Alarko Harmony D Arıza Kodları

Alarko Harmony D Arıza Kodları

Arıza kodları sayesinde, Alarko Harmony D kombinizin onarımını yapabilirsiniz. Alarko Harmond D arıza kodları aşağıda verilmiştir.
Kodlar üzerinden sunulan çözüm önerileri sayesinde Alarko Harmony D arıza kodları ve çözümlerine ulaşmanız sağlanıyor. Güvenli şekilde uygulamaların doğru şekilde yapılması, kombinizin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Bunun için aşağıda verilen uygulamaları dikkate alın.

F4 Arıza Kodu

Arıza kodları içinde F4 olarak bilinen ve ateşleme denemesinden sonra alevin oluşmaması sorunu olan bu sorun, reset yazısı ile birlikte ekrana gelir. Bu sorun ilk olarak gaz girişinin vanalarını kontrol etmek ile müdahale etmenizi gerektiren problemdir. Vanalardan herhangi birinin kapalı olduğunu görmeniz durumunda açabilirsiniz. Açık olduğunu nereden anlayacaksınız? Vananın boru ile aynı hizada olması gerekiyor. Buna dikkat ederek kontrolünüzü yapabilirsiniz. Sonrasında ise yapmanız gereken R tuşu ile reset atmak. Eğer düzelme olmuyorsa, resetleme işlemini birkaç kere yapabilirsiniz. Hemen ardından düzelme olup olmadığını kontrol edin. Eğer bir değişme yoksa, tespit ve çözüm için yardım alın.

F4 Arızası ile birlikte Anahtar sembolü;

Bu şeklide bir sorun olduğunda, sahte alev sorunu olduğunu bilmelisiniz. Yani gaz vanasının kapalı olması karşın brülörde alevin algılanması problemi vardır. Bu sorun sizin tarafınızdan çözülemez. Bunun için mutlaka servis çağırmanız gerekiyor.

F1 Arıza Kodu

Kod, aşırı ısınmanın olduğunu gösteriyor. Hem reset yazısı hem de anahtar sembolünün bu sorunda görülmesi söz konusudur. Bu durumda kombi içinde olan su maksimum ısıya ulaşmış demektir. Cihaz bloke olacaktır. limit termostat devrededir. Bu sorunun çözümü için ilk olarak reset atmayı deneyin. R tuşu ile reset atacaksınız. Vanaların açık şeklide olduğunu kontrol edin. Eğer sorun devam ediyorsa pompalama da bir sorun olabilir. Filtre tıkalı olabilir. Sorunun çözümü ise Alarko harmony d servisimizi ile olacaktır. İletişime geçerek sorunun çözümü için talebinizi oluşturmanız gerekiyor.

F5 Arıza Kodu

Fark basınç anahtarı arızası olması durumunda direkt olarak F5 arızası görülür. Bu durumda dışarı uzanan borunun yerinden çıkması söz konusu olabilir. Ya da boyutu fazladır. Fanın arızalı olması ya da anakart arızası gibi büyük bir sorun da olabilir. Bu sorunun teşhis edilmesi ve onarılması ancak servis yetkilileri tarafından olabilir. Müdahale etmeden direkt olarak ekibi çağırmanız uygun olacaktır.

F3 Arıza Kodu

Kalorifer sensörü problemi yaşanması durumunda F3 problemi görülür. Arıza kodu ile birlikte ekranda anahtar sembolünün de olduğunu göreceksiniz. Bu arıza durumunda kalorifer sensöründe sorun yaşanıyor olabilir. Tabi sensörün bağlı olduğu borunun nemlenmesi – kopması söz konusu olabilir. Sorunu yaşayan kullanıcı cihaza müdahale etmeden servis desteği alarak, sorunun ortadan kaldırılmasını talep etmelidir.

F2 Arıza Kodu

Sıcak su sensörü arızasıdır. Ekranda anahtar sembolü ile birlikte görülür. Alarko harmony d arıza kodları ve çözümleri içinde F2’ye de er verilmiştir. Ekranda anahtar sembolünün belirlemesi de söz konusudur. Bu durumda kombiden sıcak su gelmez. Sıcak su sensöründe sorun olabilir. Sensörün bağlı olduğu kablolarda da bir sorun yaşanabilir. Çözüm için mutlaka ekip çağrılmalıdır.

F0 Arıza Kodu

Su basıncı düşük durumda demektir. Çözüm için su basılması gerekiyor. Bunun için su vanasını kullanın. Direkt olarak yeşil rengin ortasına gelen kadar su basmaya devam edin. Musluğu sola çevirdiğinizde su basmaya başlayacaktır. İstenen yere geldiğinde durdurabilirsiniz.

Çorlu alarko kombi servisi yukarıda verilen arızaların oluşması durumunda sizin yanınıza olacak. Bunun için iletişime geçmeniz yeterlidir. Güvenli şekilde sorunun çözülmesi için direkt olarak hizmet almanız önerilir. Sorunun çözümü kısa sürede ekip tarafından en iyi şekilde sağlanmış olur.

Bir önceki yazımız olan Alarko Trendy Arıza Kodları başlıklı makalemizde 40 Ledi Yanıp Sönüyor Arızası, 50 Ledi Yanıp Sönüyor Arızası ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor Arızası hakkında bilgiler verilmektedir.

Alarko Harmony D Arıza Kodları” için 1 yorum

  1. İpek Yanıtla

    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. F0 ne demek günlerdir onu anlamaya çalışıyordum artık sayenizde öğrenmiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir