Airfel Digifel Duo Arıza Kodları

Airfel Digifel Duo Arıza Kodları

Airfel digifel duo arıza kodları. Digifel Duo kombiler, arıza kodlarını kolayca görebilmenizi sağlayan sistemlerle çalışır. Airfel Digifel Duo hata kodları ekranda anahtar simgesi göründüğünde resetlenince görünür.

Airfel Digital Duo arıza kodları konusunda bilgi vereceğimiz yazımızda, eğer bu tip kombiniz varsa sorunun ne olduğunu anlamanızı sağlayacağız. Kombinizde anahtar işareti varsa reset yapın ve ekranda görünen hata kodundan ne sorun olduğunu anlayın. Genelde aşağıdaki sorunlar görünür.

Airfel Digifel Duo Arıza Kodları
Airfel Digifel Duo Arıza Kodları

Airfel digifel duo LP arıza kodu

Su basıncının düştüğüne işaret eden bir uyarıdır. Yani kombiye su vermeniz gerekir. 1.5 bar olması gereken suyu vermek için doldurma musluğunu kullanabilirsiniz. Çok kolay bir işlemdir. Ev hanımları bile yapabilir. Zaten su doldururken 1.5 bar çizgisine gelene kadar dolum yapmanız gerekir. LP arıza kodu en kolay çözülen sorunlardandır.

Airfel digifel duo HL arıza kodu

Kaloriferdeki suyun 100 derecenin üstüne çıktığına işaret eder. Emniyet nedeniyle aşırı sıcak olmasından korur. Bu yüzden de kombiniz arızalanır. Bar değerine gene bakılır, 1.5 barın altındaysa su basılır. Bir kaç kere reset yapılır. Ama baktınız düzelmiyor hemen yetkili servisi arayın. Bazen pompa sıkışıklığı, kalorifer filtresinde tıkanıklık gibi sorunlar ya da kireçlenmeler söz konusu olabilir.

Airfel digifel duo AF arıza kodu

Prosestatın devrede olduğuna işaret eder. Bacada sorun olunca bu sorunlar görünür. Bazı bacalara kuşlar bile kaçabilir. Bu yüzden hava akışında sorun yaşanır. AF arıza kodunda bir Çorlu Airfel Kombi Servisi yardımı almanız daha hayırlı olacaktır.

Çorlu Airfel Kombi Servisi
Çorlu Airfel Kombi Servisi

Airfel digifel duo HB arıza kodu

Kalorifer sensöründe sorun olduğunda bu arıza kodu görülür. Bu durumda teknik servisin detaylı bir inceleme yaparak sorunu çözmesi gerekmektedir. Kombi arıza kodları söz konusu olduğunda mutlaka bir uzmandan destek almalısınız.

Airfel digifel duo DB arıza kodu

Genel kullanım suyundan kaynaklanan sorunlar vardır. Bu sorunların kablolarda kısa devre ya da NTC sorunları olması kuvvetle muhtemeldir. Birçok nedeni olabilen bu sorunun çözülmesi için Çorlu Airfel kombi servisi yardımı almanız gerekir.

Airfel digifel duo BC arıza kodu

Brülör kısmında yanma olunca bu hata kodu görülür. Gaz geliyorsa reset yapabilirsiniz. Ama gazınız bağlı değilse bu sorun düzelmez. Ateşleme, anakart gibi sorunlar oluşmuş olabilir. Bu durumda hemen servisi aramalısınız.

Airfel kombi servisi
Airfel kombi servisi

Airfel digifel duo C1 arıza kodu

Gaz valfi ve modülasyon sorunlarına işaret eden bu sorunda cihazınızın ateşleme sisteminde bozukluk vardır. Servisi çağırmalısınız.

Airfel digifel duo A5 arıza kodu

Posestat kontağında kararsızlık ve kapanma durumunda elektrodun devreye girmesi zorlaşır bu da elektronik kartın A5 kodunu vermesine yol açar. Size en yakın servisi aramanız gerekir. Çünkü nedenlerin araştırılması gerekir.

Airfel digifel duo FR arıza kodu

Kombide donma sorunları var demektir. 1 derece sıcaklık algılanırsa ana eşanjörde donma tespit edilir. En iyi çözüm suyun boşaltılmasını sağlamaktır. Gaz vanası kapatılıp su boşaltılır ve 5 derece olana kadar beklenir. Parçalarda sorun da olabilir.


Airfel digifel duo arıza kodları Tüm arızalar için Çorlu Airfel kombi servisi desteğimizden yararlanabilirsiniz. Airfel marka tüm kombilerde meydana gelen arıza ve parça bozulması gibi konularda uzman ekibimiz destek vermektedir. Tüm sorunlar için hemen bizimle iletişime geçin 0282 673 3166.

Diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir