Ariston Clas X Arıza Kodları

Ariston Clas X Arıza Kodları

Ariston Clas X Arıza Kodları için sitemizden detaylı bilgi alabilir, sormak istediklerinizi konu altına yorum olarak yazabilirsiniz. Doğal gazlı evler içerisinde en önemli makineler arasında kombiler yer almaktadır. Ev içerisinde devamlı olarak çalışan ve kış zamanlarında yoğun efor sunan bu cihazlar, bazen bu tempoya yenik düşebilmektedir.

Kombiler üzerinde çeşitli arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaların nedenleri bazı zamanlarda kullanıcılar bilememektedir. Bu yüzde kombi üzerinde arıza konusunda bilgi vermeye yönelik bir çok ipucu yer almaktadır.Özellikle dijital ekranı bulunan kombiler üzerinde arıza kodları ekranda görünmektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodları 

Ariston Clas X Arıza Kodları

Ariston Clas X Arıza Kodu 101

Kombi üzerinde çeşitli sorunlar nedeniyle ısınma meydana gelmesi durumunda bu sorun ortaya çıkmaktadır. Cihazı bu dönem içerisinde dinlendirmeniz ve Çorlu ariston kombi servisini aramanız gerekmektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 103 – 104 – 105 – 106 – 107

Kombi cihazı içerisinde sirkülasyon durumunun yetersiz olarak yer aldığını ve su durumunda herhangi bir problem olduğunu gösteren arıza kodlarıdır.

Ariston Clas X Arıza Kodu 110

Isıtma ile ilgili olarak sensörde kısa devre olduğunu göstermektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 112

Isıtma ile ilgili olarak kombi üzerinde sensörde sorun bulunduğunu ya da kısa devre olduğunun uyarısını verir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 114

Kombi cihazlarına ait dış sensörlerle ilgili bir problemin bulunduğu ya da sensörlerde kısa devre meydana geldiğini göstermektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 116

Kombi üzerinde yer alan ısıtma termostatının arızalı yada sorunlu olduğunu göstermektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 1P1 – 1P2 – 1P3

Ariston kombi modelinin akışlarını, sirkülasyonunu ve atık boşaltım uygulamalarının arızalı olduğunu göstermektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 201

Kombilerinizin sıcak su durumlarına etki edecek olan sensörde bir açık meydana geldiğini göstermektedir. Bu arıza ayrıca sensörün herhangi bir sebep nedeniyle kısa devre yapmış olacağını göstermektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 202

Su tankı üzerinde yer alan su seviyesinde azalma yer aldığını, su takında bulunan sensörlerde herhangi bir kısa devre ya da arıza olduğunu bildirmektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 203

Kombi cihazlarınızın elektronik devreleri üzerinde yer alan anahtarla sensörlerinin birçok sebepten ötürü kısa devre yapabileceğini ve sensörlerde bir bozulma meydana geldiğini göstermektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 204

Kombi üzerinde yer alan ve kombinizin en önemli parçaları arasında bulunan güneş kolektör sensöründe herhangi bir kısa devre olduğunu göstermektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 205

Güneş kolektörü içerisine su girmesi ve bu yüzden sensörlerin kısa devre yaptığını göstermektedir. Bu tür durumlar Çorlu ariston kombi servisine başvurmanız gerekmektedir.

Ariston Clas X Arıza Kodu 207

Kombi üzerinde yer alan güneş manifoldun da ısındığını göstermektedir. Kombinizi dinlendirmeniz önerilir.

Arisn clas x hata kodları

Kombi modellerinde yapılacak olan kaliteli bakım uygulamaları için hemen internet üzerinden firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Çorlu ilçesi üzerinde kısa sürede uzman destek ve bakım uygulamalarını sunmaya devam eden profesyonel teknik merkezimiz temizlik konusunda her zaman titizlikte çalışmalar sunabilmektedir. Kombi merkezimiz sizler için bu konuda kaliteli uygulamaları ile beraber her zaman müşteri portföyünü geliştirmektedir. Kombi destek merkezimiz profesyonel şekilde kombi müdahalesi gerçekleştirmektedir. Kombi bakım uygulamaları alanında şirketimiz her zaman uzman faaliyetler yürütmektedir.

Çorlu ariston kombi servisi alanında kısa süre içerisinde yerinde uzman destek ve bakım uygulamalarında bulunan profesyonel servisimize bu adres üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Kombi cihazı ile ortaya çıkabilecek olan problemler konusunda en iyi çözümü sizlere sunuyoruz. Kombi destek merkezimiz siz değerli müşterilerimiz için en uygun fiyatı sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ariston Uno Kombi Arıza Kodları başlıklı makalemizde Alev Üzerine X İşareti Olan Kırmızı Led Yanıyor, Alev Üzerine X Led Kırmızı ve Baca Ledi Sarı Yanıyor ve Ariston Uno Kombi Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir