Ariston Genus One Arıza Kodları

Ariston Genus One Arıza Kodları

Ariston genus one arıza kodları ve çözümleri için müdahaleler aşağıda verilmiştir. Uygulayarak kombinizi kontrol edebilirsiniz.

305 – 306 – 307 Arıza Kodu

Kombi arıza kodları dahilinde olan 305 – 306 – 307 kodları demek ana kart arızası demektir. Kombide ana kartta sorun olması durumunda, çözüm için ya olması gereken reset düğmesinin kullanılması. Resetleme yaparak problemin ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Ancak reset sonucunda da kombide değişim olmuyor ise yapabileceğiniz farklı bir müdahale güvenli olmayacaktır. Bunun için profesyonel destek almanız önemlidir.

601 Arıza Kodu

601 arıza kodu, egzos dumanı tahliye sorununun yaşanması demek olacak. Hava akış sorunu, yani atık gaz sistem sorunu olarak problem biliniyor. Genus model kombilerin bacalı ve hermetik olmasına göre yapılacak olan müdahalenin de değişmesi söz konusu.Bunun için kişinin müdahale etmeden önce nasıl bir müdahale gerektiği konusunda kombi arızaları kapsamında bilgi sahibi olması gerekebilir. Bunun için böyle bir sorun yaşanması durumunda çözümü için profesyonel yardım alabilirsiniz.

111 Arıza Kodu

111 arıza kodu ile yaşanan problem yetersiz su basıncı demek oluyor. Doldurma tuşu sayesinde otomatik olarak problemin çözümü için talep sunmanız mümkün olacak. bunun için direkt olarak arıza kodunu görmeniz durumunda doldurma tuşuna basın ve sorunun ortadan kalkmasını sağlayın. Eğer doldurma tuşu ile problem çözümlenmiyor ise reset butonunu kullanın. Resetleme işlemi ile direkt olarak problemin çözümlenmesini sağlamanız mümkün olabilir.

501 Arıza Kodu

Ateşleme sorunu, 501 olarak görülüyor. Bunun çözümü için kontrol şart. Gaz gelip gelmiyor olduğunu kontrol ederek, direkt olarak çözümü sağlayabilirsiniz. Gaz geliyor ise bu şeklide bir sorun farklı bir nedenden dolayı yaşanıyor olabilir. Çözümü için yapılması gereken ise R tuşu olacak. resetleyerek problemin ortadan kalkmasını deneyin.Ancak hala problem devam ediyor ise ateşle sorununun çözülmesi için ekipten destek almanız en doğrusu olacaktır. bu aşamada yapılacak olan müdahaleler tehlikeli olabilir.

101 Arıza Kodu

Maksimum ısı uyarısı direkt olarak 101 şeklinde görülür. Isının düşürülmesi için reset en doğrusu olacak.vanaların kapalı olmadığından emin olduktan sonra arıza kodunun ortadan kalkması için resetleme de yapabilirsiniz.

Arıza kodları üzerinden sunulan çözüm önerileri ile kombinizi rahatça kullanabilirsiniz. Çorlu ariston kombi servisi dahilinde olan hizmet sayesinde, yaşanabilecek problemlerin önceden kontrol edilmesi ve çözümlenmesi sağlanıyor. Hizmet almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ariston Genus Arıza Kodları başlıklı makalemizde 101 Arıza Kodu, 103 – 104 – 105 – 106 - 107 Arıza Kodu ve 111 Arıza Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir