Arçelik DGK 20 HP LCD Arıza Kodları

Arçelik DGK 20 HP LCD Arıza Kodları

Arçelik DGK 20 HP LCD Arıza Kodları Evlerinizi ısıtmak için kullandığınız kaloriferlere bağlı olan kombilerde oluşan sorunları, servis çağırmadan önce bazı basit arızaları sadece reset atarak yada su basıncını arttırarak çözmeniz artık çok kolay. 

Kombi üzerinde karşılaşacağınız arıza kodlarının anlamını bildiğiniz takdirde sizde kolayca sorununuzu anlayabilirsiniz. Arçelik DGK 20 HP LCD Arıza Kodları konusunda sizlere destek olmaya çalışacağım. 

Arçelik DGK 20 HP LCD Arıza Kodları
Arçelik DGK 20 HP LCD Arıza Kodları

E01 Arıza Kodu

Kombide ateşleme sorunu yaşandığı zamanlarda ekranda E01 Arıza Kodu yer almaktadır. Öncelikli olarak yapmanız gereken şey kombinin gaz girişine bakmanız olmalıdır. Gaz vanalarının açık olması gerekmektedir. Hemen ardından da kombiyi resetlemeniz gerekir. Sorun hala çözülmediyse yapmanız gereken şey servis elemanlarını çağırmaktır. 

E02-F02 Arıza Kodu

Kombide hatalı ateşleme olduğunda E02-F02 Arıza Kodu ile karşılaşacaksınız. Alevin sönmesi gerekirken, sönmediğini ve cihazın ateşleme işlemine devam ettiğini belirtir. 3 kere resetleme yapın. Sorununuz düzelmediği takdirde servisi aramanız en doğrusu olacaktır. 

E03 Arıza Kodu

Kombi tesisatında su sıcaklığının yükselmesiyle E03 Arıza Kodu karşınıza çıkacaktır. Yüksek sıcaklık sebebiyle emniyet termostatı devreye girerek, cihaz aşırı ısınmaya karşı koruma altına alınacaktır. Kış konumunda ise kombiniz petek ayarlarını da kontrol etmeniz gerekir. Bu durumda da sorununuz çözülmediyse, Arçelik servisini arayarak yardım alabilirsiniz. 

E04-E05-E06-F23 Arıza Kodu

Prosestat sorunu olarak bilinen E04-E05-E06-F23 Arıza Kodu ile karşılaştığınız durumda cihaz hava akışını tam manasıyla yapamıyor diyebiliriz. Özellikle de hermetik ve yoğuşmalı tip kombilerde mevcut olan fanın arızalanması durumda bu hata kodunu çözümlemek için servis yardımı alabilirsiniz. 

E08-E82 Arıza Kodu

Kombide alevin algılanmadığını belirten E08-E82 Arıza Kodu ile karşılaştığınızda her zamanki gibi kombiye reset atın. Bir kaç resetlemeden sonra sorun düzelmezse, servisi arayın.

Arçelik DGK 20 HP LCD Hata Kodları
Arçelik DGK 20 HP LCD Hata Kodları

E09 Arıza Kodu

Gaz valfi sorunu da olarak adlandıran E09 Arıza Kodu ile karşılaştığınızda parçada sorun var demektir. Mutlaka servisi aramalısınız.

E12-E21-F25 Arıza Kodu

Kombide bulunan reset düğmesinde kilitleme durumu söz konusu olduğu zaman ekranda E12-E21-F25 Arıza Kodu belirir. Bu sorunun çözümü için servisi arayın.

F13 Arıza Kodu

Kombide bulunan reset düğmesinde kilitleme durumu söz konusu olduğunda ekranda F13 Arıza Kodu yer alır. Sorun çözümü için elektrik şalterini kapatıp açarak düzeltebilirsiniz.

F22 Arıza Kodu

Kombi şebeke voltaji ile çalışmaktadır. Kış aylarında voltajın dengesiz olmasından dolayı yani düşük veya yüksek gelmesi durumunda F22 Arıza Kodu ile karşılaşılır. Sorunun çözümü için bir süre voltaj düzelir düşüncesi ile beklemelisiniz. Eğer düzelmediği takdirde servis desteği almanızda fayda vardır. Bu sorunu bir daha yaşamamak için regülatör kullanabilirsiniz. 

F33 Arıza Kodu

Sıcak su sensörü sorunu olarak da adlandırılan F33 Arıza Kodu ile karşı karşıya geldiğinizde anlamanız gerekir ki sıcak su kablolarında bir sorun vardır. Hemen servisi aramanız gerekir.

F37 Arıza Kodu

Suyun azaldığını veya bittiğini belirten F37 Arıza Kodu ile karşılaştığınızda ilk yapmanız gereken şey kombiye ait alt kısımda yer alan doldurma musluğuyla kombiye su basmanız gerekir. Sorununuz düzelmediği takdirde Arçelik Servisiyle iletişime geçmeniz gerekir. 

F59 Arıza Kodu

Kombide ateşleme ihtiyacı olduğu esnada gaz yolunu sağlayan önemli parçalardan biri olan gaz valfinde sorun olduğunu anlayacağınız F59 Arıza Kodu dur. Bu durumda parça değişimi gerekir. Servisle irtibata geçiniz.

Çorlu Kombi Servisi
Çorlu Kombi Servisi

Çorlu Kombi Teknik Servisi

Kombilerinizin bakımını, alanında uzman elemanlarıyla gerçekleştiren Çorlu arçelik kombi servisi ile siz de artık tüm kombi problemlerinizi kolaylıkla çözüme kavuşturabileceksiniz. 

İstediğiniz gün ve saatte çalışma gösteren Çorlu kombi bakımı servisi  ile çalışma gösterdiğiniz takdirde sizde diğer firmalardan farkımız olduğunu görmüş olacaksınız. Müşteri odaklı çalışmalarıyla sizlerin memnuniyeti için çalışma gösteren servisle siz de kombi bakımınızı en iyi şekilde yaptırabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Arçelik DGK 20 HK LCD Arıza Kodları başlıklı makalemizde Arçelik A01 Arıza Kodu, Arçelik A03 Arıza Kodu ve Arçelik DGK 20 HK LCD arıza kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir