Airfel Digifel Premix Arıza Kodları

Airfel Digifel Premix Arıza Kodları

Kombilerinizde yaşanabilecek sorunlar için çözüm önerileri sunuluyor. Airfel digifel premix arıza kodları ile sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz.
Farklı farklı arıza kodları üzerinden yapmanız gerekenlerin ne olduğu verilmiştir. Airfel Digifel Premix arıza kodları sayesinde, kısa süre içinde yaşanan problemin ortadan kaldırılmasını sağlayacaksınız. İşte, kodlar ve çözümler.
C 20 Arızası
Kaloriferin gidiş borusu üstünde olan sensörde arıza olması durumunda, sensör kablolarında kısa devre veya kopukluk olduğunda C 20 sorunu ortaya çıkar. Cihaza reset atılması çözüm olmayacağından, direkt olarak servis yardımı alınması öneriliyor.
C 40 Arızası
Kalorifer dönüş sensör sorunu olarak açıklanabilir. Çözümü için kalorifer dönüş borusu üstünde yer alan sensörde arıza olduğunu, sensör kablolarında kopukluk ya da kısa devre olduğunu gösterir. Sensör borularında nemlenme olması da söz konusu olabilir. Bu gibi durumun sizin tarafınızdan çözümlenmesi mümkün olmayacağından servis çağırmanız önerilir.
C 28 Arızası
Yaşanabilecek kalorifer sorunları arasında C28 yer alıyor. Baca gazı sensör sorunu olarak isimlendirilebilir. Bu durumda çözüm için baca gazı sensöründe arıza olablieceğini ya da baca gazı sıcaklığının okunamadığını belirten arızanın olduğunu bilmelisiniz. Önemli ve büyük bir sorun olduğundan çözüm için seviş yetkililerin çağrılması uygun olacaktır.
C 78 Arızası
Oluşabilecek Airfel digifel premix arızaları için çözüm basit. Karşınıza çıkan basınç sensörü sorunu ise direkt olarak servis yetkililerinin gelmesini talep edeceksiniz. En kısa sürede gelecek olan yetkililer müdahale ederek çözümün olmasını sağlayacaktır.
C 50 Arızası
Kullanım suyu sensör sorunu olduğunda, C 50 arızası için gereken çözüm uygulanacak. Plaka eşanjörün üzerinde yer alan sıcak su sensöründe bir problem olduğu bildirilir. Sensör borularında nemlenme, kopma – kısma gibi problemler olabilir. Sıcak su alınması söz konusu olmaz. Çözüm için direkt olarak servis çağrılmalıdır.
C1 05 Arızası
Hava atma programının aktif olduğunu gösteren bu sorunda ekranda anahtar işareti de olabiliyor. Bu bir arıza durumu olmadığından, cihaz hava atma programını çalıştırıyor demektir. Bir süre beklemeniz yeterlidir. Kendi kendine sorun çözülecektir.
C1 11 Arızası
Güvenlik sıcaklık seviyesi aşılması durumunda karşınıza bu hata çıkacak. Ççzüm ısı sensörlerinin üzerinden okunan değer limitinin normale gelmesini sağlamak. Bunun için R düğmesini kullanarak resetleme yapabilirsiniz.
C1 10 Arızası
Limit termostat devrede demek olan bu sorun, kalorifer gidiş suyunun 93 derece olduğunda ya da bu sıcaklığı aştığında devreye girmesi demek oluyor. Kombi kapanır ve ekranda bu hata belirir. Çözüm için önce kombi altında yer alan vanaları kontrol edin. Kapalı ise açık komnuma getirin. Sonrasında 3 vana açık şekilde kullanım olmalı. Düzelme olmazsa R tuşundan resetleme yapabilirsiniz. En fazla 3 kere reset atabileceğinizi unutmayın. Eğer Airfel digifel premiz çözüm önerileri ile çözüm gerçekleşmez ise servisi aramanız istenir.
C1 33 Arızası
Ateşleme sorunu var demektir. Brülörde alev oluşumunda ya da kontrolünde problem olduğunda bu hata kodu oluşur. Daireye gaz geliyor mu kontrol edin. Ardından kombiye gelip gelmediğine bakın. Tüm vanaları kontrol edin. Gaz varsa kombiye reset atabilirsiniz. Eğer çözülmediyse arıza çözümü için servis çağırın.
C1 17 Arızası
Kalorifer devresindeki su basıncının yüksek olduğunu gösteriyor. 2.5 barın üzerinde çıkması durumunda bu arıza kodu oluşur. Basınç değeri 1.5 olana kadar su basmanız çözüm için yeterli olacaktır. Düzelme olmazsa R ile resetleme yapın.
C1 18 Arızası
Su basıncının düşük olduğunu gösteren sorundur. 1 barın altında olduğunu bildiren sorunun çözümü için 1.5 bara çıkana kadar kombinin sağ altında mavi doldurma musluğunu sola çevirmelisiniz.
C1 54 Arızası
Kalorifer dönüş suyunun sıcaklığı gidiş suyu sıcaklığından yüksek sorunudur. Cihaz çalışmaya kaldığı yerden bir süre sonra devam eder. Ancak bu sorun sık oluyorsa servis çağırın.
C1 29 Arızası
Faz arızası demektir. Fan ya da elektronik kart ile alakalı bir sorun olabilir. Teknik açıdan sorunun çözümü için mutlaka yardım talep etmelisiniz.
C1 30 Arızası
Baca gazı güvenlik sıcaklığı aşıldığı anlamına geliyor. Baca gazı sıcaklığının 80 – 90 derece civarında olduğunu belirtiyor. Bacanın tıkalı ya da yoğuşma suyunun giderinde bir tıkanma olduğunu gösterebilir. Servis çağrılmalıdır.
C1 56 Arızası
Hatalı besleme voltaj sorunu olarak gösterilebilir. Elektronik karta giden besleme voltajında sorun olduğunu gösterir. Bu durumda bir süre müdahale etmeden bekleyin. Kart zarar görmüşse çözüm olmayacaktır. Mutlaka ekip çağırmanız gerekecektir.

Servis çağırmanız gerekmesi durumunda Çorlu airfel kombi servisi ile kısa sürede sorunun çözümünü sağlamanız mümkündür. Bu alanda uzman olan kadro ve deneyim ile sorunun kısa sürede ortadan kalkması sağlanacaktır. Kombinizi uzun ömürlü ve sağlıklı şekilde kullanmaya devam etmeniz mümkün olacak.

Bir önceki yazımız olan Airfel Digifel Duo Arıza Kodları başlıklı makalemizde A5 Arıza Kodu, AF Arıza Kodu ve Airfel Digifel Duo Arıza Kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir