Ariston Genus X Arıza Kodları

Ariston Genus X Arıza Kodları

Kombiniz arızalı mı? Ariston Genus X arıza kodları üzerinden sunulan çözüm önerileri ile kombinin tamir edilmesi mümkün oluyor.

305 – 306 – 307 Arıza Kodu

Kombinin en önemli parçası olan anakart arıza gördüğünde, 305 – 306 – 307 arıza kodlarından birini görebilirsiniz. Arıza kodları dahilinde olan bu kodlar görüldüğünde, sizin hiçbir şekilde problemi çözemeyecek olduğunuzu bilmelisiniz. Ana kartta yaşanan bir sorun için kişinin müdahale etmesi son derece tehlikelidir. Bunun için yapılması gereken, çözümün sağlanması için arıza kodunun bildirilmesi ve profesyonel olan kombi servis yetkilileri aracılığı ile sorunun çözümlenmesinin sağlanması.

601 Arıza Kodu

Egsoz dumanı tahliye sorunu yaşanması 601 arıza kodu ile olacak. bunun için bu kodu görmeniz durumunda direkt olarak egsoz dumanı tahliye probleminin yaşandığını bilmelisiniz. Atık gaz sistem sorunu olarak da isimlendirilebilir. Hermetik için ya da diğer model kombiler için müdahale farklı olabiliyor. Bunun için Çorlu ariston kombi servisi ile bağlantı kurmak ve problemin çözümlenmesi için talep oluşturmak en doğrusu olacaktır. Çözümün sağlanması halinde direkt olarak kombi kullanımı sağlanacaktı.

103 – 104 – 105 – 106 – 107 Arıza Kodu

Arıza kodlarının olduğu 103, 104, 105, 106, 107 kodları üzerinden direkt olarak arızanın olması söz konusu olabilir. Direkt olarak problemin ne olduğunu bilmelisiniz. Verilen tüm arıza kodları için dolaşım problemi olduğunu bilmeniz yeterli. Dolaşım probleminin çözümlenmesi için yapılması gereken su basmak. Bunun için doldurma düğmesini kullanabilirsiniz. Kısa süre içinde direkt olarak su basarak, problemin çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. Su bastıktan sonra problem devam ediyor ise yapılması gereken resetleme olacak. maksimum olarak reset işleminin 3 kere yapılması önerilir. Fazlasının olmamasına dikkat etmelisiniz.

101 Arıza Kodu

Maksimum ısı uyarısının olması durumunda 101 arıza kodu görülüyor. Kombinizin aşırı derecede ısınmış olması demek, resetleme ile problemi çözebileceksiniz demek. Çok büyük bir problem olmaması durumunda direkt olarak reset atarak sorununun çözümlenmesi söz konusu olabilir. Bunun dışında direkt olarak arıza kodunu gördüğünüzde vanaları kontrol etmeniz önemlidir. vanaların kontrolünün sağlanmasından sonra hepsi açık ise ısınma sorununun  reset ile giderilmesi sağlanabilir. Ancak hala kombi arızaları kapsamında bir problem yaşanıyor ise yapmanız gereken ekip çağırmak olacaktır. ekip tarafından problemin ortadan kaldırılması çok daha hızlı şeklide olur. İletişime geçmeniz durumunda kısa sürede problem ortadan kaldırılır.

Arıza kodları ile sorunun ortadan kaldırılmasını istiyorsanız,müdahale edebileceğiniz aşamalarda müdahale edebilirsiniz. ancak bunun dışında direkt olarak arıza kodu için müdahale etmemeniz gerektiği söyleniyor ise güvenliğiniz için tehlike yaratacak olduğundan, direkt olarak servis çağırmanız gerekiyor. Profesyonel hizmet almak adına Çorlu ariston kombi servisi ile bağlantı kurun. Kısa süre içinde problemin çözümlenmesi için kombi servisinden yardım talep etmeniz yeterli olacağını bilmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Ariston Genus Premium Evo Plus Hp Arıza Kodları başlıklı makalemizde 101 Arıza Kodu, 103 – 104 – 105 – 106 - 107 Arıza Kodu ve 108 Arıza Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir