Ariston Microgenus Arıza Kodları

Ariston Microgenus Arıza Kodları

Ariston microgenus arıza kodları için çözümler sunulmuştur. Gereken müdahale yapıldığında, kombinin sorunsuz şekilde çalışması sağlanacaktır.

A 01 Arıza Kodu

Karşılaşabilecek olduğunuz sorunlar arasında, arıza kodları kapsamında brülör yanmıyor sorunu söz konusu olabilir. Bu arıza durumunda gaz geliyor mu? gelmiyor mu? diye bakmanız gerekiyor. Kombiye gaz gelmiyor ise gaz vanasını kontrol edebilirsiniz. Gaz olduğundan emin olduktan sonra diğer kontrolleri yapacaksınız. Kombiye gaz geliyor ise çözüm için direkt olarak R tuşunu kullanın. R tuşu, reset atmanız içindir. En fazla 3 kere Reset atarak çözüm arayabilirsiniz. Bunun dışında yapmanız gereken, direkt olarak ekip çağırmak olacaktır.

A03 Arıza Kodu

Karşılaşabileceğiniz A03 arıza kodu, direkt olarak aşırı sıcaklık uyarısının verildiği arıza kodudur. Bu durumunda su sıcaklığının çok yükselmiş olduğu bildirilir. R konumlu düğmeye basmanız durumunda, direkt olarak arıza kodunu görmeniz halinde kombiyi resetlemeniz yeterli olabilir. Çoğu zaman ısınma probleminin bu şekilde çözüldüğünü söyleyebiliriz. Eğer sorun devam ediyor ise vanaları ve petekleri kontrol edin. Direkt olarak sorunun çözümlenmiş olduğunu görebilirsiniz. Eğer problem devam ediyorsa, sıcaklık probleminin giderilmesi için ariston kombi arıza servisi iletişim bilgileri üzerinden hareket edebilirsiniz.

A64 – A97 – A98 – A99 Arıza Kodu

Yukarıda verilen arıza kodlarının tamamı, fonksiyon sorununun olduğunu gösteriyor. Bunun için kişinin hiçbir şeklide müdahale etmemesi şart. Problemin ne olduğu ve çözümün ne şekilde sağlanacak olduğu konusunda tespitin yapılması için servisin çağrılması gerekiyor. Direkt olarak servisi çağırıp, problemin çözümünün ekip tarafından gerçekleşmesi sağlanmalıdır.

E 02 Arıza Kodu

Kombi arıza kodları dahilinde olan E 02 arıza kodu da aynı şekilde problemin çözümlenmesini sağlayabileceğiniz kodlar arasında. Bu sorun pompa çalışırken devre dışı kalıyor demektir. Çözümü için yapmanız gereken direkt olarak basınca bakmak. Eğer basınç düşük ise su basarak basıncı yükseltebilirsiniz. Bu durumda problem çözülecektir. Ancak problem çözülmez ise kombiye reset atabilirsiniz. Reset sonrasında da problem devam ediyor ise bu durumda direkt olarak problemin çözümlenmesini sağlamak adına ekip çağırmalısınız.

E 04 Arıza Kodu

Sıcak su sensör devresi açık ya da kısa devre sorunu olarak nitelenebilir. Bu durumda müdahale edilmemesi şart kişinin yapabileceği bir şey olmadığından, sorunun çözülmesi için direkt olarak müdahale için servis ile iletişime geçmesi gerekiyor.

E 06 Arıza Kodu

Kalorifer çıkış sensör devresi açık demek oluyor. Çözümü için yapılması gereken kısa devrenin olmaması açısından kabloların kontrol edilmesi. Eğer bir sorun görmezseniz kalorifer sorununun çözülmesi kombi tamirinin yapılması için arıza kodları üzerinden çözümü sağlayacak olan ekip ile bağlantı kurabilirsiniz.

Çorlu ariston kombi servisi sayesinde direkt olarak problemin sonlanması mümkün olacaktır. En kısa süre içinde ekip üyeleri gelerek, kombinin problemini çözüp çalışmasını sağlamış olacak.

Bir önceki yazımız olan Ariston Matis Arıza Kodları başlıklı makalemizde 40 50 Yanıp Sönüyor, 60 – 70 Yanıp Sönüyor ve 60 – 70 Yanıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir