Airfel İntegrity İnstant Arıza Kodları

Airfel İntegrity İnstant Arıza Kodları

Markaya göre değişen arıza kodları ve çözümler için Airfel İntegrity İnstant arıza kodları üzerinden bilgi alabilirsiniz.
Airfle İntegrity İnstand arıza kodları aşağıda detaylı şekilde verilmiştir. Çözüm önerileri üzerinden direkt olarak harekete geçerek, kombinizi yapabilirsiniz.
LP Arıza Kodu
Düşük su basınç arızası olarak görülen bu kod, direkt olarak su basılma ile çözümlenebiliyor. Bunun için gerekli olan basınç 1.5. yapılması gereken ise mavi doldurma musluğunu sola çevirip, istenen bar aralığına gelene kadar su basmak. Sonrasında kombinizin sorunsuz şeklide çalışması söz konusu olacaktır.
HP Arıza Kodu
Yüksek su basınç arızası olması durumunda ise HP arıza kodu oluşur. Bunun için yapılması gereken kombinize en yakın olan petek üzerinden su boşaltmak. Üst kısımda yan tarafta yer alan bölümü açmanız durumunda fazla su alınacaktır. Bu şeklide basıncı azaltmış olacaksınız.
HL Arıza Kodu
Limit termostat devreye girdiğini gösteren arıza kodu HL’dir. Kalorifer gidiş suyunun 95 derece olduğu zaman ya da derecenin üstünde olduğu zaman limit termostatın devreye girdiği anlamı taşır. Bu arıza durumunda cihazın kapatılıp yeniden açılması gerekiyor. Sorun düzelmez ise kalorifer vanalarına bakıp vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık ise resetleme işlemini yapın. Düzelmezse resetleme işlemini birkaç kere tekrar edebilirsiniz. Sonrasında ise düzelme olmadıysa, ekip çağırmanız en uygunu olacaktır. Arıza pompalarda ya da borularda olabilir.
AF Arıza Kodu
Prosestat arızası AF arıza kodu ile açıklanıyor. Cihazın artık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtiyor. Bu durumda yapılması gereken direkt olarak Airfel integrity instand servisi ile iletişime geçmektir. Sizin çözebileceğiniz bir problem olmadığından, direkt olarak çözüm için bağlantı kurmanız gerekiyor.
HB Arıza Kodu
Kalorifer sensörü arızası olması durumunda, borularda nemlenme ya da sensörde arıza söz konusu olabilir. Bu durumda direkt olarak müdahale edilmeden, iletişim numaraları üzerinden yetkili servisler ile iletişime geçin. Sorunun çözümünü talep edin.
DB Arıza Kodu
Kullanım suyu sensör arızası adı altında DB arıza kodunu görebilirsiniz. Kullanım suyu çıkış hattında bulunan sensörün arızalanması söz konusu olabilir. Borularda da bir problem olabilir. Bu durumda sorun sıcak su alamamanız olacak. Arızanın teşhis edilmesi ve çözümünün gerçekleşmesi için direkt olarak servisi çağırın.
BC Arıza Kodu
Brülör kontrol sorunu ya da ateşleme sorunu olduğunu gösteriyor. Ekranda beliren arıza kodunun 4 farklı sebebi olabilir. Cihaz 3 ateşleme sonunda ateş algılamıyorsa BC arıza kodu oluşur. Bu durumda ateşleme yapılamıyordur. Konut içinde gaz olmayabilir ya da gaz kombiye gelmiyor olabilir. Gaz vanalarına bakın kapalı ise direkt olarak vanaları açın. Alev algılama devresinde bir sorun varsa B2 sorunu görülür kontrol devresinde bir sorun varsa B3 arızası verir. Yalancı alev durumu olması halinde ise B4 arızası oluşur. Servis öncesinde cihaza reset atın, sorun çözülmüyor ise Airfel İntegrity instant arıza kodu ve çözümleri üzerinden bir şey yapılamaz. Servisimiz ile iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır.
GI Arıza Kodu
Gaz armatörü modülasyon problemi bu arıza kodu üzerinden oluşur. Gaz valfi bobinlerde yeterli şeklide voltaj ya da akım olmadığı anlamı taşır. Arızanın nedeninin teşhis edilmesi ve çözümünün sağlanması için ekip üyelerinden destek almak adına, servis ile iletişime geçebilirsiniz.
A5 Arıza Kodu
Prosestat kontağı kapalı – kararsızlık sorunu olması durumunda, ekranda bu hata kodu beliriyor. Cihaza müdahale etmeden servis çağırmanız gerekiyor.
FP Arıza Kodu
Donma sorunu olduğunu gösteriyor. kalorifer sensörü 1 derece sıcaklığı algılaması halinde eşanjörde donma algılanır. Cihaz ekranda bu hata kodunu verir ve müdahale edilmeden direkt olarak servisi çağırmanız önerilir.
He Arıza Kodu
Kalorifer sensöründe aşırı ısınma sorununun olması halinde, bu arıza kodu ekranda belirir. Ekrandaki E harfindeki çizgi net gözükmez. Bu durumda E harfine benzer bir simge olması yeterlidir. Sensörde ani ısı olması durumunda bu sorun görülür. Cihazı kapatıp açın. Bu işlemi birkaç kere tekrar edebilirsiniz. Sorun çözülmüyor ise mutlaka servis çağırmanız gerekir.
LE Arıza Kodu
Düşük voltaj problemi olması halinde, LE arıza kodu belirir. Cihaza ana şebekeden gelmekete olan voltajın düşmesi sonucunda beliren arıza kodu olarak açıklanabilir. Cihaz bloke şekilde olacaktır ve çalışma yapılmayacaktır. Otomatik olarak resetleme yapılır. Herhangi bir müdahale olmadan bir süre düzelmesini bekleyin. Sonrasında düzelme olmuyor ise anakartta bir sorun olabilir. Müdahale etmeden Airfel integrity instant servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Kombinizin sorununun çözülmesi için hizmet almanız, güvenliğiniz için son derece önemlidir. Çorlu airfel kombi servisi ile kombinizde yaşadığınız ve çözülmeyecek diye düşündüğünüz tüm sorunlar ortadan kalkacaktır. İletişime geçecek, hizmet talep etmeniz yeterli olacak.

Bir önceki yazımız olan Airfel Digifel Duo Arıza Kodları başlıklı makalemizde A5 Arıza Kodu, AF Arıza Kodu ve Airfel Digifel Duo Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir