Ariston Clas One Arıza Kodları

Ariston Clas One Arıza Kodları

Ariston clas one arıza kodları, Ariston Yoğuşmalı kombi cihazları üzerinde görülen SP1 SP2 SP3 arıza kodları cihazın durmasına neden olmaktadır.

Ariston yoğuşmalı kombi modelleri üzerinde yoğuşma ünitesinde veya ateşleme kısmında ortaya çıkan arızalar bu kodun gösterilmesine neden olabilmektedir. Kombiniz sistem kontrollerini tam olarak sağladıktan sonra ilk ateşleme denemesini gerçekleştirmektedir. Eğer ateşleme denemesi yapıldıktan sonra yanma oluşmaması durumunda arıza kodlarını göstermektedir. Ariston Clas One Arıza Kodlarının anlamı şu şekildedir;

Ariston Clas One Arıza Kodları
Ariston Clas One Arıza Kodları
  • Ariston Clas One SP1 Arıza Kodu

Kombi üzerinde başarısız ateşleme olduğunuz göstermektedir. Kombi üzerinde arıza çözümü için ateşleme trafosu kontrol edilmesi gerekir. Çakmak bağlantıları incelenmelidir. Bu tür arızalarda Ariston kombi servisinden destek almanız gerekir.

  • Ariston Clas One SP2 Arıza Kodu

Kombi ikinci ateşlemeyi de başaramadı. Kombi üzerinde çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmesi gerekir. Çakmak soket ve bağlantıları detaylı olarak incelenmelidir.  Gaz valfi kontrolleri uzmanlar tarafından yapılması gerekir.

  • Ariston Clas One SP3 Arıza Kodu

Kombi üzerinde üçüncü ateşleme başarısız oldu. Kombi üzerinden arızanın çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmesi gerekir. Çakmak, soket bağlantıları doğru şekilde incelenmelidir.  Gaz valfi soket ve bağlantı kontrolleri yapılmalıdır.

Ariston Hata Kodları

  • Ariston Clas One 501 Arıza Kodu

Alev algılanmadığı zaman ekran üzerinde gösterilen arıza problemidir. İyon sistemi kart bağlantıları doğru şekilde kontrol edilmelidir.

  • Ariston Clas One 504 Arıza Kodu

Alevlenme arızası ortaya çıktığı zaman gösterilen kod olarak yer alır. Ateşleme iyonizasyon sistemleri ya da bağlantıları kontrol edilmesi gerekir.

Alevlenme hataları ortaya çıktığı zaman kombi üzerinde gaz olduğu kontrol edilmelidir. Fatura ya da doğalgaz altyapı çalışmaları nedeniyle kombi üzerinde gaz kesintisi ortaya çıkabilir. Gaz kesintilerini kontrol edebilmenin en kolay yolları arasında doğalgazla çalışmaya devam eden ocağın çalışıp çalışmadığını kontrol edilmesidir. Altyapı çalışmaları esnasında gaz basıncının normal seviyenin altına düşmesi gibi nedenlerden dolayı kombi ekranı üzerinde alevlenme ile ilgili arıza kodu görüntülenebilir.

Çorlu ariston kombi servisi

Çorlu Ariston Kombi Servisi

Ariston Clas One Arıza Kodları, arıza sorunlarını merkezimizde yer alan uzman teknisyenleri ve kaliteli yedek parça farkıyla çözmeye devam ediyoruz. Ariston kombi markası konusunda bakım ve onarımı detaylı şekilde sunan firmamız Çorlu üzerinde kısa sürede uzman destek ve bakım faaliyetlerini sunabilmektedir. Servisimiz buradan siz değerli müşterilerimize online olarak sizlere destek sunmaktadır. Bu platform aracılığı ile sizlere garantili destek sunmaya devam ediyoruz. Çorlu üzerinde kısa süre içerisinde uzman destek ve bakım uygulamaları veren profesyonel destek merkezimiz bu adres üzerinden 7/24 sizlerin hizmetinde olmaktadır. Uzman olarak buradan sizler en özel faaliyetleri vermeye devam ediyoruz. Çorlu ilçesinde dilediğiniz zaman yerinde uzman destek ve bakım faaliyetlerini sunan profesyonel servisimiz kombi konusunda da siz değerli müşterilerimizin her zaman yanındadır. Firmamız kombi servisi konusunda yıllardır kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Çorlu ariston kombi servisi faaliyetlerini profesyonel olarak sunmaya devam ediyoruz. Kombi bakım uygulamaları konusunda şirketimiz ekibi ile destek vermektedir.

Vermiş olduğumuz hizmetlerin tamamına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Ariston Clas Evo Arıza Kodları başlıklı makalemizde Ariston 101 Hata Kodu, Ariston 103-104-105-106-107 Hata Kodu ve Ariston 305-306-307 Hata Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir