Ariston Genus Arıza Kodları

Ariston Genus Arıza Kodları

Arıza kodları kapsamında verilen bilgiler ile kombinizdeki problemi çözün. Tehlikeli olabilecek sorunlar için önleminizi alın.

101 Arıza Kodu

Kombide görülebilecek olan hata kodları arasında 101 hata kodu var. Arıza kodları 101 ile yaşanan sorunun, aşırı sıcaklık ikazı olarak açıklanabilir. Bu bir arıza uyarısı olduğundan, müdahalenin geçikmemesi önemlidir. Müdahale edilmesinde hızlı olunmazsa, bloke olma ve çalışmaması söz konusu olur. Çözüm için yapmanız gereken, reset atmak. Eğer yaptığınız bu işlemin sonunda düzelme olmuyorsa, servis çağırmanız gerekiyor. Yapacağınız farklı müdahaleler riskli olabilir.

501 Arıza Kodu

Ateşleme arızası 501 kodu üzerinden görülür. Cihazda alev oluşmadığı durumlarda kombi arızası 501 arıza kodu ile görülecektir. Yapmanız gereken gaz girişlerini kontrol etmek. Gaz girişlerinin açık olduğundan emin olmanızın ardından, ekranınızın sol kısmında bulunan reset yazısını kullanın. Düğmeye basın ve resetleyin. Reset işleminin en fazla 3 kere olmasına dikkat edin.Problem çözülmüyor ise yardım almanız en doğrusu olacaktır.

103 – 104 – 105 – 106 – 107 Arıza Kodu

Bu arıza kodları da yetersiz dolaşımın olduğunu gösteren arıza kodlarıdır. Arıza durumunda önce panelin solunda yer alan bar göstergesini kontrol etmeniz gerekiyor. Gösterge birin altında olduğunda su olmadığından yeterli dolaşımın olmadığını göstermektedir.Bunun için kombiye su basmanız gerekiyor. Su basma işlemi Genus marka kombiler için otomatik şeklide gerçekleşiyor diyebiliriz. Bunun için 3 damla şeklinde verilmiş olan tuşu kullanabilirsiniz.Tuşa bastıktan sonra su basma işleminin otomatik olarak gerçekleştiğini göreceksiniz.

111 Arıza Kodu

Yetersiz dolaşımı gösteren arıza kodları arasında 111 de yer alıyor. Yetersiz su basıncının olması halinde, direkt olarak bu kodun görülmesi söz konusu olabilir. Yetersiz su basıncı sebebi ile kombinin kapandığını gösteren bu arızanın çözümü için su basmanız gerekiyor. kombide otomatik olarak su basıncı olduğundan, direkt olarak 3 damla şeklinde verilmiş olan tuşu kullanabilirsiniz.

601 Arıza Kodu

Kombide yaşanabilecek sorunlar arasında 601 arıza kodu içeren bir problem de yer almaktadır. Hava akış sorunu olarak görülen bu sorun, egzos durmanı tahliye sorunu olarak da görülebilir. Bu durumda direkt olarak çözüm için ekip çağırmanız en iyi olacak. Kombi türüne göre çözümün gerçekleşmesi için gereken parçalar da değişiyor. Bunun için direkt olarak Çorlu ariston kombi servisi aracılığı ile çözümü sağlamanız mümkün olacaktır.

305 – 306 – 307 Arıza Kodu

Ana kart arızası olarak isimlendirilen kodlar verilmiştir. Ana kart sorununun çözümlenmesi için mutlaka profesyonel yardım alınması gerekiyor. Çözüm için Çorlu ariston kombi servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Hem 305 – 306 –307 arıza kodlarının ve diğer problemlerin çözülmesinde ekipten yardım alabilirsiniz.En kısa sürede çözümlenecek olan sorunlar, kombinizi sorunsuz şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. İletişime geçerek, kombinin arızasının giderilmesi ve sonrasında kombinin kullanılması mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir