Airfel Digifix Arıza Kodları

Airfel Digifix Arıza Kodları

Airfel Digifix Arıza Kodları içinde yer alan kodlar ve çözümleri ile kombinizin probleminin çözülmesi mümkün olacaktır.
Yaşanan sorunların çözümlenmesi için Airfel digifix arıza kodları sunulmuştur. Tek yapılması gereken müdahale edilebilecek durumda adımları doğru şekilde takip etmek. Yetkili servis ile iletişime geçmeniz istendiğinde, müdahale etmeden yardım istemelisiniz.
Airfel LP Arıza Kodu
Kombinizde LP kodu üzerinden bir arıza alırsanız, direkt olarak müdahale edebilirsiniz. Neden mi? Verilen bu kod, düşük su basıncının olduğunu göstermektedir. Direkt olarak düşük su basıncını sorununun çözümlenmesi için 1.5 bara kadar su basılması gerekiyor. Su basıncı bir barın altına düştüğünde direkt olarak LP arıza kodu üzerinden problem sunulur. Kombinin sağ altında yer alan mavi doldurma musluğunu sola çevirip, sol alt kısımdan su basabilirsiniz.
Airfel HL Arıza Kodu
Limit termostat sorunu olarak açıklanıyor ve gidiş surunun 100 derecenin üstünde olduğunu gösteriyor. Bu noktada limit termostat cihazı emniyete alarak koruyacaktır. Cihaz bu sebeple arıza moduna geçecektir. Bar değeri düşük ise su basabilirsiniz. Ardından birkaç kere resetleme işlemi yapın. Sorun hala devam ediyorsa, mutlaka yetkili servis çağırmanız gerekecektir.
Airfel AF Arıza Kodu
Prosestatın devrede olduğunu gösteren bir problemdir. Baca sisteminde ya da prosestatta bir sorun olduğunu gösteriyor. Güvenlik amacı ile elektronik kartta hata kodu oluşuyor. Bu durumda genel olarak hava akışı sorununun yaşandığını söyleyebiliriz. Anakart ya da fanda da bir sorun olabileceğinden müdahale edilmeden, yetkili servisin çağrılması uygun görülüyor.
Airfel DB Arıza Kodu
Kullanım suyu sensörü sorunu olarak görülecektir. Kullanım suyu çıkış borusu üstünde yer alan sıcak su ntcsinde sorun olması ya da kablolarında kısa devre kopma gibi durumlar ile karşı karşıya kalması durumunda direkt olarak ekranda belirir. Sorunun çözümlenmesi için ekipten destek alınması istenecektir.
Airfel Hb Arıza Kodu
Airfel digifix arıza kodları ve çözümü için HB arıza kodu da sunuluyor. Kalorifer sensör sorunu olduğunu bilmelisiniz. Kısa devre – kopma bir problem olmuş olabilir. Hem tespit hem de çözüm açısından mutlaka yetkili servis ile görüşmeniz önerilir.
Airfel Bc Arıza Kodu
Brülörde kontrol sorunu ya da ateşleme görülmediği durumlarda ekranda oluşur. Önemli olan konutta gazın olması olduğundan, kontrol edin. Eğer gaz yoksa, bu sorunun yaşanması aşikardır. O zaman gazın konuta gelmesini sağlayacaksınız. Maksimum 3 kere resetleme işlemi yaparak problemi çözmeye çalışabilirsiniz. R tuşundan resetleme yapılması mümkün. Eğer yeterli olmuyorsa, direkt olarak servis yetkilileri ile iletişime geçmeniz isteniyor.
Airfel C1 Arıza Kodu
Gaz valfi modülasyon sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Yeteri kadar voltaj akım gelmediğinde ekranda bu şekilde bir problem olabiliyor. Ateşleme yapılmadığından, arıza durumunun çözümlenmesi için ekip çağrılması en doğrusu olacaktır.
Airfel A5 Arıza Kodu
Prosestat kontağı kapalı olabilir ya da kararsızlık olabilir. Kombinin ateşleme yapması sırasında elektrodunun devreye girmesi ve iyonizasyon oluşması söz konusu oluyor. Bu durumda cihaz koruma altına alınıyor. Net tespitin yapılması ve çözümün olması için mutlaka ekip ile iletişime geçilerek, servis çağrılmalıdır.
Airfel Fr Arıza Kodu
Karşılaşabileceğiniz Airfel digifix arıza kodları çözümü için detaylar veriliyor. Fr arıza için donma sorunu şeklinde açıklama yapılabilir. Bu durumda elektronik kart ekranda bu hata kodunu verir. Gaz vanası kapatılıp ana eşanşördeki ısı 5 derece olana kadar bekleyin. Uygulama sonrasında ise parçalarda sorun varsa tespit yapılacaktır. Ona göre müdahale edilecektir.

Verilen problemlerin çözümü için teknik desteği Çorlu airfel kombi servisi üzerinden de alabilirsiniz. Bu durumda en kısa sürede ekonomik fiyatta kombinizin onarımının yapılması sağlanacaktır. İletişim bilgileri üzerinden hizmet talep ederek, bilgi almanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Airfel Digifel Duo Arıza Kodları başlıklı makalemizde A5 Arıza Kodu, AF Arıza Kodu ve Airfel Digifel Duo Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir