Alarko Trendy D Arıza Kodları

Alarko Trendy D Arıza Kodları

Kombi arıza kodları sayesinde, problemler anında çözülüyor. Alarko Trendy D arıza kodları çözümlerini inceleyerek, kombinizi yapabilirsiniz.
Alarko Trendy D arıza kodları yaşanan sorunun çözümlenmesi için detaylı şekilde uygulamaları sunuyor. Doğru ve güvenli şekilde müdahale etmeniz durumunda, kombinizin sorunsuz şekilde çalışmasını siz de sağlayabilirsiniz.

This image has an empty alt attribute; its file name is alarko-trendy-d.jpg

F4 Arıza kodu

Karşılaşabileceğiniz sorunlar arasında F4 sorunu yer alıyor. Alev oluşmuyor anlamına gelen sorundur. Bu arıza durumunda ekranda reset yazısı ile birlikte İngilizce anahtarı simgesinin olduğunu da görebilirsiniz. Bu sorun için ilk olarak gaz girişlerini kontrol edin. Kombiye gaz geliyor olduğundan emin olmanız gerekiyor. Gaz olduğundan eminseniz yapmanız gereken reset atmaktır. Bunun için R tuşunu kullanın. Arıza devam ederse resetleme işlemini birkaç sefer daha tekrar edebilirsiniz. Sonuç alınmadıysa elektronik kartta ya da farklı bir alanda sorun olabilir. Bunun için teknik servisten hizmet talep etmeniz en doğrusu olacaktır.
Sadece İngiliz Anahtarı simgesi;
Eğer F4 sorunu ile birlikte İngiliz anahtarı varsa bilmelisiniz ki sahte alev anlamı taşıyor. Gaz vanası kapalı olmasına rağmen iyon algılaması yapıyor. Bu durumda servisin aranması şarttır.

F1 Arıza kodu

Limit termostat arızası olarak görülecektir. Bu durumda aşırı ısınma söz konusudur. Ekranda hem reset hem de İngiliz anahtarı simgesi görülebilir.Kombi altındaki vanaları kontrol edin. Petek vanalarının açık olup olmadığına bakın. Sonrasında kapalı ise hemen açın. Ardından R tuşu ile resetleme yapacaksınız. Bu uygulamanın sonrasında düzelme olması gerekiyor. Eğer olmadıysa, kontrolün sağlanması için servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

F5 Arıza kodu

Hava prosestatı sorunu olarak biliniyor. Ekranda kod görüldüğünde, İngiliz anahtarı resmi de olacak. Hava akışı sorunu olarak algılanacaktır. Bu durumda kullanıcı cihaza müdahale etmemelidir. Alarko trendy d arıza kodları ve çözümleri üzerinden yapılabilecek bir şey olmadığından, direkt olarak servisimizi çağırmanız en doğrusu olacak.

F3 Arıza kodu

Kalorifer sensör sorunu F3 olarak açıklanıyor. Ekranda hata kodunun beraberinde İngiliz anahtarı resmi de oluyor. Sensörde sensör borularında kablolarda sorun olabilir. Teşhis ve çözüm için mutlaka servisimiz ile iletişime geçilmesi önerilir.

F2 Arıza kodu

Sıcak su sensör sorunu olması durumunda f2 arıza kodu verilir. Ekranda hata kodunun beraberinde İngiliz anahtarı da görülebilir. Bu durumda sıcak su sensörünün yanı sıra sensör borularında veya sensör kablolarında sorun olabilir. Arızanın detaylı tespit edilmesi ve çözümün kısa sürede gerçekleşmesi için mutlaka ekip çağrılmalıdır.

F0 Arıza kodu

Yaşanabilecek arızalar arasında F0 da var. Alarko trend d arıza kodları çözümleri için F0 sorununun detaylı bilgisi veriliyor. Tesisatta su yok ya da su dolaşımı yok demek olan bu sorun için yapılması gereken direkt olarak kombinin sol altındaki siyah renkteki doldurma musluğundan su basılmasıdır. Yeşil bölümün ortasında gelene kadar su basmalısınız.

Yukarıda verilen arızalar için belirlenmiş olan net çözümler var. Yapılması gereken kullanıcılara detaylı şekilde anlatılmıştır. Ancak bunun dışında çözüm için  Çorlu alarko kombi servisi  yetkilileri de çağrılabilir. Profesyonel şekilde yapılacak olan teknik çözüm ile kombi çalışır.

Bir önceki yazımız olan Alarko Süper Comfort Arıza Kodları başlıklı makalemizde 0.1 Arıza Kodu, 0.2 Arıza Kodu ve 0.3 Arıza Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir