Alarko Süper Comfort Arıza Kodları

Alarko Süper Comfort Arıza Kodları

Alarko Süper Comfort kombiler, arıza kodlarının kolay bir şekilde anlaşılabilmesi sonucu gerekli değişim ve onarımlar kolayca yapılabilmektedir.

Alarko Süper Comfort kombi arıza kodları ile ilgili gerekli bilgilerin elde edilmesi sayesinde kişinin kendi çözeceği sorunlar olabileceği gibi vakit kaybetmeden teknik servis çağrılması gereken durumlarda risk ortadan kaldırılmaktadır.

This image has an empty alt attribute; its file name is alarko-300x164.jpg

0,1 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri 0,1 ateşleme arızası kodu ile karşılaştıklarında yapılması gereken ilk nokta kombiye gaz gelip gelmediğin kontrolüdür. Ev ve binada gerekli kontroller yapıldıktan sonra gaz geldiği tespit edildiğinde resetleme işlemi yapılmalıdır. Bu resetleme işlemi 3 defa tekrar edilmesine rağmen sorun devam ediyorsa anakart, gaz valfi veya elektrotlarda sorun olabileceğinden dolayı teknik servisten yardım alınmalıdır.

0,2 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında emniyet termostatı kilitlemesi sorunu yaşanıyor demektir. Termostatlar su sıcaklığının 95 dereceyi geçtiği durumlarda devreye girer ve cihazı korumaya alır. Fakat bazı durumlarda sıcaklık düşmesine rağmen kilit devam eder. Bunu için reset işlemi yapılması gerekmektedir. Eğer sonuç alınmazsa teknik servisten yardım alınmalıdır.

0,3 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi bacasında tıkanma sorunu ya da bacanın çekmeme sorunu olabilmektedirler. Bu arıza kodu ile karşılaşıldığında kişiler kesinlikle müdahale etmemeli ve teknik servis çağırmalıdırlar.

0,4 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında su basıncının anormal derecede düştüğü ve kombiye su gelmediği anlaşılmaktadır. Bu durumda basınç değeri 1,5 oluncaya dek kombiye su basılmalıdır. Fazla su basılması da büyük sorun olacağından gerekli bar seviyesinde sonra su basılması kesilmelidir. Düzelmezse reset işlemi uygulanmalıdır. Hala sorun devam ediyorsa teknik servis aranmalıdır.

0,5 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri 0,5 ısınma sensörü arıza kodu ile karşılaştıklarında kombi kalorifer sensörünün arızalandığı anlaşılmaktadır. Ve vakit kaybetmeden teknik servis çağrılmalıdır.

0,6 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri 0,6 ısınma sensörü arıza kodu ile karşılaştıklarında kullanım suyu sensöründe bir arıza olduğu anlaşılmaktadır. Sıcak su sensörü, sensör boruları ve kablolarında sorun olma ihtimalinden dolayı teknik servis tarafından müdahale edilmelidir.

14 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri bu arıza kodu ile farklı basınç anahtarı ile ilgili bir sorun olduğu anlaşılmaktadır. Bu arıza durumunda teknik servis müdahalesi gerekmektedir.

22 Arıza Kodu

Alarko Süper Comfort kombi sahipleri bu arıza kodu ile karşılaştıklarında cihazın parametre ayarlarının değiştiği ve kombinin kullanımını aksattığını anlaşılmaktadır. Bu arıza görüldüğü durumlarda teknik servisler kombi modeline uygun parametre ayarlamalarını yapmaktadırlar.

Tüm Alarko Süper Comfort kombi modellerinin arıza sorunlarında Çorlu Alarko kombi servisi size kaliteli, garantili ve hızlı teknik servis hizmeti sunmaktadır. Alanına uzman personel kadrosu modeli ne olursa olsun tüm Alarko kombilerin tamir, bakım ve onarımını sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Alarko Wolf Arıza Kodları başlıklı makalemizde Alarko Wolf Arıza Kodları, Çorlu Alarko Kombi Servisi ve E01 Arıza Kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir