Airfel Ecofel Arıza Kodları

Airfel Ecofel Arıza Kodları

Arıza kodları ve çözümleri ile kombinin onarımını yapabilirsiniz. Airfel ecofel arıza kodları ve çözüm önerileri aşağıda verilmiştir.
Müdahale edebileceğinizi düşündüğünüz Airfel Ecofel arıza kodları için sunulan önerilere göre hareket edebilirsiniz. Direkt olarak çözümün gerçekleşmesi mümkün olabilir. Gerektiği noktalarda servis yetkililerinden yardım almaktan kaçınmayın.
1.yeşil led hızlı yanıp sönüyor, 2.kımızı led yanıyor.
Evet, kombi ekranınızda gördüğünüz durum bu olabilir. Peki, sorun nedir? Kapalı devre düşük basınç sorunu olduğunu bilmelisiniz. Suyun bir barın altında olduğuna işaret ediyor. Yapılması gereken su basmak. Bunun için kombinin altında yer alan mavi renkteki doldurma musluğunu sola çevirip, panelin solunda yer alan termometre 1.5’a gelene kadar bekleyin. Ledler düzelecektir. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatıp sorunsuz şekilde kombinizi kullanın.
Sorunun hala devam ediyor olması halinde, servis yetkililerini çağırmalısınız.
Sadece kırmızı led yanıyor.
Kombinizde yaşadığınız sorun sadece kırmızı ledin yanması da olabilir. Bu durum alev oluşmuyor demek. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Konut içinde gaz olup olmadığını kontrol edin. Gaz varsa kombinize reset atın. Açma kapama tuşu ile reset atabilirsiniz. Eğer sorun çözülmediyse anakartta bir sorun olmasına karşın direkt olarak servis yetkilileri ile iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır.
1.yeşil led ve 2.kırmızı led yanıyor
Emniyet termostadı kapaması bu durumda olacaktır. Kombideki suyun aşırı ısınması durumunda emniyet termostadı güvenlik için bu şekilde bir kapamaya gider. Vanaların açık durumunda olduğunu kontrol edin. Kapalı ise mutlaka açın. Cihazın kış modunda olmasına bakın. En az 3 kalorifer vanasının açık olması gerekiyor. Bunlara dikakt etmenize rağmen hala bir sorun yaşanıyorsa servis ekibini çağırmanız gerekiyor.
2.kırmızı led ve 3.yeşil led yanıyor
Airfel ecocel arıza kodları ve çözümü dahilinde 2.kırmızsı led ve 3.led yanıyor sorunu olabilir. Bu durumda atık gaz sorunu vardır. Hermetik kombi olduğundan gaz sistemi fan ile çalışıyor. Fan, prosestat ya da elektronik kart sorunu olabilir. Net tespit için servisin gelmesi doğru olacaktır.
2.kırmızı led ve 3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor
Yaşanan arıza kalorifer sensör arızasıdır. Nemlenme, kısa devre gibi problemlerde görülür. Net teşhis konması açısından mutlaka servis yetkililerini çağırmanız gerekiyor.
1.yeşil led ve 2.kırmızı led hızlı yanıp sönüyor
Sıcak su sensör arıza olduğunda bu şekilde sorun görülür. Nem, kablolarda arıza gibi durumlar söz konusu olabilir. Servisimiz ile iletişime geçmeniz önerilir.
1.yeşil led ve 3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor
Yanlış iyonizasyon sorunu olduğunu gösterir. Cihaz alev algılamada sorun yaşar. Problemin tam tespiti için mutlaka servis yetkililerin bakması gerekir.
3. led yanıyor
Pompa blokajı olarak açıklanabilir. Pompa devreye girdiğini belirtir. Arıza değildir.
3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor
Kalorifer sistemi talebi olduğunu göstermektedir. Bu da arıza değildir. Airfel ecofel onarım için arıza olmadığında beklemeniz yeterli olacaktır.
1 yeşil led hızlı yanıp sönüyor
Kullanım suyu talep ediliyor. Arıza değil. Kombinin yaz konumunda olduğunu gösterir.
1.yeşil led yanıp sönüyor
Kapalı reset modu gösterir. Normal çalışmadır.
1.yeşil led ve 3.yeşil led yanıyor
Kış modu ve kullanım suyunun aktif olduğunu gösteriyor.
3.yeşil led yanıyor
Kış modu ve kullanım suyunun aktif olmadığını gösteriyor. bu bir arıza durumu değil. Su musluğunun kapalı olduğunu, sıcak suyun kullanılmadığını gösteriyor.
1.yeşil led yanıyor
Yaz modu ve kullanım suyu aktif. Arıza değildir. Kombinin yaz konumunda yani sadece sıcak su konumunda olup musluğun açık vaziyette olduğunu sıcak su beklentisine yanıt verildiğini gösteriyor.
3 led yanmıyor
Hem yaz konumu hem de su inaktif. Yani kapalı. Bu bir arıza durumu değildir.

Çorlu airfel kombi servisi ile arıza durumlarının ortadan kaldırılması son derece kolay. Bu alanda uzman ekip sayesinde, direkt olarak sorunların çözümlenmesi ve arızaların ortadan kaldırılması sağlanacaktır. İletişim bilgileri üzerinden hizmet talebinizi oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Airfel Digifel Duo Arıza Kodları başlıklı makalemizde A5 Arıza Kodu, AF Arıza Kodu ve Airfel Digifel Duo Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir