Çorlu Klima Servisi Klima Bakımı

Klima Bakımı

Klimanızdan daha yüksek performans almak için Çorlu klima servisi firmamızı arayarak klimanıza bakım yaptırabilirsiniz. Klimalar ilkbahardan sonbahara kadar aralıksız olarak çalışan elektronik eşyalardır. Sürekli olarak çalışması klimanızı yorgun ve bakıma muhtaç kılacaktır. Yazın serinleme ihtiyacımızı gideren klimalar kışın ise ısınmayı sağlamaktadır. Bu yüzden de klimalar yılın hemen her ayı çalışmaktadır.

Klima Bakımı Neden Gereklidir?

Klimalara bakım yaptırmanın en büyük avantajı performansının artacak olmasıdır. Sürekli hava sirkülasyonunun yaşandığı klimaların en çok hava filtreleri zarar görecektir. Hava akımı sağlanırken toz kir gibi pek çok atık filtreleri tıkayacaktır. İşte bu durum zamanla klimadan gelen serinliğin de ısının da azalması anlamına gelir. Bakım yapılmayan klimanın performansı yıllar geçtikçe düşecektir.

Klima bakımı olası arızaların önüne geçmek için de gereklidir. Bakım yapılırken klimanız kontrolden geçirildiği için arıza çıkarması muhtemel sorunlar arıza vermeden düzeltilecektir. Çorlu klima servisi firmamız tarafından yapılan bakım sayesinde daha büyük masraflardan kurtulacaksınız. Arıza meydana gelince büyük masraflar çıkacakken, uygun fiyatlara yaptırdığınız bakım ile bu masraftan kurtulacaksınız.

Çorlu klima servisi

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Klima bakımı temelde iç ve dış olarak ayrılabilir. Dış bakımda gözle görülebilir diyebileceğimiz ve kolaylıkla çıkartılabilir parçalar kontrol edilecektir. Bu bakımı evde kendinizin de yapması mümkündür. Çünkü birkaç basit toz alma işlemi denilebilir.

Asıl önemli olan ise klimanın iç aksamlarının kontrol edilmesidir. Bu sayede performansı artacağı gibi arıza tespiti ya da ihtimali de saptanacaktır.

Klima Bakımı

Çorlu klima servisi tarafından yapılan bakım sırasında ilk olarak hava filtreleri mutlaka temizlenecektir. Daha sonra iç aksamlara geçilecektir. Evaparatör ve kondaser özel deterjan ve basınçlı hava ya da su ile temizlenecektir. Klimada bulunan yüksek ve alçak basınç kontrol edilecektir. Elektrik tesisatındaki muhtemel sorunlar, voltaj ve akım değerleri kontrol edilecektir. Böylece klimanıza enerji sağlayan tesisat da gözden geçirilmiş olacaktır. Aynı zamanda soket bağlantıları da teyit edilecektir.

Drenaj tavası ve hattının temizliği de yapılacaktır. Serinlik için olmazsa olan fan ve pervaneler açılarak kontrol edilecek ve temizlenecektir. Tüm bu bakımlar yapıldıktan sonra klimanız ilk günkü performansı ile çalışacaktır.

Çorlu Klima Servisi Klima Bakımı” için 4 yorum

 1. Faruk Yanıtla

  Birkaç klima servisi ile görüştükten sonra karaca teknik firması ile iletişime geçtik klima montajı konusunda anlaştık klimamızın eksiklerini tamamlayıp montajını yaptılar. Çalışmaları tertipli ve düzenli fiyat konusunda da yardımcı oldular kendilerine teşekkür ederim. Hayırlı işler Karaca teknik.

 2. Deniz Yanıtla

  Merhaba klima çalışırken kötü bir koku veriyor ortama. Biraz araştırma yaptım filtrelerden deniliyor ama emin olamadım. Sizce ne yapmak gerekir

  • admin YazarYanıtla

   Merhaba, Klimanın iç ünite dediğimiz kısmında serpantin denilen parçada zamanla bakteriler üreyebiliyor ve hatta lejyoner hastalığı denilen bir hastalığa neden olabiliyor. Klimanıza bakım yapılması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir