Airfel İntegrity Plus Arıza Kodları

Airfel İntegrity Plus Arıza Kodları

Airfel integrity plus arıza kodları ve çözümleri sunuluyor. Kombinizde oluşan arıza koduna göre çözümünü öğrenebilirsiniz.
Airfel İntegrity plus arıza kodları ve çözümleri için aşağıda verilen önerileri dikkate alın. Eğer sorunun çözümü için servis çağırmanız gerektiği bildiriliyor ise direkt olarak çağırmalısınız.
Er 07 Arıza Kodu
Düşük basınç sorunu olması durumunda, ekranda bu şekilde bir hata kodu belirir. Yapılması gereken su basmak olacak. Kombinin sol altında yer alan monteli ve kırmızı renkte doldurma musluğu var. O musluktan su basabilirsiniz. Normal basıncın 1.5’ e kadar gelmesi uygun. Direkt olarak doğru bara geldiğinde, su basmayı durdurun. Problem çözüm olmalı. Eğer çözülmediyse, servis yetkililerinden yardım alabilirsiniz.
Er 17 Arıza Kodu
Yüksek basınç sorununun olduğunu gösteriyor. bunun için yapılması gereken kombiye en yakın olan kaloriferden basıncı çıkarmak. Su alarak yapacaksınız. Kaloriferinizin üst kısmında su çıkarmanız için bölüm var.. kaloriferin havasını alarak yaşanan bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.
Er 08 Arıza Kodu
Limit termostat devreye girmiş demektir. Bu durumda kalorifer gidiş suyunun 95 derecenin üstüne çıktığını bilmelisiniz. Su basıncı düşük ise su basarak bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Kombi kalorifer modunda ise en az 3 4 tane kalorifer vanasının açık olduğundan emin olun. Kalorifer vanaları kapalı ise açın. Farklı bir problem de olabilir. Bu sebeple eğer yapmış olduğunuz müdahale sonunda çözüm olmuyorsa, direkt olarak yetkili servisi çağırmanız uygun olacaktır.
Er 04 Arıza Kodu
Prosestat devre olduğunda Airfel integrity plus arıza kodu Er 04 olacak. Bu durumda net teşhisin konması ancak uzman yardımı ile olur. Bunun için direkt olarak servisi arayabilirsiniz.
Er 10 Arıza Kodu
Kalorifer sensör sorunu olduğunda bu kod görülür. Kalorifer gidiş hattındaki sensörde arıza olduğu veya bağlantılarda kısa devre olabileceğini gösterir. Müdahale etmemeniz gerekiyor. Direkt olarak servisimizi çağırın.
Er 09 Arıza Kodu
Kullanım suyu sensör sorunu olduğunu gösteriyor. Arıza yapması durumunda uzman desteği almanız gerekir.
Er 13 Arıza Kodu
Gaz valfi modülasyon probleminin olduğunu gösterir. Bu durumda bobinlerine yeterli oranda voltaj ve akım gitmiyor demektir. Kartta da sorun olabileceğinden uzman servisten faydalanmak en doğrusu olacaktır.
Er 14 Arıza Kodu
Donma sorunu olarak gösterilir. Kalorifer 1 derecenin altında demektir. Cihaz ekranda bu hata kodunu verdiğinde müdahale etmeyin ve direkt olarak yetkili servis ile iletişime geçin.
Er 06 Arıza Kodu
Kalorifer sensörü aşırı ısı yüklemesi yapmış demektir. Oluşan ani ısı yüklemesinde cihaza müdahale etmeyin ve deneyimli personelleri çağırın.
Er 12 Arıza Kodu
Düşük voltaj probleminin olduğunu göstermektedir. Airfel integrity plus arıza çözümü için bu kodda yapılması gereken beklemektir. Uzun süre beklemenizin ardından düzelmez ise servis yardımı alın.
Er 11 Arıza Kodu
İyonizasyon sorunu olması halinde bu kod görülür. Cihaz alev algılamaz. 3 kere ateşleme denemesii olmasına rağmen yanma olmaz ve ekranda bu kod belirir. Gaz armatörü, elektronik kart ya da direkt olarak iyon veya ateşlemede bir sorun olabilir. Servisimizi çağırabilirsiniz.
Er 01 – 02 – 03 Arıza Kodu
Gaz valfi sürme ya da geri besleme sorunu olarak biliniyor. Müdahale edilmesi doğru değil. Servis yetkililerin çağrılması gerekiyor.
Er 15 Arıza Kodu
İyonizasyon algılama akımının oluşmasından ötürü sorun ortaya çıkıyor. Servis öncesinde cihaza birkaç kere reset atıp düzelip düzelmediğine bakabilirsiniz. Eğer düzelmiyor ise direkt olarak uzman yardımı almanız uygun olacak.

Çorlu airfel kombi servisi direkt olarak yaşadığınız kombi sorunun çözümünün deneyimli ekip tarafından çözümlenmesini sağlıyor. Bunun için yapmanız gereken iletişime geçmek. Kısa süre içinde verilen hizmet sayesinde kombinizde yaşadığınız sorunun ortadan kalkması mümkün olacaktır. Ekip üyelerinden destek alarak kombinizin probleminin ortadan kaldırılmasını sağlayın.

Bir önceki yazımız olan Airfel Digifel Duo Arıza Kodları başlıklı makalemizde A5 Arıza Kodu, AF Arıza Kodu ve Airfel Digifel Duo Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir