Alarko Trendy Arıza Kodları

Alarko Trendy Arıza Kodları

Arıza kodları ile kombi problemleri çözülebiliyor. Alarko trend arıza kodları ve çözümleri ile kombinizin problemini ortadan kaldırabilirsiniz.
Sunulan öneriler doğru şeklide uygulandığında Alarko trendy arıza kodları sonucunda ortaya çıkan problemin çözümlenmesi sağlanacaktır.

80 Ledi Yanıp Sönme Arızası

Ekranda gördüğünüz 80 ledin yanıp sönmesi ise alev yok demektir. Böyle bir arıza ile karşı karşıya kalmanız durumunda dairede gaz olduğundan emin olmanız gerekiyor. Dairede gaz varsa, direkt olarak kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol edin. Gaz geliyorsa yapmanız gereken R tuşu ile resetleme yapmak olacak. Resetleme işlemenin birkaç kere yapılması uygun olabilir. Bunun dışında direkt olarak problem çözülmüyor ise teknik servisten yardım almanız gerekiyor.

70 ve 80 Ledi Yanıp Sönme Arızası

Aşırı sıcaklık sorunu olarak açıklanabilir. Bu durumda kombinin tesisat vanalarının açık durumunda olup olmadığını kontrol edin. Kapalı ise direkt olarak açacaksınız. Daha sonra ise kalorifer vanalarını kontrol edin. Kapalı ise kalorifer vanalarını da açın. Ardından R tuşu ile resetleme yapın. Sorun çözülmezse resetleme işlemini birkaç kere yapmanız uygun olacaktır. Aşırı ısınma sorularında kalorifer tesisatlarında ve filtrelerinde ya da eşanşörde tıkanma olabilir. Devir daim pompasında sıkışıklık olabilir. Net tespit yapılması için teknik destek almanız da fayda var. Bunun için direkt olarak servis çağırabilirsiniz.

60 ve 80 Ledi Yanıp Sönme Arızası

Alarko trendy arızası içinde 60 ve 80 ledinin yanıp sönmesi problemi de olabilir. Bu durumda atık gaz sistem kilitlenmesi sorunu yaşanıyor demektir. Arıza durumunda cihaz kilitlenmiş olacağından, direkt olarak parçalar da değişiklik yapılması gerekebilir. Hermetik kombilerde fan ile bacalı kombilerde ise hava akışı baca ile sağlanacaktır. Baca çekmiyor tıkanmış olabilir. Sensör azalmış olabilir. Bunun en doğru tespiti elbette bu alanda uzman olan kişiler tarafından yapılacaktır.

60 Ledi Yanıp Sönüyor Arızası

Atık gaz sistemi sorunları arasında gösterilir. Çözümü için yapılması gereken direkt olarak ekip çağırmaktır. Servisimiz ile iletişime geçerek, teknik destek alabilirsiniz.

60 ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor Arızası

Tesisatta su dolaşımı yok ya da direkt olarak su yok demektir. Çözüm ise çok basit. 1 barın altında olan suyun yukarı çıkarılması gerek. Bunun için su basacaksınız. Kombinin sağ altında yer alan siyah doldurma musluğunu kullanın. Sola doğru çevirip direkt olarak su basma işlemini yapın. Bu şekilde bar değerinin 1.5 olması halinde problem ortadan kalkacaktır.

50 Ledi Yanıp Sönüyor Arızası

Kullanım suyu ntc sorununda 50 ledi yanıp söner. Sıcak su sensöründe bir arızanın olduğunun göstergesidir. Çözüm için yapılması gereken servisi aramaktır.

40 Ledi Yanıp Sönüyor Arızası

Kullanım suyunca ntc sorunu var demek. Bunun için direkt olarak sensör arızalı çıkarımı yapılamıyor. Sensörün bağlı olduğu borularda kopma – yanma – nem de olabilir. Bunun için net tespit ve çözüm gerekiyor. Servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Sorunların çözümü için Çorlu alarko kombi servisi ile bağlantı kurabilirsiniz. Bu alanda deneyimli olan ekip sayesinde kısa süre içinde çözüm sağlanacaktır. Güvenli şekilde gerçekleştirilen müdahale ile kombinizin çalışması mümkün olacak.

Bir önceki yazımız olan Alarko Trendy D Arıza Kodları başlıklı makalemizde Alarko Trendy D Arıza Kodları, Çorlu Alarko Kombi Servisi ve F0 Arıza kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir