Ariston Egis Arıza Kodları

Ariston Egis Arıza Kodları

Ariston Egis Arıza Kodları Kombide yer alan arızaların tüm kodları birer anlam içeriyor ve kullanıcılar bu anlamlara göre kombilerinde ki sorunu anlayabiliyor. Bazı zamanlar çözüm sağlanabilirken, bazı zamanlar ise teknik servisten çözüm almaları gerekiyor. Bu gibi durumlarda arıza kodlarına yabancı kalmamanız adına Ariston Egis Arıza Kodları sizin için derledik.

Ariston Egis Arıza Kodları


Ariston Egis Arıza Kodları

Ariston egis 90 Işığı + Kırmızı Işık

Kombi üzerinde aşırı ısınma problemi
Böyle bir sorun olduğu zaman ilk olarak “reset” düğmesine basarak kombiye reset atmanız gerekir. Arıza problemlerinde düzelme olmaması durumunda ve cihaz petek konumunda yer alıyorsa kombi altında yer alan tesisat boruları üzerindeki vanaları kontrol etmeniz gerekir. Vanalar kapalı olarak açmanız önemlidir. Vanalar açık olarak yer almasına rağmen arızanın devam etmesi durumunda ana eşanjörde sorun olabilir. Arıza ancak Ariston kombi servisi tarafından yerinde görülür ise net tespit yapılabilir.

Ariston egis 50 ve 60 Işığı + Sarı Işık

Kombi içerisinde su basıncı yetersiz bulunuyor
Ariston Egis model kombi üzerinde ekranın sol tarafında yer alan bar göstergesine bakmanız gerekir. Bar göstergesi 1 in altında bulunmaktadır. Tesisat su basıncının yetersiz olarak yer aldığını göstermektedir. Egis model kombi cihazlarınızın sağ alt bölümünde monteli şekilde olan mavi çiçek şekline benzer bölgeye gelene kadar su basmalısınız. Bu değere gelinmesi durumunda doldurma musluğu kapatılmalıdır. Arıza durumu düzelmektedir. Düzelmemesi durumunda “reset” düğmesine basabilirsiniz. Arıza sorunlarının devamlı olarak yaşandığı durumlarda Ariston Servisi yardımı almanız gerekir.

Ariston egis 60 ve 70 Işığı + Sarı Işık

Kombi kalorifer sensör problemi.
Böyle bir sorun olduğu zaman cihaza bir uygulama yapmamanız gerekir. Kalorifer arızalı olabilir. Bununla beraber kombi ntc kabloları üzerinde sorun olabilir ya da ntc boruları nem yapabilir. Arızanın tespit edilerek çözülmesi için kombi servisinden destek almanız gerekir

Ariston egis 70 Işığı ve Sarı Işık

Kombi de EEPROM arızası sorunu
Anakart üzerinde yer alan entegrede problem olduğunu göstermetkedir. Bu arıza durumunda anakart bölgesine müdahale edilerek sorunun çözüme ulaştırılması gerekir

Ariston egis 80 Işığı ve Sarı

Anakart ile kumanda arasında iletişim bozukluğu
Kumanda panosu üzerinden anakarta bilgi aktarmadığında ortaya çıkar. Bu sorunda cihaza müdahale etmemelisiniz.

Ariston egis 40-50-60-70-80 Işığı ve Sarı Işık

Resetleme maksimum seviyeye gelmiş
Kombi cihazlarınızın 15 dakika içerisinde çok fazla resetlendiğini gösterir.. Sorun düzelmezse servisi arayabilirsiniz.

Ariston egis 70 Işığı Yanıp Sönüyor + Kırmızı

Kombi anakart sorunu
Anakart ile alakalı olarak problem olduğunu göstere arıza kodlarından bir tanesidir. Bu arıza durumunda anakart tamir veya değişim uygulaması gerekmektedir. Bu konuda net tespit yapılarak sorun giderilmektedir.

Çorlu Ariston Kombi Servisi firmamıza sizde bu adres üzerinden kolayca ulaşabilir ve kombilerinizi kolayca tamir ettirebilirsiniz. Ariston Egis Arıza Kodları konusunda sormak istediklerinizi konu altına yazarak yada telefon ile destek alabilirsiniz. Çorlu’da yaşayan kişilere kombi ve elektronik alanda destek sunmaya devam eden firmamız en doğru müdahaleleri yapmaya devam etmektedir. Merkezimiz üzerinden satış sonrası da sizlere danışmanlık faaliyetleri vermeye devam ediyoruz.
Model fark etmeden Ariston marka kombilere en doğru bakım müdahalesi gerçekleştiriyoruz. Sizde verimsiz olarak çalışmaya başlayan kombilerinizi düzeltmek için internet üzerinden bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ariston Clas X Arıza Kodları başlıklı makalemizde Ariston Clas X Arıza Kodları, Ariston Clas X Arıza Kodu 101 ve Ariston Clas X Arıza Kodu 103 – 104 – 105 – 106 – 107 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir