Ariston Clas Evo Arıza Kodları

Ariston Clas Evo Hata Kodları

Ariston Clas Evo Arıza Kodları. Özellikle kış aylarından evimizin en önemli elektronik ürünleri arasında yer alan kombiler bazı dönemlerde bozulabilmektedir. Bu yazımızda sizlere Ariston marka kombilerin arıza kodlarından bahsedeceğiz.Makalemizde sunacağımız tüm bilgiler. Ariston Clas Evo Arıza Kodları model kombiler için geçelidir.

Ariston clas evo arıza kodları
Ariston clas evo arıza kodları
 • Ariston 101 Hata Kodu
  Kombi aşırı ısınma sorunu

Kombi aşırı ısınırsa termostat emniyet amacı ile devreye girmektedir. Cihaz içerisinde su sıcaklığı maksimum değeri aşabilir. Bu tür arıza kodlarında servis öncesi kombi cihazının kalorifer vanalarını, tesisat vanalarını kontrol etmeniz gerekir. Kombi türlerinde vanaların kapalı değil açık olması son derece önemlidir. Kombiyi kapalı şekilde görürseniz mutlaka açmanız gerekir. Daha sonra ise reset bölümüne basarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza üzerinde düzelme durumu olmaması durumunda üç yollu vanada sorun görülebilir. Kombi arıza tespiti edilerek onarılması için Ariston Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

 • Ariston 501 Hata Kodu
  Kombi içerisinde Brülörde yanma bulunmuyor

Ateşleme sistemlerinde bir sorun olması durumunda ortaya çıkan arıza kodlarıdır. Bu arıza sorunun teknik olarak servis öncesinde gaz girişi kontrol edilmelidir. Gaz giriş bölümleri açık durumda olması gerekmektedir. Daha sonra ise “reset” düğmesine basarak makineyi resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrası arıza düzelmemesi durumunda başka sorunlar neden olabilir. Arızanın tespit edilmesi için hemen servis desteği almanızı sizlere öneriyoruz.

Ariston kombi servisi
Ariston kombi servisi

Ariston Clas Evo Kodları

 • Ariston 103-104-105-106-107 Hata Kodu
  Kombi içerisinde yetersiz su dolaşım

Bu arıza sorunu ise tesisat suyunun azalmaya başladığını gösterir ya da tesisat içerisinde suyun dolaşmadığını söyleyebilir. İlk olarak panelin sol tarafında yer alan bar göstergesine bakmanız gerekir. Gösterge 1 barın altında olması durumunda su basma işlemini yapabilirsiniz. Ariston Clas model kombi modellerinin sağ alt bölgesinde yer alan mavi doldurma musluğunu sol tarafa çevirip açmanız gerekir. İşlem sonrasında ise doldurma musluğunu kapatmalısınız. Arıza düzelmemesi durumunda eğer “reset” düğmesine basarak resetleme işlemini yapmanız gerekir. Arıza durumu devam etmesi durumunda ya da basınç ideal konumda yer alıyorsa kombide su dolaşımı olmamaktadır. Bu tür durumlarda pompa arızalı olarak yer alabilir ve devir daim yapamayabilir. Arıza tam olarak tespit edilerek çözümlenmesi için mutlaka Ariston Servisi ile görüşmelisiniz. iston Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

 • Ariston 601 Hata Kodu
  Kombide Atık gaz tahliye sorunu

Clas model kombi modellerinde atık gaz sorunu olduğunu açıklamaktadır. Farklı bir nedenden dolayı atık gaz dışarı gönderilememektedir. Cihazın farklılık durumuna bağlı şekilde değişebilen bu arıza durumunda Clas hermetik kombilerde farklı sorunlar görülebilir. Baca uzun olması durumunda ya da baca yerinden çıkıyorsa yine bu sorun görülebilmektedir. Clas bacalı kombi modellerinde baca sensörü arızası, da yine bu sorunun ortaya çıktığını gösterir. Bu sorunla karşılaştığınız durumlarda cihaza müdahale etmemeniz gerekir. Müdahalede bulunmaya gerek kalmadan mutlaka uzman servis ekiplerinden yardım almanız tavsiye edilir.

 • Ariston 305-306-307 Hata Kodu
  Kombi üzerinde ana kart arızası

Anakart üzerinde kablolarında ya da bağlantılarında sorun olduğunu göstermektedir. Böyle bir sorun olduğu zaman teknik konuda cihaza bir müdahale yapmadan mutlaka servisi aramanız gerekir.

Çorlu ariston kombi servisi

Çorlu ariston kombi servisi

Çorlu Ariston Kombi Servisi

Çorlu ariston kombi servisi merkezimiz bu adres üzerinden siz değerli müşterilerimize yenilikçi çözümler sunmaktadır. Çorlu ilçesinden bu platform üzerinden uzman destek ve bakım uygulamalarında yer alan profesyonel servisimiz modelleriniz konusunda tüm sorunları kısa süre içerisinde tamamlamaktadır. Kombi destek uygulamaları alanında sizde buradan kısa sürede uzman destek ve bakım uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Profesyonel servisimizden destek almak içi bizleri hemen arayabilirsiniz. Çorlu ilçesinde hizmet veren merkezimiz kalitesi ile adından söz ettirmektedir. Kombi merkezimiz aracılığı ile günümüzde binlerce müşteriye cevap veriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Ariston Egis Arıza Kodları başlıklı makalemizde Ariston egis 40-50-60-70-80 Işığı ve Sarı Işık, Ariston egis 50 ve 60 Işığı Sarı Işık ve Ariston egis 50 ve 70 Işığı Sarı Işık hakkında bilgiler verilmektedir.

Ariston Clas Evo Arıza Kodları” için 1 yorum

 1. Aslı Yanıtla

  Petek temizliği konusunda yardımcı olan karaca teknik kombi servisi arkadaşlara teşekkür ederiz. artık peteklerimiz daha iyi ısınıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir