DEMİRDÖKÜM SOLARİS ARIZA KODLARI

Çorlu Kombi Arıza Tespiti ve OnarımıDEMİRDÖKÜM SOLARİS ARIZA KODLARI

Bu yazımız içerisinde Demirdöküm Solaris markasına ait sorunları ayrıntılı olarak sizlere vereceğiz. Bu cevaplar içerisinde arıza kodları ve anlamları uzmanlar tarafından açıklanmıştır.

Solaris Basic Model Kombi Arıza Kodları

30 Ledi Devamlı Olarak Yanıp SönüyorsaSensör Arızası Çözümü

Kalorifer sensör bölgesi arızalı olduğu zaman, sensör boruları üzerinde nemlenme ya da sensör kabloları üzerinde kopukluk-kısa devre olması durumunda bu sorun görülmektedir.

Bu durumu sıcak su sensör arızası şeklinde açıklayabiliriz. Bu durum nedeniyle sensör arızalı ortaya çıkabilir ya da sensör kablolarında kopma olabilir.

50 Led ekranı Yanıp Sönüyorsa Dış Hava Sensör Arızası Çözümü

Dış ortam sıcaklık durumlarına göre Solaris markasını çalıştıran sensör üzerinde sorun olabileceğini açıklamaktadır. Dış hava sensörü bulunması durumunda eğer arızalı olduğunu ya da bağlantıları üzerinde sorun olduğunu belirtmektedir. Dış hava sensörü bulunmuyorsa eğer elektrik aksamında sorun görülebilmektedir.

60 Led Ekranı Yanıp Sönüyorsa Düşük Basınç Problemi Çözümü

Solaris Basic model kombi modellerinin tesisat su basınç durumunun düşük durumda yer aldığını açıklamaktadır. Panel üzerinde yer alan yuvarlak göstergeye baktığınız eğer 1 barın altında olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle 1,5 bara kadar su basmalısınız.

70 Led Ekran Yanıp Sönüyorsa Hava Akış Problemi Çözümü

Solaris Basic kombi modellerinin çeşitlerine göre arızalı parçaların değişmesi gerektiğini göstermektedir Hermetik kombi modellerinde hava akışı fan yardımı ile yapılmaktadır. Bu arıza sırasında fan, anakart ya da prosestat arızalı yer alabilmektedir.

80 Ledi Ekranı Yanıp Sönüyorsa Aşırı Isınma Arızası Çözümü

Tesisat su miktarının maksimum seviye üstüne çıktığını göstermektedir. Bu gibi durumlarda farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Servisi aramanızı öneriyoruz.

90 Led Ekranı Yanıp Sönüyorsa Ateşleme Sorunu Çözümü

Başarısız ateşleme olduğu zaman cihaz bloke durumda yer almaktadır. Hiçbir konumda çalışma gerçekleştirmemektedir. İlk olarak dairenize gaz geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Dairenizde gaz bulunuyor Solaris Basic model kombiye gaz geldiğinden emin olmak için gaz vanasını kontrol etmeniz gerekmektedir. Demirdöküm Solaris Basic model ledli kombilerde led ekranının yanması arıza sorunu olarak görülmemektedir.

Solaris Digital Model Kombi Arıza Kodları

F0 Arıza Kodu Tesisat su basınç oranlarının 1 bar altında ya da 3 bar üzerinde yer aldığını belirten arıza problemi olarak yer almaktadır. Panel üzerinde bulunan yuvarlak bar göstergesi üzerine bakarak basınç oranlarının düşük ya da yüksek olduğunu görebilirsiniz. Basınç 1 barın altını göstermesi durumunda ise 1,5 bar kadar su basmanız gerekir.

F1 Arıza Kodu Limit termostat problemi olarak bilinen bu sorunda cihazınız eğer kalorifer konumunda çalışması durumunda kalorifer vanalarına bakmanız önerilmektedir. Açık durumda olması gerekir. Üç yollu vana arızalı olduğu zaman, pompada sıkışma olduğunda, kalorifer filtresi takılı olduğu zaman, ana eşanjörde tıkanma ya da kireçlenme olabilir.

F2 Arıza Kodu Sıcak su sensörü üzerinde problem olabileceğini belirten arıza kodu olarak yer almaktadır. Sensörler beraber sensör bağlantıları üzerinde kopma-kısa devre olduğu zaman, borularda nemlenme olduğunda sorun görülebilmektedir.

F4 Arıza Kodu Kombiye gaz gelmediğini göstermektedir. Böyle bir arıza durumunda önce gaz girişlerine bakın. Arıza düzelmediyse anakart, iyonizasyon ateşleme sisteminde sorun olabilir.

F5 Arıza Kodu Solaris bacalı ve hermetik modelleri yer almaktadır. Hava akışı bu iki çeşitte ayrı olmasından dolayı parçalar değişebilir. Bu kombiler sorun yaşıyorsanız servis yardımı almanız gerekmektedir.

F6 Arıza Kodu Solaris kombi modelleri dış hava sensöründe problem olduğunu gösterir. Dış hava sensörü bulunmayan kombilerde ise elektrik aksağında sorun olabilir

Bir önceki yazımız olan DEMİRDÖKÜM SARGON CONDENSE ARIZA KODLARI başlıklı makalemizde Demir döküm sargon condense arıza kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir