Kombi Bakımı Neden Yapılır?

Çorlu kombi bakımı, Kışın soğuk günlerinde sıcak bir ortamda yaşamak ve sıcak su ihtiyacını sağlamak amacıyla kullanılan kombilerin periyodik bakımı mutlaka yapılmalıdır. Kış aylarında yoğun bir şekilde kullanılan kombilerde toz ve kir birikimi olur. Bu oluşum temizlenmezse kombi daha çok enerji ile daha az verimle çalışır. Çorlu Kombi bakımı sırasında tüm makine işleyişi kontrol edildiğinden kış boyu arızalanmadan daha iyi bir şekilde çalışır. Çorlu Kombi bakımı ile kombiniz daha az enerji tüketir. Bakım yapılan kombiler daha verimli çalıştığından daha iyi bir ısınma sağlar. Bu sebeple kombinin her kış sonu veya yaz sonu yeni bir kış mevsimine girmeden önce mutlaka düzenli olarak bir bakımdan geçirilmesi gerekir.

Karaca Teknik Kombi Klima servisi
Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Çorlu Kombi bakımı mutlaka kombi servisi tarafından yapılmalıdır. Kombi konusunda bilgisi olmayan herhangi bir kişi kombi bakımı yapamaz. Kombi bakımında yapılması gerekenleri liste halinde sizlere sunuyoruz.

 1. Kombi her iki konumda test edilir. (kullanma sıcak suyu ve kalorifer)
 2. Kombinin suyu boşaltılarak kalorifer dönüş hattı filtresi sökülüp temizlenir.
 3. Kombi genleşme tankı kontrol edilir. Eğer havası az yada hiç yoksa hava basılır. Tank patlak ise müşteriye değiştirilmesi yönünde bilgi verilir.
 4. Fan motoru sökülüp iç kısmındaki pervane yıkanır.
 5. Baca çekiş kontrolü yapılır.
 6. Gaz ayarına bakılır.
 7. Gaz kaçak kontrolü yapılır.
 8. Su kaçağı kontrolü yapılır.
 9. Elektronik aksam kontrol edilir.
 10. İyon temizliği yapılır.
 11. Kombi bakımı bittiğinde müşteri gözetiminde son kontrolleri yapılıp teslim edilir.

Kombi Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir

Kombi bakımında dikkat edilmesi gereken konu bakımı kimin yaptığıdır. Kombi bakımının mutlaka yetkili bir teknik servis tarafından yapılması gerekir. Sıradan bir tamirci kombi bakımınızı yapacağını söylediğinde asla itibar etmeyiniz. Zira kombinin işleyişi ve kontrolü konusunda bilgisi olmayan bir kişi kombinizin kısa sürede bozulmasına sebep olabilir. Hatta kalıcı hasar oluşturarak kombinin kullanılmaz hale gelmesine bile sebep olabilir. Bu sebeple Kombi bakımı mutlaka yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. İşinde uzman bir teknik servis tarafından kombi bakımınız yapıldığında daha az enerji ile daha verimli çalışan kombinizin ömrü uzar ve yıllarca kullanırsınız.

Çorlu Kombi Bakımı” için 1 yorum

 1. ferhat Yanıtla

  Her sene Çorlu Kombi servisi ekibine bakım yaptırırım düzenli olarak ve çok memnunum kedilerinden işlerine çok özen veriyorlar sen içinde bi defa bile arızalanmıyor kombi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir