Çorlu Petek Temizleme

Çorlu petek temizleme Hava koşullarının sert geçtiği harita bölgelerinde ısıtıcıya ekstradan ihtiyaç duyulur. Kışın elektrikli ya da doğalgaz ile bir şekilde evinizi ısıtma çabasındasınız. Hepsinin ayrı yükü olduğu gibi de uğraştırıcı noktaları da mevcuttur. Fakat ısınma sağlayan ürünlerinizin özenle ve düzenli olarak bakımının yapılması şarttır. Bakımı aksatılan petekler ciddi derecede risk içerir. Çorlu petek temizleme sayesinde riski ortadan kaldırın.

Çorlu Kombi Servisi Hakkımızda
Çorlu petek temizleme

Petek Temizleme Ne Zaman Yapılmalıdır?

Evinizin ısınmasını doğalgaz ve petekler vasıtası ile sağlıyorsanız kontrollerinizi senelik olarak tekrarlamanız gerekir. Konforu fazla olsa da doğalgaz ile çalışan cihazların konforunun yanı sıra riski de vardır. İşte tam da bu yüzden kombi bakımınızı ihmal etmemeniz gerekir. Gaz sıkışmalarında patlamalara neden olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kontrollerinizi ve temizlik işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Kombinizi çalıştırıp ısının eşit miktarda dağılımı sağlanmıyorsa, bir odada petek ısınırken diğerinde ısınmıyorsa, peteklerinizin alt kısımlarından su kaçırma söz konusu ise ya da aynı petek üzerinde üst kısmı sıcak alt kısmı soğuk ise, size ciddi derecede fark yaratıyorsa peteklerinizin temizlenme vakti gelmiştir. Biz bu hizmeti kusursuz olarak gerçekleştirmekteyiz.

Çorlu petek temizleme

Petek Temizleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Petek temizleme işlemi nasıl yapılır? Sorusuna makalemizde anlatmaya çalıştık. Aklına takılan her hangi bir konuda konu altına yorum yapabilir veya telefon ile ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Şimdi sırası ile maddeler halinde petek temizleme nasıl yapılır? : Evinizin bütün peteklerinin kontrolü sağlanır. Kombinizde herhangi bir arıza olup olmadığı tespit edilir. Sonrasında ise;

 1. Tesisatınızın durumuna göre uygun bir yerden (banyodaki havlupan peteğe yada kombi altındaki tesisata) petek temizleme makinası peteklerin tesisatına bağlanır.
 2. Petek temizleme makina bağlantısından sonra bütün peteklerin gidiş ve dönüş vanaları açık konuma getirilir.
 3. Petek temizleme makinasının içine petek temizleme kimyasalı koyulup petek temizleme makinası çalıştırılır.
 4. Petek temizleme kimyasalı bütün petekler açık olduğu için bütün peteklerin içindeki kir, kireç tabakası ve yer yapmış olan pisliklere nüfus eder, onları yumuşatır.
 5. Petek temizleme kimyasalı 10 dakika peteklerin içinde ters yıkama dediğimiz yöntem ile sirkülasyon yaptırılır.
 6. Bu işlemden sonra petek vanaları kapatılır. Sadece 1 peteğin vanası açık bırakılır.
 7. Petek temizleme makinası açık kalan peteği hem ters yıkama dediğimiz yöntem ile hemde normal su akışı yönünde yıkar. Bu işlem petekten temiz su gelene kadar devam ettirilir.
 8. Petekten temiz su geldiği zaman, temizlenen petek vanaları kapatılır ve diğer peteklere sırası ile bu işlem yapılır.
 9. Petek temizleme işlemi bittikten sonra tesisat eski haline getirilip kaçak kontrolü yapılır.
 10. Kombi kış konumunda çalıştırılır.
 11. Kombi kış konumunda yaklaşık 5 dakika çalıştıktan sonra peteklerinizin havası alınarak petek temizleme işlemi tamamlanır.
 12. Bünyemizde bulunan gerekli teknolojik aletlerle ölçümler yapılarak sıfır hata ile sizlere teslim edilir. Sağladığımız hizmetin güvenirliği olarak faturalı bildirim sağlanır. Çorlu petek temizleme değişim gerektiren ürünlerin olması halinde ayrıca belirtilerek garanti kapsamın da ürün peteğinize takılır.
Çorlu petek temizleme
Çorlu petek temizleme

Petek Temizlenmesi Sonrasında Aynı Sorunlarla Karşılaşılır Mı?

Petekleriniz kışın sürekli kullanılır. Bunun doğrultusunda meydana gelen tıkanmalar ya da sıkışmalar tekrar oluşabilir. Fakat bunlar Çorlu petek temizleme için sorun olmaktan çıkar. Randevu sistemi ile bildireceğiniz saat aralığı içerisinde temizleme işlemi gerçekleştirilir. Kontroller sağlanmadan herhangi bir müdahalede bulunulmaz. Sadece peteklerde hava sıkışması mevcutsa havası alınır. Altı aylık periyotlarla da peteklerinizin havasını aldırmalısınız. Bu size sağlıklı ısınma ve faturanıza eksi bakiye olarak yansıyacaktır. Yeterli randımanı sağlayamayan petek kombiyi dolayısıyla doğalgaz sayıcını zorlayarak gereksiz tüketime neden olur. Peteklerinizden daha fazla faydalanmak istiyorsanız etrafına konumlandırılmış eşyalardan mesafeli tutmalısınız. Sıkışık alanda ısı yeteri kadar yayılma yapmaz ve ısınmayı engeller.

Diğer hizmetlerimiz için aşağıda bulunan linklerden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çorlu Petek Temizleme” için 24 yorum

 1. Naim Yanıtla

  Peteklerden bu kadar çok pislik çıkacağını hiç beklemezdim hanımla midemiz bulandı o çıkan şeylerden dolayı. İyiki temizletmişiz artık her taraf eşit ısınıyor. petekleriniz eşit ısnmıyor ise petek temizleme yaptırmanızı tavsiye ederim

  • admin YazarYanıtla

   Merhaba Naim bey. Petekler içinde dolaşan su zamanla çamurlaşıyor ve su daha yoğun bir hal alıyor (viskozitesi artıyor) bu da suyun sistem içinde rahat sirküle olmasını engelliyor. Daha iyi ısınmak için petek temizliği ve kombi bakımını ihmal etmeden sonbahar da yapılmasını tavsiye ediyoruz.

 2. Cumhur Önal Yanıtla

  Çok teşekkür ederim. Çorlu kombi servisi, petek temizleme konusunda çok yardımcı oldu, işlerinde uzman bir ekip.

  • admin YazarYanıtla

   Değerli yorumunuz için çok Teşekkür ederiz Cumhur bey. Klima servisi ve kombi servisi konularında her türlü hizmetiniz için bir telefon açmanız yeterli. Petek temizliği faturanıza olumlu yönde etkili olacaktır. İyi günler dileriz.

 3. furkan Yanıtla

  bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine karaca teknik kombi servisi ile tanıştım petek temizliği için anlaştık eve bir damla su dahi damlatma dan temizlediler işini ehli olmuş kendileri.

 4. Mahir Yanıtla

  Evde bulunan 5 peteğin temizliğini arkadaşlar yaptı ve artık peteklerin alt taraflarıda ısınmaya başladı. Cidden çok fark ediyor.

 5. Halil Yanıtla

  Günlerdir petek temizliği için güzel iş çıkaran bir yer arıyordum sayenizde tüm problemlerimiz çözüldü elinize sağlık bundan sonra tek arayacağım kişi siz olacaksınız. İşçiliğinizden ötürü ve samimiyetiniz için teşekkür ederim.

 6. Engin Yanıtla

  Petek temizleme konusunda vermiş olduğunuz bilgilendirme için çok teşekkürler. Petek temizliği gerçekten ısınma ve tasarruf açısından oldukça önemli. Birçok kişi temizliği bir kuruma yaptırdığında cebinden para çıkacağı için gereksiz olduğunu düşünüyor fakat temizlik sonrasında çok daha az tüketim sağlandığı için uzun vadede tasarruf edilmesini sağlıyor.

 7. ENES Yanıtla

  Petek Temizlemenin ne kadar önemli olduğunu yazınızla öğrenmiş oldum. Şimdiye kadar ciddiye almadığım bir konuydu. Ama Petek temizleme yapmazsak eğer korkutucu sonuçları varmış gaz sıkışması ve patlama gibi. Allah korusun. Bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.

 8. Eren Can Bursalı Yanıtla

  peteklerim hiç iyi ısıtmıyordu evi buzhaneye dönüyordu ev cidden aradım sizi hızlı bir şekilde geri dönüş yapıp direk temizleme işlemini yaptınız teşekkür ederim hizmetten de memnun kaldığımı ayrıca belirtmek isterim 🙂

 9. ibrahim halil Yanıtla

  Çorlu Petek Temizleme için sizi aradım çok ilgili bir servisiniz çok teşekkür ederim yorumları gördüm bende yorum yapmak istedim sizi tercih etmek doğru bir karardı

  • admin YazarYanıtla

   Merhaba İbrahim Halil Bey;
   Öncelikle değerli yorumunuz için biz çok teşekkür ederiz. Müşteri memnuniyetimiz her zaman ön plandadır, sizlere vermiş olduğumuz petek temizleme hizmetimizden memnun kalmanız karaca teknik firması olarak bizleri de mutlu etti. İyi günler dileriz.

 10. Sultan Yanıtla

  Peteklerimiz ısınmıyordu karaca teknik servisi petek temizleme işlemini ortalığı kirletmeden halletti. Peteklermiz artık ısıtıyor. Teşekkür ederiz. Hayirli işler

 11. Murat Yanıtla

  Peteklerin içinin bu derece kirlendiğini hiç bilmiyordum, hatta temizlenmesi gerektiğini bile. Video’yu izleyince resmen midem bulandı, çok iğrenç bir renkte su akıyor. Çok şanslıyım ki yemek yerken denk gelmedi 😀

 12. Halis Yanıtla

  Petek temizliği yaptırmanın bu kadar olumlu yanısyacağını hiç düşünmezdim. Evdeki tüm petekler temizlendi ve hepsi sıcacık oldu..

  • admin YazarYanıtla

   Merhaba Halis bey… Petek temizleme aslında kalorifer ve petek bakımıdır. Petek temizliği ve kombi bakımını aksatmadan her sene sonbaharda yaptırısanız sorunsuz bir kış geçirirsiniz.

 13. halil Yanıtla

  Petek Temizleme için tüm binayı komple gözden geçirtmek istiyoruz ben bina yöneticisiyim detaylı bilgi alabilirmyim acaba bir çok kişi sizi önerdi açıkçası onun için sizi aradım ve buldum.

  • admin YazarYanıtla

   Merhaba Halil bey. Petek temizliği için detaylı bilgiyi binayı inceledikten sonra verebilirim. Binanızdaki ısınma yöntemi nedir? Merkezi sistem mi? Kombi ile mi? ısınıyorsunuz bu gibi bilgilerin yanı sıra bina kaç katlı her katta kaç daire var dairelerde kaç adet petek var bu gibi bilgiler doğrultusunda size uygun bir hizmet verebiliriz. Dilerseniz 0282 673 31 66 numaralı iletişim hattımızı arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 14. Murat Yanıtla

  Abi o nedir öyle ya, peteklerin içinden su mu geçiyor yoksa zift mi belli değil. Bir daha kesinlikle petek temizliği yaptıracağım zira bu insan sağlığına da oldukça zararlıdır.

 15. bestami sergüzeşt Yanıtla

  petek temizliği yaptırmak önemli.hele bir de eski tesisata kombi takdırdıysanız mutlaka temizletmelisiniz. Petek Temizleme işleminde kullanılan kimyasalların dozajı çok önemli. fazla kimyasal kullanımı da peteklerde var olan çatlakları büyütüyor. O da ayrı bir sorun. bu konuda işi uzmanının yapması çok önemli.

  • admin YazarYanıtla

   Merhaba Bestami bey… Evet petek temizleme işlemi kalorifer sistemi için önemli bir bakımdır. Tavsiyemiz sonbaharda petek temizliği işlemini yaptırmanız yönünde olacaktır. Hatta petek temizleme ile birlikte kombi bakımı da yapılırsa sistem tıkır tıkır çalışacak ve sizlerde daha sorunsuz bir kış geçireceksiniz. Kombi bakımı ve petek temizliğini ihmal etmeyiniz lütfen.

 16. süleyman Yanıtla

  ayy videoyu gördüm de şimdi o kadar kir çıkıyor mu ya peteklerden. Biz petek temizleme yaptıralı 4 sene oldu petek temizliği yaptırsak mesela bu kadar kir çıkar mı ? iyi ısıtıyor gerçi ama bakım zamanlarını pek bilmiyorum bakım zamanlarını ne zamanda bir yaptırmam gerekiyor onu da bilmiyorum bilgi verirseniz sevinirim..

  • admin YazarYanıtla

   Merhaba Süleyman bey. Petek temizleme bakımlarınızı aksatırsanız peteklerde videodaki gibi çamurlu ve pis su akar buda hem sisteme zarar verir hem de suyun rahat bir şekilde sirkülasyon yapmasına engel olur. Bakım zamanlarını ise karaca teknik kombi klima servisi olarak tavsiyemiz, kombi bakımı her sene sonbaharda yaptırmanız. Petek temizleme işlemi için tavsiyemiz ise 3 yılda bir yapılması yönündedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir