Baymak Baxi Luna 5 Arıza Kodları

Baymak Baxi Luna 5 Arıza Kodları ateşleme ve ısınma sistemi sorunlarında çok sık karşılaşılan ve çözümü ekonomik olan arızalardır. Bunlardan bazıları kolayca çözülürken bazılarında parça değişimi gerekebilir.

EO1 Arıza Kodu:  Cihazın ateşlemesinde sorun olduğuna işaret eder. Gaz girişleri kontrol edilmeli, doğalgaz vanasının açık olup olmadığı incelenmeli ve resetleme yapılmalıdır. Reset işleminden sonra iyonizasyon çubuğu ve ateşleme çubuğunda sorun varsa problem çözülmez. Servisinizi aramalısınız.

EO2/F02 Arıza Kodu:  Alevlenme sisteminde sorun olduğuna işaret eder. Reset yapılınca genelde sorun düzelir. Ama brülörde ciddi bir arıza varsa düzelmez.

EO3 Arıza Kodu:  Baymak E03 Arıza kodu ısınmanın aşırı derecede artmasına neden olan bir sorundur. Cihazın bloke konuma girdiği bu durumda limit termostatın devreye girmesi söz konusu olacaktır.

E04/05/06/F23 Arıza Kodları: Prosestatla ilgili hava akış anahtarları sorunları söz konusu olduğunda bu problem ortaya çıkar. Servis çağırmalısınız.

E08 Arıza Kodu: İyonizasyon problemleri olunca cihazın dijital göstergesinde bu hata kodu görülür. Kombinizi resetlediğinizde sorun büyük oranda çözülür. Arıza devam ederse Baymak yetkili servisini aramalısınız.

E09 Arıza Kodu: Gaz valfi bobinlerindeki problemler söz konusu olduğunda cihaza kesinlikle müdahalede bulunmamalısınız. Hemen servisi arayın.

E12/21/F25 Arıza Kodları: Anakart problemleri yaşanınca genelde bu kodlar belirir. Cihazın çalışmasını engelleyen sorun anakartın değiştirilmesiyle çözülür.

Arıza Sonucu Cihaz Çalışmıyorsa Baymak arıza kodları görünmeyecek şekilde cihaz çalışmıyorsa, kendi kendinize bir müdahalede bulunmayın. Eğer elektrik kesik değilse ve şebekede bir sorun yoksa bu arıza için kesinlikle profesyonel destek almanız gerekecektir.

Çorlu baymak kombi servisi

Başlıca Hizmetlerimiz

Karaca teknik olarak başlıca işimiz ısıtma ve soğutma sektörüdür. Bu işi ek iş olarak değil tek işimiz olarak yapıyoruz. Vermiş olduğumuz hizmetlerde daima kaliteyi ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmak için elimizden geldiğince çaba göstermekteyiz. Sizde Karaca teknik kombi klima servisi hizmetlerinden faydalanmak isterseniz siz değerli müşterilerimize bir telefon kadar yakınız Kaliteli hizmet için lütfen iletişime geçiniz. Baymak Baxi Luna 5 Arıza Kodları ile ilgili tüm sorularınızı yazı altına yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Baymak İdee Arıza Kodları başlıklı makalemizde Baymak İdee Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir