilgili sorundur. Boru üstünde irtibat halinde olmadığı durumlarda ekranda bu hata kodu belirmektedir. Bu durumda sensörde ya da borularında sorun olabileceğinden servis yardımı almanız önerilmektedir.

F20 Arıza Kodu

Ekran kartı ile kombinin uyumlu değildir. Kombiyi birkaç kez kapatıp açmalısınız. Kapatıp açma işlemi sonrasında sorun düzelmemesi durumunda servisi aramanız gerekir.

F21 Arıza Kodu Su Basıncı Düşük

Çözüm olarak su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. Mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelmekte ve yuvarlak bar göstergesinde yükselme olmaktadır. Bar değeri 1,5 e gelene kadar su basmalısınız.

F22 Arıza Kodu Su Basıncı Yüksek

Tesisat su basınç oranlarının yüksek olduğunu gösterir. Basıncın yüksek olduğunu yuvarlak bar göstergesine bakarak da görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan DEMİRDÖKÜM SARGON PREMİX ARIZA KODLARI başlıklı makalemizde demirdöküm sargon premix arıza kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir