Alarko Wolf Arıza Kodları

Alarko Wolf Arıza Kodları

Alarko Wolf kombiler, arıza kodlarının kolayca tespit edilebilmesi sayesinde olası riskler önceden tespit edilerek gerekli müdahaleler yapılabilmektedir.

Alarko Wolf kombi arıza kodları ile ilgili bilgilerin verilmesi sayesinde kimi sorunların herhangi bir teknik servis işlemi gerektirmeden kendiniz yapmanızı sağlarken. Bazı hata kodlarında ise vakit kaybetmeden ve kişilerin kendilerinin herhangi bir müdahale yapmadan teknik servis çağrılmasını sağlamaktadır.

E01 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi ateşleme yapmıyor demektir. Burada led yanıp sönerek bu arızanın uyarısını vermektedir. Gaz kesik mi ya da gazın kombiye ulaşıp ulaşılmadığı kontrol edilmelidir. Eğer bundan bir sorun yok ise vakit kaybetmeden yetkili servis çağrılmalıdır.

E02 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında kombide bulunan ve kombinin aşırı ısındığı durumlarda kombinin soğutulmasını sağlayan Limit termostat cihazının arızalandığı anlamına gelmektedir. Burada 40 derece ışığı yanıp sönüyorsa bu arızanın oluştuğu anlaşılmaktadır. Olası risklerin önüne geçilebilmek için teknik servis tarafından bu termostatın acilen değiştirilmesi gerekmektedir.

H20 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi içerisindeki su basıncının bittiği anlamında gelmektedir. Bu sorunu çözmek için kombiye su basılmalıdır. Burada 1,5 seviyesine kadar su basılarak basıncın tekrar ideal seviyeye gelmesi sağlanmaktadır. Bu işlemden sonra kombi hala çalışmıyorsa kombi devridaim pompası arızası olabileceğinden teknik servis çağrılmalıdır.

E05 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında tesisat sensöründe arıza olduğuna işaret etmektedir. Kombi fan motorunda veya elektronik kartında arıza olmuş olabilmektedir. Bu durumda teknik servisten yardım alınmalı ve arızalı noktalar değiştirilmelidir.

E06 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri E06 NTC sensörü arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi sıcak su sensörünün arızalandığı anlaşılmaktadır. Tüketiciler bu yüzden kombiden sıcak su alamayacaklardır. Teknik servisin gelerek NTC sensörünü değiştirmesi gerekecektir.

E14 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında bacanın tıkalı olma durumu veya baca bağlantılarında herhangi bir gevşeme durumu olabilmektedir. Her 2 durumda da teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

E22 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında cihazın parametre ayarlarında bozulmalar meydana geldiği anlaşılmaktadır. Bu arıza cihazın verimini oldukça düşüreceğinden dolayı teknik servisin cihazın ideal parametre ayarlarını yapması gerekmektedir.

E35 Arıza Kodu

Alarko Wolf kombi sahipleri E35 alev algılama arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi ateşleme yapmasına rağmen alev algılama sorunu olduğundan dolayı kısa sürede geri sönmektedir. Bu durumda vakit kaybetmeden teknik servis çağrılması gerekmektedir.

Tüm Alarko  Wolf kombi modellerinin arıza sorunlarında Çorlu Alarko kombi servisi size en profesyonel ve hızlı servis desteği sunmaktadır. Alarko markasına ait tüm modellerdeki kombi arızaları servisimiz tarafından garantili bir şekilde tamir edilmektedir.

Alarko Wolf Arıza Kodları” için 2 yorum

  • Karaca Teknik Kombi Klima Servisi YazarYanıtla

   Merhaba Hüseyin bey;
   Kombinizin modeli Alarko wolf ise vermiş olduğu 04 arıza kodu ateşleme yok anlamına geliyor.
   Bu arızada sizin yapacağınız tek şey dairenizde gaz var mı? yok mu? onun tespitini yapmak. bu tespiti de ocağınızı yakarak anlayabilirsiniz.
   Eğer daireniz de gaz var ise arızanın bir çok sebebi olabilir.
   1. Ateşleme elektrodu
   2. İyon çubuğu
   3. Gaz valfi
   4. Kombi ana kartı
   bu parçalardan biri ya da birden fazlası arıza yapmış olabilir Hüseyin bey, teşhis koyabilmek için yerinde inceleme yapmamız gerekiyor.
   İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir