Ariston Genus Premium Evo Plus Hp Arıza Kodları

Ariston Genus Premium Evo Plus Hp Arıza Kodları

Ariston genus Premium evo plus hp arıza kodları dahilinde bu kodlar üzerinden, direkt olarak kombinizin onarımını sağlayabilirsiniz.

Ariston Genus Premium Evo Plus Hp Arıza Kodları
Ariston Genus Premium Evo Plus Hp Arıza Kodları

101 Arıza Kodu

Aşırı ısınma olduğunda arıza kodları kapsamında olan 101 problemi direkt olarak karşınıza çıkacak. Aşırı ısınma probleminde kombiye göre, direkt olarak kombinin kendisini bloke etmesi de söz konusu olabiliyor.Isınma problemi yaşadığınızda ilk yapmanız gereken vanaları kontrol etmek olacak. direkt olarak kontrolünü sağlamanızın ardından ise vanalar kapalı ise açın. Ardından panel üzerinde yer alan RESET tuşunu kullanın. Resetlemeniz durumunda ısınma sorununun önüne geçilmesi mümkün olacaktır. 3 kere reset atıldıktan sonra eğer hala bir düzelme yoksa, mutlaka profesyonel yardım almanız gerekiyor.

103 – 104 – 105 – 106 – 107 Arıza Kodu

Akış kontrol sorunu olması demek,yukarıda verilen kodlardan birinin problem olması demek oluyor. Bunun için direkt olarak basın. Düşük ise yani bir bar değerinin altında ise 1.5 bara kadar yükseltme yapabilirsiniz. Su basarak barın yükseltilmesi sağlanabilir.Bunun dışında yapabilecek olduğunuz bir müdahale yok. Su bastıktan sonra bir süre bekleyin. Problem hala devam ediyor ise resetleme yapın. Çözümlenmediyse profesyonel yardım almak en doğrusu olacaktır.

108 Arıza Kodu

Su basıncı düşük anlamında. Bunun için 1 barın altında olması yeterli. Problemin ortadan kalkması için su basılması gerekiyor. bunu siz de yapabilirsiniz. kombi tamiri kapsamında sizin müdahale edebilecek olduğunuz bir kod. 1.5 a kadar su basın. Sonrasında problemin çözümlenmiş olması gerekiyor dilerseniz direkt olarak resetleme de yaparak, sorunu ortadan kaldırın. Ancak yaptığınız müdahalelere rağmen problem ortadan kalkmıyor ise profesyonel yardım almanız gerekecektir.

305 – 306 – 307 Arıza Kodu

PBC arızası ana kart problemi, kazan ekranında beliren hata kodu elektronik kartta bir problem olduğunu gösterir.Bunun çözümlenmesi için sizin yapabileceğiniz herhangi bir şey yok. Problem kartta olduğundan, çorlu ariston kombi servisi ile çözümlenmesi gerekecek. Bunun için iletişime geçerek, yardım talep etmeniz en doğrusudur.

501 Arıza Kodu

Alev eksikliği olarak nitelendirilebilecek olan problemler arasında. Ateşleme problemi yaşanması durumunda ilk olarak yapmanız gereken, cihaza gaz gelip gelmediğini kontrol etmek. Eğer gaz geliyor ise problemi çözmek adına ilk adımınız resetleme işlemi olacak. Reset atmak istemeniz durumunda, direkt olarak problem ortadan kalkabilir. Ancak sorun devam ediyor ise maksimum 3 kereye kadar resetleme işlemine devam edebilirsiniz.

Kombi sorunları direkt olarak çözümlenebilecek sorunlar olduğunda çözümü sağlayabilirsiniz. Ancak müdahalenin olmaması gereken durumlarda ekipten yardım almanız önemlidir. Profesyonel şekilde hizmet verilmesi durumunda, kombinizin sorununun kalıcı şekilde ortadan kaldırılması mümkün olacaktır. Çorlu ariston kombi servisi sayesinde, direkt olarak yaşanan kombi probleminin ortadan kaldırılması söz konusudur. Direkt olarak iletişime geçerek, problemin çözümlenmesini sağlamanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Ariston Genus One Arıza Kodları başlıklı makalemizde 101 Arıza Kodu, 111 Arıza Kodu ve 305 – 306 – 307 Arıza Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir