Ariston Matis Arıza Kodları

Ariston Matis Arıza Kodları

Ariston matis arıza kodları ve çözümleri aşağıda verilmiştir. Doğru müdahale ile kombinin sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

90 Ledi Yanıyor

Aşırı sıcaklık  hatası. Yaşanabilecek arıza kodları kapsamında, 90 ledinin yanması sorunu var. Bu durum, alev üzerine X işareti olan ışık da yanıyor anlamına gelir. Bunun çözülmesi için kombinin susuz olmadığına emin olmanız gerekiyor. Basınç düşük ise direkt olarak basıncı yükseltmek adına su basmalısınız. Özellikle 3 kalorifer vanasının da mutlaka açık olması gerek. Buna dikkat ederek, vananın açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

40 50 Yanıp Sönüyor

Düşük basınç uyarısı, kombi tamiri gereken durumlar içinde 40 50 yanıp sönüyor probleminin olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum bacacı ışığının yanıp sönmesi demek. Problemin ortadan kaldırılması için tesisat su basıncının azaldığını yani tesisatın suya gereksinim olduğunu gösteren bir problem. Sizin bu sorunu çözmeniz için direkt olarak su basmanız gerekecek. Bunun dışında düzelme olmaz ise Reset de atabilirsiniz. En fazla 3 kere reset atmanızın ardından problem hala devam ediyor ise direkt olarak problemin çözümünün sağlanması için servis ile bağlantı kurmanız doğru olacaktır.

60 – 70 Yanıyor

Düşük basınç uyarısı kombi bloke hatası. Alev üzerine X işaretli ışık yanıyor olarak açıklanabilir. Cihaz düşük su basıncı. Uyarısı vermesine rağmen kullanılmaya devam ettiğinde bloke olacaktır. bu durum onu göstermektedir. Kişinin yapması gereken su basmaktır. Su basarak, direkt olarak problemin çözülmesini sağlayabilirsiniz. Kombi arıza kodları kapsamında yer alan bu sorunu dilerseniz direkt olarak su basarak çözün. Eğer problem devam ederse reset atın. Reset sonrasında herhangi bir değişim olmuyor ise yapılması gereken, ekip çağırmak olacak.

60 – 70 Yanıp Sönüyor

Istma kalorifer sistemi sensör hata uyarısı. Baca ışığının yanıp sönmesi durumunda, ısıtma sisteminde çıkış sıcaklık sensöründe, sensör borularında sorunun olabileceğini gösteren bir problem. Bu problemin çözümlenmesi için sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Müdahale tehlikeli olacağından, direkt olarak servis ile iletişime geçebilirsiniz.

70 – 80 Yanıp Sönüyor

Istma kalorifer sistemi dönüş sensörü hatası. Baca ışığı yanıp sönüyor olması durumunda 70 – 80 yanıp sönüyor sorunu yaşanıyor demek. Bu durumda direkt olarak problemin çözümlenmesi için yapılması gereken, kabloların kontrol edilmesi. Eğer çözebilecek bir problem olduğunu tespit ederseniz müdahale edebilirsiniz. onun dışında sorunun çözümlenmesi için ekip çağırmanız en doğrusu olacaktır.

70 ve Baca Işığı Yanıp Sönüyor

Ana kart ekran kartı sorunu, cihazın beyninde olan problem bu arıza kodları arasında yer alıyor. Problemin çözümünün sizin tarafınızdan gerçekleşmesi zor olacaktır.gereke parça değişimi gerekse tam sorunun teşhisi profesyonel yardım almanızı gerektirir. Müdahale tehlikeli olacağından, mutlaka yapılması gereken ekip çağırmak olacaktır.

Alanında uzman olan ekip üyeleri için Çorlu ariston kombi servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Direkt olarak kısa süre içinde hem problemin doğru teşhisi hemde çözümü sağlanacaktır. Verilen iletişim numaralarını kullanarak, problemin çözümlenmesini sağlamanız kolayca olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ariston Genus X Arıza Kodları başlıklı makalemizde 101 Arıza Kodu, 103 – 104 – 105 – 106 - 107 Arıza Kodu ve 305 – 306 – 307 Arıza Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir