Ariston Uno Kombi Arıza Kodları

Ariston Uno Kombi Arıza Kodları

Eski modeller arasında olan Ariston Uno kombi arıza kodları veriliyor. Arıza kodlarının çözümlenmesi için çözüm önerileri verilmiştir.

Alev Üzerine X İşareti Olan Kırmızı Led Yanıyorsa

Gerçekleşecek olan problemler arasında arıza kodları içinde alev üzerine X işareti olan kırmızı led yanması söz konusu olabilir. Bu şeklide bir problem olduğunda, sorun cihaz bir sebeple ateşleme konusunda başarılı olamıyor demektir. İlk çözümün gerçekleşmesi, elbette gaz gelmeme sorununun önüne geçilmesi içindir. Gaz gelmediği sürece ateşleme problemi yaşanacaktır. Eğer kombiye gaz geliyorsa ve buna rağmen alev üzerine X işareti olan kırmızı led yanıyorsa, bu durumda direkt olarak R tuşunu kullanacaksınız. Resetleme işleminin maksimum 3 kere yapılması gerekiyor. Resetlemenin sonrasında eğer problem hala devam ediyorsa; direkt olarak personel çağırmanız gerekiyor.Müdahale tehlikeli olduğundan, mutlaka sorununun çözümü için kombi servisi ile iletişime geçmeniz doğru olacaktır.

Alev Üzerine X Led (Kırmızı) ve Baca Ledi (Sarı) Yanıyorsa

Yaşanabilecek problemler arasında alev üzerine x led yani kırmızı, baca ledi olan sarı yanıyor ise sorun düşük basınç arızası demektir. Kombi arızaları kapsamında su basıncı sorunu varsa, çözüm için yapmanız gereken, direkt olarak panel üzerinde yer alan termometrenin kontrol edilmesi gerekiyor. Kombinin altında monteli olan siyah doldurma musluğu ile su basmanız gerekiyor. Su basma işleminin ardından problem hala devam ediyor ise direkt olarak R tuşundan reset yapmanız yeterli olacaktır. Resetleme sonrasında da problem devam ediyorsa, çözüm için direkt olarak ekip çağırmanız gerekiyor.

Baca Simgesi Olan Sarı Led Yanıyorsa

Bu arıza atık gaz tahliye uyarısı olarak düşünülebilir. Arıza kodları içinde baca simgesi olan tuşun sarı led yanması durumunda görülür. Bu durumda ne yapılacağı hermetik ve bacalı olan kombilere göre değişecektir. Bunun için yapılacak olan müdahalede doğru adım atılması adına, kombinizin türüne göre davranmalısınız. Bacalı Uno model kombiler için baca sensörü arızası, baca tıkanıklığı ya da baca çekişinin yetersiz olduğunu göstermektedir. Bu durumda direkt olarak temizliğin olması için işlem yapılması gerekir. Baca temizliği konusunda bilgili olmayan kişilerin müdahale etmesi doğru olmayacaktır. Arıza durumunda hiçbir şekilde müdahale edilmemesi doğru olacağından, servis ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Servisi arayarak arıza durumunun sebebi ve çözümü servis yetkilisi tarafından yardımları alabilirsiniz. Kombi arızaları nasıl çözülür sorusunun yanıtını, direkt olarak tek tek arıza kodları üzerinden verilmiş olan yanıtlar kapsamında çözebilirsiniz. Tehlikeli olan ve sizin çözemeyeceğiniz sorunlar için ise iletişime geçebilirsiniz.

Çorlu ariston kombi servisi sayesinde direkt olarak ekip tarafından en hızlı şeklide sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Çözüm için bağlantı kurmanız yeterli olacaktır. Kısa süre içinde kombinin kontrolünün yapılması,sorunun teşhisi ve çözümü gerçekleşmiş olur.

Bir önceki yazımız olan Ariston Microgenus Arıza Kodları başlıklı makalemizde A 01 Arıza Kodu, A03 Arıza Kodu ve A64 – A97 – A98 – A99 Arıza Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir